Wśród kosmatych ludzi

Wacław Sieroszewski Wydawnictwo: Psychoskok klasyka
9788381193672
Psychoskok
Ajnowie Ajnu antropologia etnografia etnologia Hokkaido Japonia mniejszości etniczne podróże literatura podróżnicza
klasyka
9788381193672

Na półkach: , , , , ,

Autentyczna relacja Wacława Sieroszewskiego z wyprawy na japońską wyspę Hokkaido, podjętą w 1903 roku wraz z Bronisławem Piłsudskim. Pozycja przeczytana po lekturze powieści „Akan” Pawła Goźlińskiego, gdzie stanowi przedmiot kilku rozdziałów.
Przede wszystkim autorowi należy się wielki szacunek za sposób podjęcia tematyki jak i za sam pomysł. W końcu Sieroszewski podjął...

Zanim sięgniecie po tę książkę wydawnictwa Psychoskok, pamiętajcie, żeby sprawdzić wikiźródła (https://pl.wikisource.org/wiki/W%C5%9Br%C3%B3d_kosmatych_ludzi), gdzie książka jest dostępna za darmo (również w formacie MOBI).

Dyskusje

• 2019