Miasteczko Salem

Kolekcja 70 lat Empik
Arkadiusz Nakoniecznik śmierć zło strach wampir Salem

Opinie [1 058]

Przeczytałam ją ok 26 lat temu i uważam, że jest super

Uwielbiam i szczerze polecam!

Klasyczny King 👍

Akcja bardzo wolno się rozkręca, ale gdy już się pojawia, nie można oderwać się od książki ! Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, świetne dialogi, trochę za długie opisy. Szczerze mówiąc, gdy zabierałam się do przeczytania książki, nie wiedziałam, że będzie ona o wampirach ! Teraz gdy jestem już po lekturze, uważam, że King wymyślił absolutnie rewelacyjną i niebanalną...

Mimo,że to jedna z pierwszych książek Kinga, ja przeczytałam ją jako 13-stą. Ciekawie było zaobserwować z jakiego poziomu narodził się Mistrz! Nie ma porównania z dzisiejszymi debiutantami. Książka warta przeczytania

Podejrzewam, że w latach, w jakich została wydana, książka ta mogła rzeczywiście wywołać wśród czytelników niemałą grozę. Czytając ją jednak w 2020 r., oceniam ją jako przeciętną. Prozę Kinga cechuje pewna powtarzalność, która nie działa na jego korzyść; znów zostajemy werbalnie zalani potopem nazw własnych, a akcja toczy się wolnym tempem, by nagle ulec skołtunieniu, na...

Spodziewałam się bardziej rozbudowanej i trudnej "finałowej bitwy". Coś za łatwo poszło. Za dużo postaci, z żadną niestety się nie zżyłam. Śmierć Susan nie dotknęła tak jak powinna... Mimo wszystko dobra książka, zakończenie o dziwo niepopsute.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiadomo, odwzorowanie Brama Stokera na realia amerykańskie. A jednak uchwycono oznaki małomiasteczkowej ksenofobii, ponadto King przeniósł wampiryzm na bohaterów dziecięcych. Szkoda kiepskich ekranizacji, niektóre sceny aż wołają o sfilmowanie.

Moja pierwsza książka Kinga i jedna z najulubieńszych. Najmroczniejsza ze wszystkich które czytałam i z najciekawszymi bohaterami (szczególnie postać księdza jest super). Kto po tej książce czytał mroczną wieże, może się miło zaskoczyć pewnym nawiązaniem :).

Akcja zaczyna się od około 200 strony.

Dyskusje

20 290