Miasteczko Salem

Arkadiusz Nakoniecznik
Arkadiusz Nakoniecznik śmierć zło strach wampir Salem

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Przyjemna książka, ale po lekturze całości pozostaje niedosyt i małe rozczarowanie.

Dla mnie książka była nudna.Nie działo się wiele i była przewidywalna. Choć tragedii nie było.

Jest ok, chociaż czasami mnie nużyła. Miasteczko wymiera, przez wampiry w które zamieniają się mieszkańcy. Tak mocna fantastyka,że aż momentami dało się ziewnąć nie z przerażenia lecz z nudy. Mimo wszystko czyta się w porządku

Książkę czytało się dobrze, wciąga, strony przewraca się szybko, ale...

Cytując Susan - "Nie mogę..." - nie mogę wystawić lepszej oceny.

Książkę czytało się dobrze, wciąga, strony przewraca się szybko, ale...

Cytując Susan - "Nie mogę..." - nie mogę wystawić lepszej oceny.

Powieść miała świetny początek owiany tajemnicą, ale zabrakło grozy, akcji. Gdy autor zaczyna nas wprowadzać do życia miasteczka to szukamy tam obiecanej tajemnicy, ona gdzieś tam jest i powoli się rozwija, ale to powoli jest zbyt długie, a jak już mamy akcję gdzie możemy poczuć dreszcz grozy to szybko następuje finał. Rachu-ciachu i bam drużyna dobra zwyciężyła. Lubię historie grozy pana Kinga, ale zabrakło mi tu balansu pomiędzy wprowadzeniem a rozwiązaniem akcji oraz samej grozy. Czyta się przyjemnie, ale gdzie ten nieznośny głosik mówiący, że zaraz coś się stanie i powinnam wstrzymać oddech, a tu bach wszystko jak na tacy.

Nie jest to najlepsza książka Kinga Ale czyta się szybko i przyjemnie.

Nie jest to najlepsza książka Kinga Ale czyta się szybko i przyjemnie.

Nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie ta historia. Bardzo działała na moja wyobraźnie, zdarzyło się nawet, że się bałam :)

To pierwsza moja książka Kinga i jestem zaskoczona jego sprawnością językową, bogatym słownictwem, ciekawymi metaforami, facet po prostu bardzo dobrze pisze. Natomiast co do samej narracji to zdecydowanie za dużo postaci, nazwisk, nieistotnych wątków, szczegółów, które mnie często nudziły i męczyły, dlatego czytałam tę książkę aż 2 miesiące. Gdy już zaczynało się napięcie to za chwilę siadało, bo autor wprowadzał trzeciorzędną postać wraz z opisem jej codzienności. I te nazwiska wszędzie! Natomiast ostatnie 150 stron to majstersztyk - napięcie takie, że nie mogłam się oderwać, nawet się bałam momentami plus ciekawe refleksje autora o religii i złu. Podoba mi się też to jak King kreuje bohaterów. Są to zwykli ludzie z klasy średniej, którzy nagle stają w obliczu potężnego zła. Główni bohaterowie wzbudzili moją sympatię, zwłaszcza Ben - średniej klasy pisarz, ale inteligentny i straumatyzowany. Taki prawdziwy człowiek. Naprawdę ta ostatnia część powieści wyszła świetnie, niesamowita akcja. Gdyby zredukować niektóre wątki i ilość bohaterów, skrócić nieco powieść to byłaby perełka. Zalecam duuużo cierpliwości przez pierwszych 250-300 stron. To są głównie opisy mieszkańców miasteczka. King pokazuje (bardzo sprawnie) ich życie, występki, mroczną stronę. Tylko tego jest po prostu za dużo naraz i można pomylić te postaci, kto jest kim. Natomiast autor kreuje wspaniałą atmosferę powoli rosnącej grozy. Mimo moich zastrzeżeń - warto przeczytać, polecam. Sięgnę po następne książki tego pisarza.

Nie sądziłem, że na "stare lata " polubię horrory , ale na razie tylko S .Kinga . Mimo , że dawno napisana nie zestarzała się.
Dla miłośników książek o wampirach polecam "Ostatni rejs Fevre Dream" Georga R.R. Martina

Przez pierwsze kilkadziesiąt stron akcja się strasznie wlecze, ale później opisane wydarzenia rekompensują początek. Nie mogłam się od niej oderwać. Świetna książka!