Wyklęty

horror
2014-09-03
Danuta Górska
masterton horror

Co tu ukrywać. Uwielbiam horrory, thrillery, wszystkie książki, które mają jakiś mrok, budzą grozę. Dlatego ta książka bardzo przypadła mi do gustu. Dobra pozycja przyprawiająca o gęsią skórkę. Jednak minus za zakończenie, które mogłoby być lepsze.

"Wyklęty" to moim zdaniem luźna książka do przeczytania, jeśli ktoś szuka czegoś do oderwania się, bo nie ukrywam, że da się w to wciągnąć. Jeżeli jednak ktoś oczekuje przerażającej opowieści to moim zdaniem może się trochę zawieść. Opisy mrocznych postaci są, owszem, ale uważam, że mogłyby być bardziej przerażające jeśli by rozpatrywać książkę pod względem horroru.

Dobry, klimatyczny horror. Mamy tu zjawiska paranormalne, żywe trupy i wszystko to połączone w bardzo dobrą całość. Czyta się dobrze. Główny bohater potrafi zdenerwować. Czyta się dość szybko.

Ciekawa, trzymająca w napięciu, utrzymująca cały czas klimat grozy, tajemniczości. Bardzo szybko się czyta. Nie jestem fanką klasycznych horrorów, z nadprzyrodzonymi zjawiskami, duchami itp. Ta książka o dziwo podobała mi się i na pewno sięgnę po inne horrory twórczości Grahama Mastertona :)

Dużo emocji, fatalna w skutkach decyzja głównego bohaatera i zaskakujące zakończenie, a to wszystko otrzymujemy od autora powieści grozy.

Dużo mroku, do połowy bardzo straszny, później tendencja spadkowa niestety... zakończenie bez polotu. Solidne 7!

Strach sam w sobie jest straszny. Widok własnego strachu jest jeszcze gorszy.

Miłość oznacza lojalność i wzajemny szacunek, uczy również tolerancji.

Przez jakieś 270 stron byłam zachwycona, później główny bohater mnie wkurzył, a ostatnie 10 stron brzmiało jakby Masterton stracił wenę i napisał je "byle dokończyć".

Książka ta wciągnęła mnie od pierwszej kartki aż do zakończenia. Pełno mroku, strachu i aż chce się dowiedzieć jak potoczą się losy bohatera. Mistrzostwo !!

Moja przygoda z książkami Mastertona po długiej przerwie nie należy do najlepszych. Kiedyś namiętnie zaczytywałam się zarówno w książkach tego autora, uważając go, obok Kinga, za guru horroru. Niestety "Wyklęty" nie powalił mnie na kolana.

Miasteczko Salem
Któż z nas nie lubi słuchać lub czytać o tym owianym złą sławą mieście. Taka lokacja gwarantuje poznanie smaczków i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje