Wyklęty

2014-09-03
1990-01-01
Danuta Górska
masterton horror

Kiedyś jako kilkunastoletni chłopak z wypiekami na twarzy zaczytywałem się w horrorach Mastertona. Obecnie z sentymentu czasami sięgam po jego starsze książki. Nie zawsze mnie satysfakcjonują, ale teraz jestem zadowolony. Moim zdaniem jeden z najlepszych horrorów Mastertona.
Plusy:
- dobry pomysł na fabułę, próba uwolnienia się azteckiego demona;
- stopniowe budowanie...

Niezwykle klimatyczna jak na Mastertona, ale brutalności i elementów seksualnych niestety pisarzyna odmówić sobie nie mógł.

Książka została mi pożyczona ze zbioru mamy, która jest wielką fanką tego autora. Niestety przez lata jakie minęły to ostatnia część jaka jej się zachowała.
Muszę powiedzieć, że autor ma niezły talent do budowy klimatu. Czego tu nie ma. Antyczne bóstwa, magia, duchy, wiedźmy czy nawet zombie. Autorowi zdecydowanie nie są też obce wątki seksualne, które widać tu całkiem...

Co tu ukrywać. Uwielbiam horrory, thrillery, wszystkie książki, które mają jakiś mrok, budzą grozę. Dlatego ta książka bardzo przypadła mi do gustu. Dobra pozycja przyprawiająca o gęsią skórkę. Jednak minus za zakończenie, które mogłoby być lepsze.

"Wyklęty" to moim zdaniem luźna książka do przeczytania, jeśli ktoś szuka czegoś do oderwania się, bo nie ukrywam, że da się w to wciągnąć. Jeżeli jednak ktoś oczekuje przerażającej opowieści to moim zdaniem może się trochę zawieść. Opisy mrocznych postaci są, owszem, ale uważam, że mogłyby być bardziej przerażające jeśli by rozpatrywać książkę pod względem horroru.

Dobry, klimatyczny horror. Mamy tu zjawiska paranormalne, żywe trupy i wszystko to połączone w bardzo dobrą całość. Czyta się dobrze. Główny bohater potrafi zdenerwować. Czyta się dość szybko.

Ciekawa, trzymająca w napięciu, utrzymująca cały czas klimat grozy, tajemniczości. Bardzo szybko się czyta. Nie jestem fanką klasycznych horrorów, z nadprzyrodzonymi zjawiskami, duchami itp. Ta książka o dziwo podobała mi się i na pewno sięgnę po inne horrory twórczości Grahama Mastertona :)

1944

Dużo emocji, fatalna w skutkach decyzja głównego bohaatera i zaskakujące zakończenie, a to wszystko otrzymujemy od autora powieści grozy.

Dużo mroku, do połowy bardzo straszny, później tendencja spadkowa niestety... zakończenie bez polotu. Solidne 7!

Strach sam w sobie jest straszny. Widok własnego strachu jest jeszcze gorszy.

Miłość oznacza lojalność i wzajemny szacunek, uczy również tolerancji.

2 354
  • Horror