Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu

Okładka książki Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu Dariusz Rozwadowski
Okładka książki Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu
Dariusz Rozwadowski Wydawnictwo: Prohibita nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Prohibita
2018-01-01
2018-01-01
cywilizacja zachodnia marksizm kulturowy nowa prawica cywilizacja łacińska

Książka potrzebna, pozwalająca zrozumieć i prześledzić jak wirus kulturowy (właściwie wirus antykultury) mutuje i przepoczwarza się, by dalej niszczyć (zabijać) utrwalone przez wieki sfery kulturowe...
Główne slogany z repertuaru przeciwników wyodrębnienia tego wirusa takie jak "teorie spiskowe" i "nie ma czegoś takiego jak marksizm kulturowy" warto obnażyć kilkoma prostymi stwierdzeniami.

Po pierwsze, w nauce socjologii od dawna ustalono, że we wszystkich społecznościach ludzkich, nawet w tych najprymitywniejszych, każdy badacz napotka trzy rodzaje kultury:
1) kulturę materialną (wytwarzanie i posiadanie dóbr materialnych, sprzętów, narzędzi, towarów itp.) ,
2) kulturę społeczną (inaczej - cywilizację w sensie teorii Konecznego, czyli metodę urządzania życia zbiorowości - ustrój społeczności układający relacje międzyludzkie),
3) kulturę duchową (wierzenia i związane z nimi religie).

Klasyczny marksizm (XIX-sto wieczny),propagując rewolucję proletariacką, skupiał się przede wszystkim na niszczeniu kultury materialnej (w języku marksistowskim - walczył o bazę) po to, by w dalszej kolejności zniszczyć nadbudowę - według języka marksistów, czyli zniszczyć istniejącą kulturę społeczną i kulturę duchową. Zatem, klasyczny marksizm rodem z pism i działań K. Marksa, od samego początku był "marksizmem kulturowym". Podkreślał jednakże i kładł większy nacisk na niszczenie kultury materialnej, tj. sposobów produkcji, wytwarzania i posiadania dóbr itd. Niszczycielskim taranem miał być proletariat i związana z nim "kwestia społeczna" - wyzysk pracy. Wszystko jednak po to, by docelowo zniszczyć pozostałe rodzaje zastanych kultur, tj. kulturę społeczną (ustrój) i kulturę duchową (religie).

Marksizm XX-sto wieczny przeniósł akcenty na kulturę społeczną i duchową (na nadbudowę, według nazewnictwa starych marksistów) i do jej niszczenia poszukał nowych dynamizmów w postaci "kwestii obyczajowych". Zatem, sprawą wtórną i techniczną jest to, czy piewcy doktryny (teorii i światopoglądu) marksizmu wezmą na celownik kulturę materialną, społeczną czy duchową. Zawsze będzie to "marksizm kulturowy", a bardziej adekwatnie - "antykulturowy", bo występujący w opozycji do trzech rodzajów zastanych kultur, będących spuścizną minionych wieków i okresów.

Czy wszystko to, co zostało powyżej skrótowo opisane, to teoria spiskowa? Oczywiście. Strychulec bowiem pod nazwą "teorie spiskowe" wymyśliło amerykańskie CIA, by z jego pomocą dezawuować, ośmieszać i zwalczać wszelkie myśli i podejrzenia, że gdzieś na świecie mogły działać tajne służby państwowe. Owo sprytne pojęcie rozszerzono na wszelkie ludzkie działania, by dyskredytować wszystko, co niewygodne kreatorom różnych zajść czy procesów. Wmówiono dzięki temu naiwnym, że nigdzie przecież nie działają konkretni ludzie, mający na cokolwiek wpływ (w sensie materialnym, społecznym czy duchowym),lecz wszystko dzieje się spontanicznie i samorzutnie bez udziału takich ludzi... Jeśli jednak działają gdzieś jacyś konkretni ludzie, to wszystko można uzasadnić klarowną grą intencji i interesów, ale gra intencji i interesów nie prowadzi do żadnych niejawnych czy tajnych porozumień przeciwko komuś lub czemuś... Mam w to uwierzyć? Uwierzyłbym, gdyby ludzie byli aniołami.

Książka na te czasy. Obecnie wszystko co Rozwadowski napisał w tej pozycji, zaczyna być wdrażane w Polsce. To jest pozycja obowiązkowa, dla każdego, kto chce zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Polecam każdemu, to trzeba przeczytać!

Jestem mile zaskoczony , choć jak dla mnie za bardzo prawicowa.

Jestem mile zaskoczony , choć jak dla mnie za bardzo prawicowa.

Jest to pociągająca teoria i wizja świata, ponieważ podaje proste i całościowe objaśnienie aktualnej rzeczywistości, w której żyjemy - zredukowanej do baśniowej walki Zła (marksizm) z Dobrem (szeroko rozumiana kultura chrześcijańska).

Sam od paru lat jestem pod wpływem tej teorii, właśnie z powodu jej prostoty i jako człowiek o średnio lotnym umyśle - niezdolnym za bardzo do niuansowania i argumentowania, nastawionym na proste odpowiedzi. Z czasem nabieram jednak coraz większych wątpliwości, czy rzeczywistość faktycznie jest narysowana aż tak grubą kreską.

Książka jest w większości przełożeniem pracy Krzysztofa Karonia na bardziej zrozumiały i wygodniejszy do przyswojenia język.

Kompendium wiedzy na temat marksistowskiej rewolucji kulturowej. Autor nakreślił historii marksizmu i jego rewizji z naciskiem na nurt zapoczątkowany przez szkołę frankfurcką, a kontynuowany przez szkołę z Birmingham. Czyta się szybko, książka napisana prostym zrozumiałym językiem. Idealnie nadaje się na sam początek dla każdego, kto chce zapoznać się z poruszonym zagadnieniem.

Książka pozwalająca zapoznać się z początkami marksizmu kultorowego toczącego społeczeństwa cywilizacji zachodniej. W publikacji tej autor przedstawia najważniejsze prądy oraz postaci związane z marksizmem nowego typu. Książka moim zdaniem bardzo ciekawa, ale da się odczuć, że autor posiada prawicowe przekonania. Brakło mi tu w tym przypadku nieco obiektywizmu i chłodnej głowy, aby jasno przedstawić swoje racje i przez to być bardziej przekonującym. Książka jednak warta przeczytania, aby poznać teorie związane z promowaniem mniejszości seksualnych, czy też otwarcia granic dla nielegalnych imigrantów.

Marksiści zawsze dążą do stworzenia nowego świata i nowego człowieka. Nie udało się tego dokonać zbrojnie, to próbują przez kulturę wpychając do niej różne machinacje: relatywizm, brak stałości, zmianę płci, wyzwolenie seksualne i inne takie nowoczesne cuda. Tu nie chodzi o dobro każdego pojedynczego człowieka a o odpowiednie uformowanie ludzkiej świadomości by z jednej strony zniszczyć świat, wartości i kulturę jaką znamy a potem gładko wprowadzić komunizm poprzez światowe instytucje w których zostali zamontowani "odpowiedni" ludzie.

Ta książka to "must read" jeśli chce się zrozumieć rzeczywistość. To absolutny niezbędnik dla każdego świadomego człowieka. A dziś, jak nigdy przedtem potrzebujemy ludzi świadomych.

"Ludzie świadomi z wszystkich krajów, łączcie się!"... I czytajcie tę publikację :)

Polecam.
Pokazuje prądy intelektualne, które mają dominujący wpływ na to jak się zmienia świat.
"Marsz przez instytucje", długofalowe plany ideowe UE - te i inne fakty pokazują, że marksizm nam wszystkim zagraża.
Warto to sobie uświadomić przy tej lekturze.
Szczególnie ideowe wzory i korzenie UE (Spinelli) - trzeba poznać.
Naprawdę warto.

Polecam.
Warto to sobie uświadomić przy tej lekturze.
Szczególnie ideowe wzory i korzenie UE (Spinelli) - trzeba poznać.
Naprawdę warto.

Są książki, które powinny być lekturą obowiązkową, to jedna z nich. Doskonale opisany proces niepostrzeżonego wprowadzania rewolucji, która prowadzi wprost do totalitaryzmu, z jakim obecnie mamy do czynienia w świecie zachodnim. Książka wybitna.

Książka godna polecenia. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać. Bardzo brakuje na naszym rynku takich pozycji. Rozwadowski świetnie opisał historię kulturowego marksizmu. O tym jak bardzo ta książka zabolała marksistów świadczą wpisy osób, które wystawiły jej ocenę 1. Warto wejść na ich profile i zobaczyć, że to piewcy marksizmu i zwolennicy komunizmu. Skoro ta książka budzi tak negatywne emocje w zwolennikach systemu totalitarnego, świadczy to niezbicie o tym, jak wartościowa i ważna jest to pozycja. Polecam każdemu.

• Polityka
  • Publicystyka, reportaże, nauki społeczne, polityka
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu