Mój szef jest idiotą

Omgiven av daliga chefer
poradniki
Diana Hasooni-Abood
Diana Hasooni-Abood psychologia szef komunikacja społeczna manipulacja psychika

Garść nowości. Poza tym tytuł nie wnoszący nic ciekawego do tematu tzw. leadership

Oceniam i piszę recenzji dla całego zestawu tj. "Otoczeni przez idiotów", "Otoczeni przez psychopatów", "Mój szef jest idiotą". To co napiszę jest wspólne dla wszystkich pozycji.

Z samą oceną to się mocno wahałem, bo jeżeli chodzi o przydatność materiału to nawet 11/10, w mojej oceni pozycja obowiązkowa. Natomiast sposób przedstawienia to ok. 4/10.

Książka jest opisem...

Przeczytałam wszystkie 3 książki Eriksona i ta pozycja podobała mi się zdecydowanie najmniej. Powodem może być to, że jest ona w końcu skierowana głównie do tytułowych "szefów".
Autor jak zwykle po raz kolejny wałkuje cechy charakteru i kolory z nimi związane, co dla czytelnika, który przeczytał jego poprzednie pozycje, może być już nieco irytujące, natomiast jeśli ktoś...

Hmm... Muszę przyznać, że tytuł ma niezbyt dużo wspólnego z treścią książki. Nie ma tu szefów idiotów. Są za to ludzie o różnych charakterach i motywacjach, którym często trudno się dogadać.

Autor mocno skupia się na teorii kolorów osobowości. Kolorów jest cztery - czerwony, niebieski, żółty i zielony. Każdy inny, każdego interesuje coś innego i inaczej należy się "z...

Książka pokazuje więcej przykładów do analizowania przez nas i wysnucia własnych wniosków. Jako, że wiedza w pewien sposób była powielona w stosunku do 1 części, trochę ciężej było mi przez nią przebrnąć, jednak definitywnie nie żałuję.
Polecam!

Jestem żółto-niebieski z odrobiną czerwonego i min. zielonego. Dlatego na początku czytałem z zapałem, potem coraz mniejszym, ale wytrwałem. Warto wiedzieć trochę o ludziach i typach osobowości łatwiej wtedy współpracować, gdy wiemy jakie sami mamy wady / zalety. Polecam każdej osobie, która stawia na samorozwój.

Autor dzieli szefów wg kolorów podobie jak zrobił to w swojej poprzedniej książce otoczeni przez idiotów. Pokatezyzowanie szefów i pokazanie różnych przykładów ich zachowań jest pomocne w "byciu związku z nimi" uczy jak reagować że względu na dana osobowość.

Jak dla mnie za dużo lania wody. Można przeczytać z ciekawości żeby przeanalizować jakim typem osobowości się jest.

Ciekawie skonstruowana książka. Dużo przykładów. Warto przeczytać.

Warto przeczytać, ale trzeba sobie dawkować, bo ciężko to przeczytać na jeden raz. Niestety nie wiem, dlaczego brakowało w rozdziale o zielonym szefie informacji jak sobie radzić z niebieskimi ludźmi.

• 2019
  • 2021
  • 2020
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • 2018

Dodaj cytat z książki Mój szef jest idiotą