Elon Musk. Wizjoner z Doliny Krzemowej

Okładka książki Elon Musk. Wizjoner z Doliny Krzemowej Łukasz Tomys
Okładka książki Elon Musk. Wizjoner z Doliny Krzemowej
Łukasz Tomys Wydawnictwo: Heraclon International biografia, autobiografia, pamiętnik
Heraclon International
2018-05-21
2018-05-21

Okładka książki Apple. Czy wiesz jak powstała najdroższa firma świata? Mateusz Lubiński, Renata Pawlak, Łukasz Tomys
Apple. Czy wie... Mateusz Lubiński, R...
Okładka książki Warren Buffett. Niezwykła biografia. Multimilioner. Tom 2 Justyna Jaciuk, Łukasz Tomys
Warren Buffett... Justyna Jaciuk, Łuk...
Okładka książki George Soros. Wykorzystać kryzys Justyna Jaciuk, Renata Pawlak, Łukasz Tomys, Marcin Wawrzyniak
George Soros. ... Justyna Jaciuk, Ren...
Okładka książki Albert Einstein. Potęga i piękno umysłu. Tom I. Dzieciństwo i młodość (1879-1905) Justyna Jaciuk, Maciej Rajewski, Łukasz Tomys
Albert Einstei... Justyna Jaciuk, Mac...

Szybkie streszczenie biografii Elona Muska. Jeśli ktoś nie ma pojęcia, kim jest ten facet, to polecam tego audiobooka. Wydaje mi się jednak, że książka zbyt płytko opisuje jego życie, ale czego można się spodziewać po ledwo 150 stronach. W tym streszczeniu było wiele odnośników do najbardziej znanej biografii Elona autorstwa Vance Aschlee. Zamierzam sięgnąć po tą drugą pozycję. Do tej poczułam zbyt duży niedosyt. Elon jako człowiek o nieprzeciętnej inteligencji wart jest zagłębienia. Jedna sprawa bardzo wkurzała mnie w tym audiobooku. Autor ciągle wspominał o swoich innych książkach. Taka nachalna reklama nie ładnie komponowała się w całość.

Człowiek niezmiernie ciekawy, obdarzony zarówno geniuszem, jak i ułomnościami. Wybitnie inteligentny wizjoner o którym świat już zawsze będzie pamiętał, jednocześnie osoba nie potrafiaca poradzić sobie z emocjami i prozą życia. Jedni mogą mu zazdrościć, inni współczuć. Biografia jest ciekawa dla osób, które dopiero poznają te postać, mi zabrakło w niej trochę "smaczków" i ciekawostek a także bardziej wnikliwego zgłębienia psychoogii tej postaci.

Napisana w dużej mierze na podstawie biografii Ashlee Vance'a - taka trochę skrócona jej wersja, choć jest tam trochę informacji z innych też źródeł.

Biografia człowieka, który jest połączeniem Steve Jobsa i Billa Gatesa wg autora książki. Tak naprawdę książka ukazuje jak emigrant z RPA stał się multimiliarderem i jakie cechy charakteru trzeba posiadać, aby stać się drugim najbogatszym człowiekiem globu i ekologicznym wizjonerem.
Nietesty, wszystko ma swoją cenę, zwłaszcza wielkość.
Są pewne istotne, ciekawe fakty w historii Muska, które pomogły mu w znaczącym stopniu odnieść sukces.
Może z nich skorzystać każdy człowiek na planecie, ponieważ są one ogólnie dostępne i powszechnie znane, zwłaszcza użytkownikom lubimyczytac.pl.

Nietesty, wszystko ma swoją cenę, zwłaszcza wielkość.
Są pewne istotne, ciekawe fakty w...

Skuteczny pracoholik, idealny pracownik corpo.

Skuteczny pracoholik, idealny pracownik corpo.

Ciekawostki z życia Elona Muska uzupełnione domysłami autorki pozyskanymi dzięki umiejętności czytania ludzkich umysłów. No nie wiem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Elon dziś najbogatszym człowiekiem świata. Polecam tą biografię!

Elon dziś najbogatszym człowiekiem świata. Polecam tą biografię!

O człowieku fascynującym, z którym nie chciałbym pracować.

O człowieku fascynującym, z którym nie chciałbym pracować.

Wkręciłem się w biografie. Pójdzie seria :-) Pora na pana Muska, który jednak ma mózg… ;-) Biografia nieco ogólna, takie podstawy dla tych, którzy w ogóle nie znają tej postaci, ale przeczytać można, by mieć jakiekolwiek pojęcie o tym genialnym przecież człowieku.

Lekko napisana historia najbardziej charyzmatycznej osoby świata. Bardzo polecam

• Audiobooki
  • Biografie