Czas pokaże

2018-09-05
2015-11-18
literatura polska
Inne

"Gdy oceniasz ludzi, nie masz czasu ich kochać."

Akcja książki dzieje się niespiesznie, dużo jest rozmyślań głównej bohaterki, co jest trochę nużące, fabuła ogólnie ciekawa, z inspirującymi myślami.

"Gdy oceniasz ludzi, nie masz czasu ich kochać."

Co to za porażka! Książka przypadkiem wpadła mi w ręce, przeczytałam, żeby sprawdzić, o co taki hałas... i dalej nie wiem. Mam wrażenie, że ta książka kręciła się wokół sprzątania - główna bohaterka żyła z matką w mieszkaniu, które ciągle i w kółko musiało być sprzątane (nie wiem, może strasznie świniły przy jedzeniu albo nie myły nóg przed snem?), ciągle zawalone było praniem, prasowaniem, i obie ciągle z tego powodu na siebie się pruły - w ich domu nie do pomyślenia było, żeby ktoś zamknął drzwi do wojego pokoju i się zdrzemnął, nie, matka od razu z buta wjeżdżała, żeby powstrzymać to nieróbstwo. Dodatkowo, jakby tego sprzątania było mało, główna bohaterka sprząta też mieszkania innym ludziom, co daje jej mnóstwo powodów do rozważań nad moralnością chlebodawców, którzy bezczelnie żywią się głównie poza domem w restauracjach, nie mają dzieci i jeszcze płacą jej za sprzątanie, bo sami w tym czasie zarabiaja pieniądze. No, rzeczywiście, moralne dno.
Dodatkowo, straszny ambaras! Julka zakochuje się w starym dzieciatym chłopie, co powoduje, że Julka ma poważny dysonans poznawczy i przez wiele (bardzo wiele) stron robi wiele fikołków moralnych, żeby pogodzić kościółkowość i zaścianek z takim skandalem :D Nie polecam, chyba, że jako podpałkę do grilla

Oj to pierwsza książka autorki, która mnie zmęczyła eh. Zasiadłam do tej lektury z ogromną chęcią, kiedy po 100 str nic się nie działo, czekałam dalej 200 str i dalej nic eh. Raczej fabuła nie jest aż tak ciekawa by zajęła 600 str.
Zamówiłam najnowszą powieść autorki i po cichu liczę, że będzie jak wszystkie poprzednie a nie jak ta powyżej...

Pokonałam 200 stron i nic się nie wydarzyło. Po pobierznym przejrzeniu książki stwierdzam, że akcji będzie niewiele. Porzucam na tym etapie te szalone wypociny. Jestem zawiedziona.

🍁 CZAS POKAŻE 🍁
Anna Ficner-Ogonowska

Po książki Pani Ani zawsze sięgam z wielkim sentymentem i dużym oczekiwaniami, no i raczej się nie zawodzę. Oczekuje bardzo dużo emocji, ciepła i miłości. Tak również było tym razem i oczywiście ta powieść mi to wszystko dostarczyła.
Książkę wciagna, przez co czyta się ją bardzo szybko. Momentami było za dużo opisów. I była dość przewidywalne, ale osobiście mi to nie przeszkadzało. Chciałam ciągle poznawać losy młodej studentki psychologii, Julki i przystojnego lekarza Łukasza.
Fabula całej powieści jest taka życiowa, niby nic nadzwyczajnego a jednak ma swój urok.
Książka idealnie nadaje się na wieczory pod kocem z ciepłą herbatą.

Moja ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10

🍁 CZAS POKAŻE 🍁
Anna Ficner-Ogonowska

Szczerze mam mieszane uczucia co do tej książki. Były momenty ,że mi się podobała,a były ,że irytowały mnie te opisy rodziny i uczuć Julki. Wystarczyło całą książkę, pomiejszyć o 50 % tekstu. Wyszło by to na plus.
Mam wrażenie,że Pani Anna zaczęła historią Hani i Mikołaja z DUŻEGO C, a teraz jest ciut słabiej.

Fajna, aczkolwiek nie przebije serii "Alibi"

Fajna, aczkolwiek nie przebije serii "Alibi"

Głównym problemem powieści jest fakt, że Julia zainteresowała się rozwiedzionym mężczyzną. Strasznie to przeszkadza jej świętoszkowatej mamusi, która twierdzi, że "on należy do innej kobiety" (serio!) Ta sama mamusia uwiodła przed laty faceta swojej siostry - jakoś jej nie przeszkadzało, że on należał do innej kobiety. Wniosek: dulszczyzna wiecznie żywa.

Fajna kolejna książka A Ficner - Ogonowska to moje kolejne spotkanie z autorką Polecam :)

Mało „treści” na wielu stronach. Zmęczyłam się….

Mało „treści” na wielu stronach. Zmęczyłam się….