Architektura – wizje niezrealizowane

Historia sztuki

Oficjalne recenzje i

Szalone sny architektów

[ 3 ] Link do recenzji

Album Philips Wilkinsona to podróż przez kilka kontynentów i kilkaset lat, przez dziesiątki rysunków, obrazów i szkiców. A przede wszystkim – przez kilkadziesiąt wielkich umysłów. Umysłów, które wyprzedzały swoje epoki, szły na przekór panującym przekonaniom, wymyślały wszystko na nowo.
Autor rozpoczyna swoją opowieść w 820 roku. Mniej więcej wtedy powstał stworzony na...

Rewelacja! Niesamowicie wizjonerska i inspirująca książka. Piękne przykłady odważnej i pomysłowej twórczości architektonicznej. Warto!!

Jedni zobaczą śmiałe wizje wyprzedzające epoki w których los osadził ich twórców.
Inni dostrzegą raczej projekcje ich napompowanych ponad miarę ego. Lub co gorsza tak dobrze nam znane i lubiane próby budowy lepszego uniwersum.

Naszych sceptycznych serc ta książka z pewnością nie skradła.

Pewnie z uwagi na wrodzona u nas niechęć do skali obiektów widocznych z księżyca a i...

Mniej więcej rok temu miałem okazję czytać pewną książkę, a w zasadzie album, opisujący lądy i światy, których nigdy nie było, a przez dłuższy lub krótszy czas istniały na mapach. Mowa o Atlasie lądów niebyłych, a w tym roku wydawnictwo Rebis przygotowało kolejną książkę o podobnej tematyce, czyli Architektura - wizje niezrealizowane Philipa Wilkinsona.

Zostało w niej...

Nie uchodzi tak drewnianym językiem pisać o rzeczach pełnych polotu.

Brak mi też pomysłu na tą książkę, myśli przewodniej, oraz kilku naprawdę ważnych projektów, w tym np. Germanii, wizji Speera i Hitlera, która bliska była realizacji i w wielu umysłach żyje do dziś.

• Architektura
  • Historia