Polskie piękno. Sto lat mody i stylu

Karolina Żebrowska Wydawnictwo: Znak Horyzont sztuka
Znak Horyzont
moda polska moda
sztuka
moda polska moda

Książka jest dobrze przemyślana, pięknie wydana, pełna zdjęć i ciekawostek. Przede wszystkim to był bardzo dobry pomysł - wybranie jednego stulecia i to akurat w Polsce, gdzie XX wiek był tak trudny. Przez to, jak wyglądała historia Polski, historia mody wyglądała u nas zupełnie inaczej. Ciągłe gonienie za zachodem, próby zdobycia modnego ubrania albo jakiegokolwiek...

W tej książce widać ogrom włożonej pracy i bardzo szeroką wiedzę autorki. Piękne zdjęcia i stylizacje, dużo faktów historycznych i związanych z nimi ciekawostek sprawia że czyta się ją lekko i przyjemnie. Jedynym minusem jest jej rozmiar i ciężar - trudno skupić się na treści kiedy masz wrażenie że odpadnie ci łokieć;)

Pozycja robi wrażenie.

Przygotowanie merytoryczne, a dodatkowo piękne zdjęcia, dobry papier - sprawiają, że książka warta uwagi.

Sama dozowałam jej lekturę, wszak 100 lat mija na kartach książki bardzo szybko.

Widać, że Autorka poświęciła tematowi mnóstwo czasu i uwagi, czuć w tym pasję. Ale książka to nie tylko tekst - zdjęcia, ilustracje, pomysłowy podział na poszczególne wątki cieszą oko. Przepięknie wydana!

Nie interesuję się fanatycznie modą, ale książkę przeczytałam z wielką przyjemnością. Dobrze opracowana, ciekawe zdjęcia, i opisy. To była podroż w czasie, zwłaszcza jak oglądałam z moja mamą i razem wspominałyśmy modę z lat 80 i 90.

Przemiła książka i konkretna. Delikatnie nawet... przeglądowa. Wspaniała treść i śliczna graficzna oprawa.

Do pięknych rzeczy zdobywania zachęca. Perełki, falbanki, pantofelki. Piękności.

Świetne kompendium polskiej mody kobiecej zeszłego stulecia.
Pozycja przyjemnie napisana, zdjęcia trafnie dobrane, masa ciekawostek.
Kolejną książkę Karoliny muszę mieć już na własność.

Serdecznie polecam.

Ciekawa pozycja dla pasjonatów mody oraz historii. Dużo interesujących faktów związanych z ubraniami noszonymi przez Polki ukazanych na tle wydarzeń historycznych.

Ortalionowe płaszcze, sławne "teksasy", sukienki w "łączki" - modowe atrybuty dekad, a nawet można je określić jako elementy PRL-owskiej mitologii, są skrupulatnie opisywane przez Żebrowską, która - według panującej opinii - jest guru w kwestiach mody minionych epok. Książka ta stanowi praktyczne kompendium wiedzy dotyczącej tendencji w kobiecych ubiorach, zaczynając...

Moja pierwsza książka wydana przez youtubera! :) Piękne zdjęcia, ciekawe opisy odzieży Polek w poszczególnych dekadach, zupełnie nie żałuję wydanych pieniędzy. Styl ma trochę niedociągnięć, ale jest to pierwsza książka Karoliny, więc uważam, że i tak jest bardzo przyzwoicie. Polecam nie tylko fanom kanału, ale każdemu kto interesuje się chociaż odrobinę polską modą na...

Dyskusje

• 2019
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • 2020
  • Historia

Dodaj cytat z książki Polskie piękno. Sto lat mody i stylu