Koszula i krawat. Obrazki wyłaniającej się dorosłości

W DRODZE DO SAMODZIELNEGO ŻYCIA
Z recenzji wydawniczej: "Publikacja ukazuje trudną drogę osób niepełnosprawnych intelektualnie do samodzielnego i odpowiedzialnego życia ‒ na miarę ich możliwości. Uzmysławia, jak ważne jest mądre towarzyszenie im w drodze, na której […] próbują tworzyć swoją dorosłość. […] Prezentuje projekt badawczy dotyczący prób samodzielnego życia podejmowanych przez osoby dorosłe z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, ich radzenia sobie z wyzwaniami […], a także prób pomagania innym w ramach wolontariatu. Dzięki temu stanowi cenny podręcznik dla rodzin i specjalistów pracujących z takimi osobami. Autorzy bardzo szczegółowo przedstawili osoby uczestniczące w projekcie, ich zachowanie, sposób komunikowania się, przeżywane emocje, podejmowane zadania i metody ich realizowania, wynikłe trudności oraz ich przyczyny. Projekt ten okazał się przykładem dobrych praktyk, a wysiłek terapeutów, instruktorów oraz samych dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną został wynagrodzony w postaci: większego poznania siebie, nabycia umiejętności potrzebnych do samodzielnego życia, poprawy jakości życia […], a także sprawdzenia swoich kompetencji zawodowych oraz satysfakcji z pracy w przypadku terapeutów i opiekunów. Książka napawa optymizmem i wiarą w możliwości osób niepełnosprawnych, w ich wrażliwość, chęć godnego i niezależnego życia. Ukazuje też wiele możliwości spotkania i wspólnego życia osób niepełnosprawnych i osób o prawidłowym rozwoju intelektualnym".

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/koszula-i-krawat,2006.html

W DRODZE DO SAMODZIELNEGO ŻYCIA

Dodaj cytat z książki Koszula i krawat. Obrazki wyłaniającej się dorosłości