Lean In. Women, Work, and the Will to Lead

Lean In. Women, Work, and the Will to Lead
Penguin Random House
2015-01-01
2015-01-01

Okładka książki Opcja B. Jak radzić sobie z traumą po stracie, stawić czoła trudnościom i odzyskać radość życia Adam Grant, Sheryl Sandberg
Opcja B. Jak r... Adam Grant, Sheryl ...
Okładka książki 50 na 50 Przewodnik dla pracujących rodziców Sharon Meers, Sheryl Sandberg, Joanna Strober
50 na 50 Przew... Sharon Meers, Shery...

"Lean In. Women, Work, and the Will to Lead" autorstwa Sheryl Sandberg to inspirująca i wszechstronna lektura, która stawia ważne pytania dotyczące roli kobiet w świecie pracy oraz dążenia do przywództwa. Ta opowieść o równości, ambicjach i determinacji, zapewnia czytelnikowi nie tylko cenne wskazówki, ale także refleksje na temat własnej drogi zawodowej.

Sheryl Sandberg, prezeska operacyjna Facebooka, dzieli się swoimi doświadczeniami i wyzwoleniami w świecie korporacyjnym, podkreślając znaczenie pewności siebie i odwagi w podejmowaniu wyzwań. Jej język jest przystępny, ale zarazem pełen mocy, co sprawia, że czytelnik jest zainspirowany do działania i szukania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Książka ukazuje także problem nierówności płciowej w miejscu pracy i zachęca do rozmowy na ten temat. Autorka podkreśla, że kobiety powinny śmiało wykazywać swoje ambicje i dążyć do osiągnięcia pozycji lidera, niezależnie od wyzwania jakie przed nimi stoi.

Mimo że "Lean In" to pozycja inspirująca, niektóre rozdziały mogłyby być bardziej rozbudowane, aby lepiej zrozumieć kontekst sytuacji, z którymi autorka się spotkała. Czytelnikowi czasem brakuje głębszego zrozumienia i analizy niektórych zagadnień.

Sheryl Sandberg,...

Na półkach: , , , , , ,

"Lean In" to bardzo ważna pozycja, którą serdecznie polecam zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Skłania do refleksji, a nawet bardziej - do działania. Jak autorka wskazuje w podsumowaniu, napisała tę książkę, żeby zachęcać kobiety to posiadania odważnych marzeń, torowania sobie własnej ścieżki przez czasem trudne do przejścia przeszkody i dążenia do osiągnięcia pełnego potencjału. I rzeczywiście, Sheryl Sandberg nie skupia się w niej na tym, że sytuacja kobiet jest zła, ale pokazuje jak ją poprawić i co może w tym celu zrobić każdy z nas. COO facebooka opowiada o swojej ścieżce i daje dużo rad odnośnie tego jak budować inkluzywne i dzięki temu bardziej przyjazne, ale też pozwalające odnieść lepsze efekty, środowisko pracy. Naświetla kilka różnych obszarów, między innymi: sferę spotkań, mentoringu, domu i relacji pomiędzy partnerami, macierzyństwa i pięcia się na szczyt kariery. Mówi, co kobiety mogą zrobić, żeby się bardziej otworzyć, nie bać wyrażać własnej opinii i aktywnie rozwijać w pracy. I co mężczyźni mogą zrobić, żeby pomóc im w życiu osobistym i zawodowym. Książka jest rzetelna i wiarygodna, oparta na wielu różnych badaniach, których źródła autorka podaje w przypisach. Ponadto, Sheryl nie poprzestaje na książce, ale tworzy społeczność "Lean In" oraz kręgi wsparcia, w których kobiety mogą się zaangażować w wzajemną pomoc i szukać rady: https://leanin.org/.

Zapraszam na swojego bloga o książkach, języku i nie tylko: https://melodiaslow.blogspot.com/

• Po angielsku
  • Biznesowe