Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa

Okładka książki Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa Sheryl Sandberg
Okładka książki Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa
Sheryl Sandberg Wydawnictwo: Sonia Draga biznes, finanse
biznes, finanse
Lean in. Women, work and the will to lead
Sonia Draga
2013-09-25
2013-09-25
Joanna Golik-Skitał

Okładka książki Opcja B. Jak radzić sobie z traumą po stracie, stawić czoła trudnościom i odzyskać radość życia Adam Grant, Sheryl Sandberg
Opcja B. Jak r... Adam Grant, Sheryl ...
Okładka książki 50 na 50 Przewodnik dla pracujących rodziców Sharon Meers, Sheryl Sandberg, Joanna Strober
50 na 50 Przew... Sharon Meers, Shery...

Ważna książka. Dla kobiet, by wyjść ze świata stereotypów, dla mężczyzna, by zauważyć kobiety. Dużo statystyk, przykładów, osobistych doświadczeń. Warto włączyć się do tej "gry".

Książka jak najbardziej godna polecenia. Autorka podaje wiele statystyk dotyczących sytuacji kobiet oraz wnioski z różnych badań. Niektóre propozycje były jednak mocno przegięte - przykład kobiety, która manipuluje chłopakiem, z którym się umawia, żeby sprawdzić czy będzie dobrym parterem, wtf

Ta książka to dla mnie przełomowy tytuł - zwróciła mi uwagę na tak wiele elementów w codziennym życiu zawodowym do których przywykłam, jak żadna inna. Polecam bardzo serdecznie.

Na świecie jest tak niewiele kobiet piastujących najwyższe stanowiska w dużych firmach. Sheryl Sandberg wnikliwie opisuje dlaczego właściwie tak się dzieje. Jak dla mnie, pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, dla której praca i kariera są ważne. W swojej książce Sandberg przytacza ogromną ilość badań świadczących o niesprawiedliwym traktowaniu kobiet i krzywdzących je stereotypach, ale podkreśla także, że kobiety same sobie odmawiają prawa do wyższych stanowisk i zarobków. Książka miejscami bulwersuje, czasami jest zabawna, każda jej strona skłania do refleksji. Oczywiście polecam także mężczyznom!

Książkę można polecić zarówno kobietom, jak i mężczyznom, ponieważ treść jest ukierunkowana na relacje między obiema płciami. Lektura skłania do zastanowienia się nad tym, jaki wpływ na jednostki mają te relacje. Głównym tematem rozważań jest jednak sytuacja kobiet na rynku pracy oraz reakcje współpracowników i przełożonych na obecność koleżanek w pracy 👩

Nie będę się rozwodził nad treścią, ale mogę śmiało przyznać, że dostałem coś więcej, niż się spodziewałem. Widać, że książkę napisała kobieta z ogromnym doświadczeniem życiowym, zdobytym zarówno w domu, jak i w pracy. Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie pod kątem fizycznym i psychicznym, ale nie oznacza to, że karierę zawodową mogą rozwijać tylko mężczyźni, a kobiety, jako te z natury bardziej empatyczne, nadają się lepiej niż mężczyźni do opieki nad dziećmi, a pracę zawodową powinny traktować jako hobby 🙅

Polecam!

Nie będę się...

Świetna książka. Oparta na danych naukowych i poparta przykładami z życia kobiety pracującej na wysokiej pozycji, w świecie mężczyzn.
Uświadamia. Dodaje skrzydeł.

Uświadamia. Dodaje skrzydeł.

Książkę otrzymałam w prezencie i podeszłam do niej dosyć sceptycznie, dlatego, że autorką jest amerykańska kobieta i obawiałam się, że opisuje działanie amerykańskich zachowań, co niekoniecznie można zawsze przełożyć na nasze polskie zwyczaje, zachowania, kulturę. Całe szczęście okazało się, że temat jest na tyle uniwersalny, że dotyczy on nie tylko amerykańskiego życia zawodowego, ale większości krajów. Chodzi o temat podejścia do pracy/stanowiska kobiet i mężczyzn, w szczególności na wyższych stanowiskach. Jak się okazuje, mimo XXI wieku nadal mamy do czynienia z nierównością płci. Do tego stopnia nierówności, że często kobieta jest na straconej pozycji tylko dlatego, że jest kobietą. Książka w łatwy i przyjazny sposób porządkuje temat równouprawnienia. Opisuje również wiele stereotypów i przykładów osób, które z nimi walczą. Polecam - w szczególności kobietom aktywnym zawodowo!

Inspirująca i zdecydowanie warta uwagi. Nie tylko dla kobiet. Skłania do przemyśleń nie tylko w obręcie samej kariery zawodowej, ale życia w ogóle - jak chociażby... wybóru partnera.
Wyciągnęłam z tej książki wiele cennych informacji, a motto, które szczególnie stało mi się bliskie, to: "co byś zrobiła, gdybyś się nie bała?". Polecam.

Lektura obowiązkowa nie tylko dla kobiet, które chcą robić karierę, ale dla wszystkich kobiet, znakomitej większości mężczyzn i każdego rodzica dziewczynek. Otwiera oczy na rzeczy, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, a które robią poczynią różnicę w życiu każdej kobiety.

-----
Przeczytane dzięki www.Legimi.pl (Legimi na Kindle)

-----
Przeczytane dzięki www.Legimi.pl (Legimi na Kindle)

Każda kobieta powinna przeczytać

Każda kobieta powinna przeczytać

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Biznes
  • Psychologia

Sheryl Sandberg Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa Zobacz więcej