Być liderem

Okładka książki Być liderem Alex Ferguson
Okładka książki Być liderem
Alex Ferguson Wydawnictwo: Sine Qua Non sport

Okładka książki Alex Ferguson. Być liderem Alex Ferguson, Moritz Michael
Alex Ferguson.... Alex Ferguson, Mori...

Taktyka na życie

Być może ciekawa książka dla kibiców United. Niestety dla mnie trochę nudna

Być może ciekawa książka dla kibiców United. Niestety dla mnie trochę nudna

Ciekawa pozycja dla fanów piłki nożnej, bardzo dużo szczegółów i smaczków z tego świata. Na duży plus wątek przywództwa i zarządzania - postać Fergusona bardzo ciekawa i inspirująca.

Coach Fergie coachuje innych. Czyli jak prowadzić korporację, na przykładzie Manchesteru United.

Kapitalna książka, jako kibic MU mogłem cofnąć się do dawnych lat. Przypomnieć sobie wiele sukcesów, poczuć mentalność tamtych zespołów. Wiele razy lapalem się na tym, że Ten Hag próbuje zarządzać w podobny sposób klubem. Oby nawiązał w jakimś stopniu do sukcesów. Myślę, że United są w dobrych rękach.
Wiele anegdot i sposobu myślenia menadżera działa na wyobraźnię. Jestem bardzo zadowolony z tej pozycji więc daje 10 🫡

Wiele anegdot i sposobu myślenia menadżera działa na wyobraźnię. Jestem...

"Alex Ferguson. Być liderem" to książka biograficzna jednego z najlepszych trenerów piłkarskich na świecie - Sir Alexa Fergusona, który przez 26 lat z powodzeniem trenował Manchester United odnosząc z tym klubem niezwykłe sukcesy. Książka nie jest typową biografią gdzie opisywane są poszczególne lata kariery Fergusona jedynie w aspekcie piłkarskim. Biografia opisuje, jak Ferguson stworzył potęgę z United. Autor podaje nam przykłady z różnych dziedzin życia oraz efekty wdrożenia ich w funkcjonowanie klubu piłkarskiego - jak choćby ogólne zarządzanie drużyną, która na mecze domowe przyciąga 75 tyś. kibiców oraz miliony przed telewizory, motywowanie ludzi (nie tylko na boisku) oraz radzenie sobie z różnymi trudnościami - skandalami, próbą zapanowania nad gwiazdami z największym ego, brakiem początkowych sukcesów, oraz niedostatkiem pieniędzy w kasie klubu w niezwykle trudnych początkach kierowania zespołem oraz wiele, wiele innych. Zarządzanie drużyną Fergusona można odnieść w większości do zarządzania sporą korporacją. Zarówno w jednym jak i drugim wiele dziedzin, na które Ferguson kładzie nacisk, pokrywa się.
Książkę polecam nie tylko fanom piłki nożnej, ale również osobom pragnącym zagłębić wiedzę z dziedziny zarządzania oraz motywowania ludzi a także ogólnego prowadzenia firmy.
8/10.

Dla kogoś kogo pasjonuje piłka nożna i sport ogólnie, pozycja obowiązkowa.

Dla kogoś kogo pasjonuje piłka nożna i sport ogólnie, pozycja obowiązkowa.

Dla mnie trochę zbyt dużo frazesów i ogólników, ale jest pare ciekawych smaczków. Przede wszystkim jednak historia o lojalności i wytrwałości

Świetna pozycja. Alec opowiada o tym jak prowadził przede wszystkim MU. Człowiek praktycznie bez wykształcenia, w piłce nożnej za to "profesor zwyczajny". Silny charakter nie musiał - w jego przypadku - znaczyć wcale silnych rządów, co z kolei nie oznacza, że nie miał silnej pozycji.

Im więcej wiesz o piłce tym lepiej się czyta.

Im więcej wiesz o piłce tym lepiej się czyta.

Było parę smaczków, nie jest to piorunujaca pozycja, a gdy lektor ten sam co z książki Wójcika, więc sentecje Fergusona zlewały się z złotymi myślami Wuja.

Generalnie nie lubię tego typu książek, aczkolwiek przyciągnął mnie sam Sir Alex Ferguson i to jak opowiadał o swojej drodze w byciu liderem i zarządzaniu zawodnikami. Boli trochę duże skakanie w czasie, które dla osób niezwiązanych z piłką może trochę zgubić.

• Sport
  • Piłka nożna