Steven Gerrard. Serce pozostawione na Anfield. Autobiografia legendy Liverpoolu

Okładka książki Steven Gerrard. Serce pozostawione na Anfield. Autobiografia legendy Liverpoolu
Steven GerrardDonald McRae Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Radosław Chmiel
sport piłka nożna Steven Gerrard Liverpool FC

Okładka książki Nienasycony zwycięzca Alessandro Alciato, Carlo Ancelotti
Ocena 7,5
Nienasycony zw... Alessandro Alciato,...
Okładka książki Pirlo. Myślę, więc gram Alessandro Alciato, Andrea Pirlo
Ocena 7,4
Pirlo. Myślę, ... Alessandro Alciato,...
Okładka książki Tony Adams. Uzależniony Tony Adams, Ian Ridley
Ocena 6,9
Tony Adams. Uz... Tony Adams, Ian Rid...

Autobiografia wieloletniego kapitana Liverpoolu, pokazuje kulisy tego czego my często kibice nie widzimy. Opisywał pamiętny mecz, w którym się poślizgnął, co się działo po meczu i jego odczucia. Książkę, bardzo dobrze się czyta.

Panie Gerrard uwielbiam pana jako piłkarza, ale proszę więcej nie chwytać za pióro. Jestem fanką zarówno piłki nożnej jak i biografii, ale tą książką byłam bardzo rozczarowana i bardzo długo ją męczyłam. Biografie czytam głównie dla „smaczków” i drugiej twarzy (o ile taka istnieje) opisywanego człowieka. Tu jednak Gerrard wieje nudą, 90% książki to szczegółowe opisy meczów które sama jeszcze pamiętam jak oglądałam w TV. Poza tym Steven jest dość zrzędliwym i rozgoryczonym człowiekiem, czego się po nim nie spodziewałam. Opis swojej kariery jest niemalże czystą relacją podawania piłek i strzelania goli. Nic nadzwyczajnego czego nie dało się zauważyć oglądając mecz. W książce nie znajdziemy dużo ciekawostek z szatni czy życia prywatnego. Ogólnie spodziewałam się czegoś więcej po takiej osobistości świata footballu.

Książka to prawdziwa gratka dla fanów Gerrarda czy Liverpoolu, chociaż ja jako kibic United - ich odwiecznego wroga - bawiłem się z nią bardzo dobrze. Steve nie pisał bajek i starał się przedstawić wszystko obiektywnie tak jak np. sytuację ze słynną teczką Beniteza, brutalnym faulem na Herrerze, czy już na zawsze zapamiętanego poślizgnięcia. Polecam!

Nie jestem fani Liverpoolu ani Stevena Gerrarda, ksiazke kupilem troche z przypadku, gdyz trafila mi sie w outlecie za smieszne pieniadze, wiec czemu nie...? Czy zaluje? Coz, pozycja jest calkiem niezla, ma sporo opowiesci zza kulis, czyli czos, czego oczekuje najbardziej po ksiazkach biograficznych (bo przeciez oficjalne dane mozna sobie wyczytac z wikipedii). zaskoczyl mnie jednak fakt ze Gerrard skupil sie <prawie> wylacznie na dwoch swoich ostatnich sezonach w LFC (glownie nawet na przedostatnim sezonie, gdzie Liverpool byl bliski wygrania Premier League, a prawie dlatego, ze zdarzaly sie wtracenia ze wczesniejszych lat Stevena). Dla mnie jest to najwiekszy minus ksiazki, czyli skupienie sie na relacjonowaniu poszczegolnych meczy. Mysle, ze jesli jestes fanem zarowno klubu, jak i Stevena, nie ma sensu opisywac spotkan, czy poszczegolnych akacji, bo i tak juz je znasaz, a jesli nie jestes kibicem Czerwonych, to w sumie i tak za bardzo Cie to nie obchodzi, kto komu zagral pilke, a kto wykonczyl akcje, ostatecznie zawsze mozna sprawdzic to na YT. Podsumowujac, mysle, ze ksiazka jest warta sprawdzenia, czyta sie ja szybko i lekko, a jesli dodatkowo kibicujesz klubowi z Liverpoolu jest to pozycja dla Ciebie

Bardzo szczegółowa książka dla fanatyków futbolu. Generalnie polecam, ciekawiej się czyta jak oglądało się mecze, które opisuje kapitan LFC.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, mimo mojej znikomej znajomości świata piłki nożnej. Szacunek, jaki okazywał Steven Gerrard innym zawodnikom, pozwalał czytelnikowi spojrzeć na różne sytuacje bardziej obiektywnie. Jest wiele opisów meczów, ale ich przedstawienie jest na tyle wciągające, że człowiek siedzi jak na szpilkach, a przy nietrafionych golach wydaje jęki zawodu. Wybijające z rytmu było jednak ciągłe zaburzanie chronologii, przeskakiwanie w czasie zależne od skojarzeń z przed chwilą opisaną sytuacją. Przyznaję, że po tej lekturze zmieniło się zarówno moje podejście do piłki nożnej, jak i do autobiografii.

Witam,

Bardzo dobra książka.Dużo faktów,trochę mniej anegdot ale ogólnie bardzo fajnie i szybko się czyta.Steven jeden z najlepszych pomocników ligi angielskiej opisuje jak cholernie ciężko jest utrzymać taki dobry poziom przez tyle sezonów.ps.plusem też jest opis kilku z najważniejszych meczów w karierze Gerrarda. POLECAM

Witam,

Trzeba być mega fanem Steviego G i LFC, chociaż to rozumie się samo przez się, (nie można być kibicem LFC nie będąc fanem Gerrarda i na odwrót) by przeczytać tę książkę z zainteresowaniem od początku do końca. Bardzo brakowało mi w niej luzu, wszystkie "kontrowersje" podane na pięknej tacy z porcelanową zastawą.

Oczywiście znajdziemy tu parę ciekawostek, kilka ostrych przypraw, jednak całokształt daje dość mizerny efekt.

Oczywiście znajdziemy tu parę ciekawostek, kilka ostrych...

Obowiązkowa książka dla każdego fana Liverpoolu. Dużo ciekawostek dotyczących byłego kapitana i piłkarza Stevena Gerrarda. Można spojrzeć na różne sytuacje w zupełnie innej perspektywie. Nie wszystko wydaje się takie kolorowe, jak wydawało się na początku - co dodatkowo dodaje smaczku z każdą przeczytaną stroną. Szybko się to czyta, na weekend, nad wodą - dobry wybór.

Niestety, jakby kompletnie brakowało tu pomysłu. Nie jest to na pewno autobiografia. Książka jest za bardzo przegadana. Połowa to właściwie wspomnienie sezonu 2013/2014. Do tego zbyt długie opisy poszczególnych meczów, akcji (z dokładnością, którą nogą przyjmował Daniel Sturridge i czy pierdnął). Co chwilę wspomina tragedię na Hillsborough, zamiast poświęcić na to jeden, osobny i specjalny rozdział. Kilka ciekawych wątków, jak relacja ze Suarezem, zainteresowanie Chelsea, kontuzja członka, czy samo pożegnanie, ale nie ma tu koncepcji, niewiele jest życia Gerrarda.

Steven Gerrard Steven Gerrard. Serce pozostawione na Anfield. Autobiografia legendy Liverpoolu Zobacz więcej