Haker i dziewczyna

Okładka książki Haker i dziewczyna Penny Reid Patronat LC
Okładka książki Haker i dziewczyna
Penny Reid Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Kółko singielek miejskich (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kółko singielek miejskich (tom 3)
Love Hacked
Poradnia K
2019-02-27
2019-02-27
Data 1. wydania:
2014-03-03
Maria Kabat
humor literatura amerykańska odmiana losu randka relacje damsko-męskie romans spotkanie uczucie

Pierwsza połowa, może nawet pierwsze 2/3, całkiem niezłe. Końcówka robiona "po łebkach".

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Haker i dziewczyna - jestem po prostu oczarowana piórem Penny Reid - jest to czwarta pozycja, którą przeczytałam i każda jest przecudowna, jedyna w swoim rodzaju, dopieszczona…dla mnie jej historie są idealne, inteligentne i urocze - pełne realizmu, romantyczności oraz dużej dawki namiętności i humoru…każda z postaci jest dopracowana, wielopłaszczyznowa…

Napisana przyjemnym językiem, czytało mi się ją szybko, ze względu tego, że pisana jest lekkim językiem.

Bohaterowie byli charyzmatyczni, co jest plusem tej książki, natomiast zachowywali się jak dzieci. Główny bohater nie chciał nic o sobie mówić, twierdząc że to dla bezpieczeństwa naszej głównej bohaterki, równocześnie chcąc z nią planować przyszłość.

Fabularnie książka przez większą część była dosyć nudnawa, jedynie pod koniec akcja zaczęła się rozkręcać, a ja wciągnęłam się w historię. Zakończenie jest oryginalne, a do tego na swój sposób urocze, ogólnie podobało mi się, chociaż uważam że jeszcze jeden, albo dwa rozdziały by nie zaszkodziły.

Ogólnie polecam przeczytać, bo można się dzięki niej oderwać od rzeczywistości, natomiast momentami jest najsłabszą książką jak do tej pory z tej serii.

Fabularnie książka...

Pani psychiatra i wybitny haker ich ścieżki często się przecinają, ale nie na tyle, aby rozwijać znajomość.
Jeden wieczór i rozmowa sprawiają, że Sandra i Aleks poznają i odkrywają siebie. Ich relacja jest nieco kręta i wymaga od nich wysiłku, ale uczucia i pewność, co do nich pojawiają się szybko.
Świetna i zabawna książka, utrzymana w klimacie pierwszego tomu.
Polecam.

Świetna i zabawna książka, utrzymana w klimacie pierwszego tomu.
Polecam.

78/2021

78/2021

Po poprzedniej części, która nie była specjalnie zachwycająca, sięgałam po kolejną z rezerwą. Ale byłam bardzo ciekawa Sandry. A potem byłam ciekawa Alexa. I moja ciekawość się ciągnęła aż po ostatnie strony. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona tym jak potoczyła się ta historia. W pozytywny sposób. Jak najbardziej polecam.

Bardzo niespotykany motyw związany z głównym bohaterem. Może trochę nieprawdopodobny, ale przynajmniej to jakaś odskocznia od uklepanych schematów. Bardzo fajnie zarysowani bohaterowie, przyjemne dialogi. Najlepsza część serii.

Książka ,, Haker i dziewczyna" to książka, która mnie zachwyciła pod każdym względem. Po pierwsze i najważniejsze to psychologia, która tutaj króluje niczym tort przy kawie. Ta powieść sprawiła, że zaczynałam myśleć i rozważać problem : dużej różnicy wiekowej między partnerami. Czy to w ogóle jest problem? Dlaczego uważamy to za coś niesmacznego lub wyrafinowanego? No właśnie. Po drugie książka, a właściwie jej dialogi są znakomite. Śmiałam się głośno czytając je oraz różne spostrzeżenia bohaterki. Po trzecie powieść ta zaskakuje swą oryginalnym podejściem do spraw damsko- męskich. Tu nie ma mowy o przewidywalności, czy starym zamrożonym pierogu, który teraz gotujemy. Bohaterowie są wspaniale wykreowani. Mamy tutaj silne charaktery, różne, a przede wszystkim bardzo realistyczne. Historię tę ukrytą na kartach powieści czyta się bardzo szybko, a to za sprawą lekkiego i prostego języka. Jednak nie jest to powieść z tych tzw jednorazowych, bowiem potrafi człowieka nie tylko roześmiać do łez, ale wprawić również w zadumę, za co ogromnie dziękuję autorce. Co tu dużo mówić jestem ogromną fanką tej serii, bo można się przy niej zrelaksować, pośmiać i oderwać od szarej rzeczywistości.

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Kółko Singielek Miejskich – grupa przyjaciółek, które raz w tygodniu spotykają się na wymianę plotek, pikantnych szczegółów przy dzierganiu, smacznym jedzeniu i jeszcze lepszym winie. Każda z nich jest inna, ale ich perypetie zawsze gwarantują dobrą zabawę. Haker i dziewczyna to już trzeci tom serii, gdzie poznajemy bliżej Sandrę – psychoterapeutkę, której problemem jest umiejętność zadawania celnych pytań i słuchania. Na tyle, że każda randka kończy się płaczem mężczyzny, który wyrzuca z siebie problemy z trudnym dzieciństwem, rodzicami i kobietami. Wszystko zmienia się, gdy pewien przystojny kelner Alex postanawia przysiąść się do dziewczyny po jednej z nieudanych randek.

Gdybym miała określić tę książkę tylko jednym słowem to byłoby to – komfortowa. Lektura kolejnego tomu serii Kółko Singielek Miejskich jest dla mnie jak spotkanie z dawno niewidzianą przyjaciółką. Powieści Penny Reid są tak ciepłe, lekkie i odprężające, że uśmiech nie schodził mi z twarzy, a ja czułam się po prostu dobrze, błogo i przyjemnie. Czasami trzeba sięgnąć po taką książkę, która sprawi, że troski dnia codziennego po prostu zbledną, a czytelnik zapomni o swoich problemach i będzie przejmował się poczynaniami bohaterów. Takie to właśnie książki i po raz kolejny jestem zadowolona, że sięgnęłam po twórczość Penny Reid.

Co wyróżnia tę serię na tle innych? Każda książka z tego cyklu jest niebanalna, niegłupia i niepozbawiona uroku. Penny Reid nie wciska na siłę mnóstwa opisów scen erotycznych, które w innych książkach często tylko wprawiają w zażenowanie. Jej historie są humorystyczne i pikantne w wyważony sposób. Znacznie większy nacisk autorka kładzie na samą historię, perypetie Sandry i jej mocno ironiczne komentarze.

Miałabym zastrzeżenia jedynie do okładki. Mam wrażenie, że jeden rzut oka na zdjęcie dziewczyny w wydekoltowanej sukience może zapowiadać banalną powieść erotyczną, a to taka przyjemna historia dla kobiet.

Czy polecam? Myślę, że po przeczytaniu pierwszego tomu bohaterowie stają się naszymi dobrymi znajomymi, do których miło się wraca. Wtedy lektura kolejnych części jest tylko kwestią czasu. U mnie Haker i dziewczyna przeleżała na półce, czekała na moment relaksu po egzaminach i sprawdziła się znakomicie do rozładowania całego tego napięcia i niepokoju. Wszystkim sceptycznie nastawionym polecam po prostu zaczytać się w pierwszej części - Randka z homo sapiens albo sięgać od razu po tę historię. Każda z nich przedstawiona jest z perspektywy innej bohaterki, a więc można czytać je oddzielnie.

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com

Pierwsza część petarda. Im dalej w las tym niestety słabiej a szkoda.

Pierwsza część petarda. Im dalej w las tym niestety słabiej a szkoda.