Plastyczność u zmierzchu pisma

Okładka książki Plastyczność u zmierzchu pisma
Catherine Malabou Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Myśleć filozofia, etyka
filozofia, etyka
Myśleć
Plasticité au soir de l'écriture
Wydawnictwo Naukowe PWN
2018-10-08
2018-10-08
Data 1. wydania:
2005-01-01
9788301199869
Piotr Skalski
filozofia dekonstrukcja

Niech ktoś mi powie, jaka jest logika wydawania książki, w której Malabou podsumowuje dotychczasowy rozwój swojej myśli, skoro na rynku polskim nie ma żadnej innej (prócz przetłumaczonej później Ontologii przypadłości) książki tej filozofki. Decyzja-kuriozum.
To nie jest wprowadzenie do myśli Malabou, ale jej podsumowanie, dlatego też dla czytelnika, który nie zna oryginalnych wcześniejszych prac filozofki, jest to ciężka przygoda, błądzenie między przypisami, które prowadzą w próżnię.

Cienka książeczka, którą czyta się powoli, ze względu na jej gęstość. Mocno przemyślana treść, odważnie i wciągająco zaprezentowana. Solidny kawałek współczesnej filozofii próbujący tłumaczyć zjawisko aktualnych przemian: transformacji pisma jako dominującej struktury myśli w plastyczność jako modus operandi naszego czasu. Brawa dla PWN za chęć prezentowania aktualnej filozofii, brawa dla tłumacza za przełożenie tak trudnego tekstu. Małe prawie kieszonkowe wydanie idealne do czytania w kawiarni pociągu, na ławce, w chwili wolnego czasu.

Dodaj cytat z książki Plastyczność u zmierzchu pisma