Kup teraz - 10 ofert w cenie od 30.86 zł do 35.10 zł

Plastyczność u zmierzchu pisma

Catherine Malabou Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Myśleć filozofia, etyka
Plasticité au soir de l'écriture
9788301199869
Piotr Skalski
Myśleć
filozofia dekonstrukcja

Niech ktoś mi powie, jaka jest logika wydawania książki, w której Malabou podsumowuje dotychczasowy rozwój swojej myśli, skoro na rynku polskim nie ma żadnej innej (prócz przetłumaczonej później Ontologii przypadłości) książki tej filozofki. Decyzja-kuriozum.
To nie jest wprowadzenie do myśli Malabou, ale jej podsumowanie, dlatego też dla czytelnika, który nie zna...

Cienka książeczka, którą czyta się powoli, ze względu na jej gęstość. Mocno przemyślana treść, odważnie i wciągająco zaprezentowana. Solidny kawałek współczesnej filozofii próbujący tłumaczyć zjawisko aktualnych przemian: transformacji pisma jako dominującej struktury myśli w plastyczność jako modus operandi naszego czasu. Brawa dla PWN za chęć prezentowania aktualnej...

• 2019
  • Priorytet
  • Nie-piękna
  • Ze znakiem zapytania
  • Filozofia
  • 2018

Dodaj cytat z książki Plastyczność u zmierzchu pisma