Aladyn i Król Złodziei

Okładka książki Aladyn i Król Złodziei Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Aladyn i Król Złodziei
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 89) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 89)
Hachette Polska
2018-05-09
2018-05-09
28 min.

Ewidentnie szczęście nie sprzyja Aladynowi oraz jego narzeczonej Jaśminie. Para pragnie stanąć przed ślubnym kobiercem, ale los nie jest dla nich sprzyjający. Ciągle coś stoi ku temu na przeszkodzie. W trakcie ceremonii, do sali wparowuje czterdziestu rozbójników. Aladyn zmuszony jest podjąć się zadania i wyrusza w drogę poszukiwawczą swojego porwanego ojca.
Jakie jest ogromne zaskoczenie, kiedy z posłyszanych wiadomości o niebezpiecznym przywódcy złodziei, okazuje się nim ojciec Aladyna, który przed wielu laty porzucił syna tylko dlatego, ponieważ poszukiwanie zaginionych i upragnionych przez niego skarbów było większym priorytetem aniżeli własna rodzina! Aladyn jest mocno rozczarowany życiowym wyborem swojego ojca, który był w stanie zrobić wszystko, aby tylko zrealizować własne pragnienia. "Na szczęście" Aladyna, w odpowiednim momencie, kiedy jego życie jest zagrożone, ojciec dokonuje tym razem właściwego wyboru i stawia się za synem..

Nie każdy i zawsze ma na tyle powodzenia, aby naprawić swój życiowy błąd, który jest konsekwencją egoistycznie dokonanego wyboru przed laty. Czasami los okazuje się sprzyjający i daje człowiekowi drugą szansę, ale przecież w wielu przypadkach los nie jest łaskawy i okazuje się, że jest już zbyt późno na ratowanie czegokolwiek, a zwłaszcza doszczętnie zniszczonych do samego fundamentu relacji z bliską osobą..

Jakie jest...

• Złota Kolekcja Bajek Disneya