Obsesja

Recenzje oficjalnych recenzentów i

A ty wziąłeś już swoje lekarstwo?

26 Link do recenzji

Niezły thriller, jednak dopiero po pewnym czasie mnie wciągnął. Zakończenie zaskakuje, co jest sporym plusem.
Ogólnie ok, ale bez większych rewelacji.

Katarzyna Berenika Miszczuk lubi eksperymenty literackie i nie widzi sensu narzucaniu sobie gatunkowych ograniczeń. Popularność zyskała dzięki serii Kwiat paproci, rozpoczynając namiętny romans z fantastyką,  dzięki której czytelnicy mogli odbyć intrygującą podróż w czasie. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z prozą Katarzyny Bereniki Miszczuk, eksperymentując z jej...

Taka o, może być. Nadto nieskomplikowana fabuła i charakterystyka postaci. Dialogi na miarę mało wymagającego nastolatka. Zmęczyło mnie obcowanie z główną bohaterką.
Myślę, że poleciłabym komuś, kto na wakacjach przeczytał już wszystko, łącznie z etykietami kosmetyków i został bez lektury. W takiej sytuacji to będzie ok książka.

Po co ja to czytałam?!

Z miłości można stracić głowę. Spora dawka humoru i napięcia, idealne połączenie obyczajowki z dozą śledztwa i morderstw a to wszystko z udziałem lekarzy .

Nawet przez mikromoment nie podejrzewałam, kto jest mordercą. To było duże zaskoczenie.

Bardzo szybko i przyjemnie się czytało. Zakończenie dość nieprzewidywalne, myślałam, że po polskiej autorce będzie można łatwo zgadnąć mordercę - a tu zaskoczenie. Nie jest to jakiś wybitny thriller, ale lekka książka dla zrelaksowania.

Muszę przyznać, że książka długo czekała na mojej półce wstydu ale i na nią przyszła kolej. Pomysł by umieścić akcję w szpitalu na początku wydawał mi się słaby jednak okazał się całkiem trafiony. I muszę przyznać, że historia mnie wciągnęła. Bardzo zaskoczyła mnie końcówka i sprawca i to kolejny duży plus tej książki. Może nie do końca przemawiają do mnie motywy sprawcy i...

Trzecią książką w tym tygodniu jest "Obsesja", Katarzyny Bereniki Miszczuk. Tę pozycję wysłuchałam w aplikacji empikgo.

Po przeczytaniu dużej ilości książek zagranicznych, byłam w szoku, że znalazłam coś tak ciekawego polskiego autora. "Obsesja" jest pierwszym tomem cyklu "W lekarskim fartuchu". Na pewno sięgnę po tom 2 p.t. "Paranoja"! ⠀

Główną bohaterką książki jest...

Młoda rezydentka psychiatrii staje się obiektem westchnień cichego wielbiciela. Liściki w szafce w szatni, prezenty dostarczone kurierem, na dodatek stary znajomy ze studiów rezydujący na chirurgii, młody salowy wiecznie kręcący się w pobliżu, niedawny rozwód i codzienne kłopoty na oddziale. Obyczajowa opowieść zmienia się w kryminał, gdy w szpitalu zostaje znaleziona...

Dyskusje

2 836