Jestem już normalna?

Patronat LC
Holly Bourne Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: The Spinster Club Series (tom 1) literatura młodzieżowa
Am I Normal Yet?
Data 1. wydania:
2015-08-01
Marta Faber
Zielona Sowa
Am I Normal Yet?
The Spinster Club Series (tom 1)
literatura młodzieżowa
Marta Faber

Książka niesamowicie lekka w stylu, która porusza bardzo ciężki temat. Autorka w niezwykle realny i nieprzesadzony sposób wciąga czytelnika w życie Evie, dziewczyny cierpiącej na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. I chociaż to jest tematem wiodącym, to autorka potrafiła poruszyć w swojej książce również inne ważne kwestie, jak chociażby feminizm. Holly Bourne przedstawia...

Niby zwykła historia, właściwie o niczym - a bardzo mnie wciągnęła. Wyobraziłam sobie sytuacje przez które przechodziła główna bohaterka i na pewno zapamiętam je na bardzo, bardzo długo. Przepięknie obrazuje i porusza bardzo ważny i często nierozumiany problem.

Uwielbiam książki, które poruszają tematy chorób psychicznych. Zawsze mam wtedy nadzieję, że autorzy nie schrzanią tego i opiszą to jak lepiej, nie popuszczając za mocno wodzy fantazji. Tak było tym razem. Autorka opisała zburzenia kompulsywno-obsesyjne tak realnie, że za każdym razem jak czytałam co robi Evie, mroziło mnie. Ale jak to myć ręce aż do krwi? Czemu nie używała...

Książka w bardzo dobry sposób oddaje odczucia nastolatki borykającej się z chorobą psychiczną.Jej wszystkie zachowania, odczucia, są autentyczne- nie ma w nich przesady w żadną stronę. Nie jest też ani bardzo dramatyczna ani zbyt cukierkowa- jest idealnie wyważona, taka, jaka powinna być. Polecam.

Czytanie o kimś chorym psychicznie nigdy nie jest dla mnie łatwym przeżyciem, ponieważ zawsze zmusza mnie do wielu refleksji nad ludźmi, których cała życie wygląda tak, jak ten urywek zawarty w książce. Niezmiennie jednak czytanie takich opowieści jest dla mnie jednocześnie niezwykle intrygujące, ponieważ pozwala mi spojrzeć na otaczającą mnie rzeczywistość z całkiem innej...

Ksiazke przeczytałam jednym tchem. Nie moglam sie oderwać. Znajdziemy tam obszerny opis osoby zmajagacej sie ze straszna choroba czyli OCD. Wstyd, wstręt przed innymi ludzi oraz sama soba. To przeżywała codziennie bohaterka tej książki. Opisy sa tak realne jak bym rozmawiała z najlepsza przyjaciółka i poznawała ja od nowa . Polecam serdecznie nie tylko osoba interesującym...

Nie przepadam za wątkami feminizmu, jednak ta książka tak czy siak bardzo mi się podobała.
Problem zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych jest ciekawie przedstawiony, dobrze zaznaczony jest fakt, że rodzaj OCD, z jakim zmaga się bohaterka, nie jest jedyny, dzięki czemu amator psychologii nie przywiązuje się do jednego scenariusza tej choroby.

Ksiazka porusza wazne kwestie z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi i feminizmem. Do tego jest bardzo ciekawie napisana, ani trochę sie nie nudzilam. Ksiazka do posmiania i poplakania. Gorąco polecam

Ciekawe przedstawienie zaburzeń obsesyjno-kompulsywne. Dzięki Evie mamy wgląd do mózgu osoby z takimi zaburzeniami. Autorka postanowiła do tego wszystkiego wplątać jeszcze feminizm zgrabnie jej się to udało.
Evie chce być "normalna" ale co to w ogóle znaczy, tego tak naprawdę to nikt nie wie. Jestem ciekawa pozostałych książek z tej serii, może być ciekawie :)

Wiek nastoletni nie jest łatwym okresem, ani dla samych zainteresowanych, ani ich rodziców, ale co zrobić jeśli coś nam jeszcze bardziej ten czas utrudnia?
Eve zmaga się z chorobą psychiczną, która zmusza ją do pewnych czynności - niekoniecznie dobrych dla jej zdrowia. Jej życie emocjonalne, społeczne jest w strzępach, a ona ze wszystkich sił stara się wrócić do normalności...

Dyskusje

• 2018