Broszka

Okładka książki Broszka Ewa Bagłaj
Okładka książki Broszka
Ewa Bagłaj Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Broszka (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Broszka (tom 1)
Świat Książki
2007-01-01
2007-01-01
Bagłaj

Książka lekka do szybkiego przeczytania. Główni bohaterowie dobrze zarysowani tak samo jak fabuła. Sprawa z uprowadzeniem klaczy nie jest jedynym wątkiem jakby się mogło wydawać - relacje między główną bohaterką, a jej chłopakiem, zwariowany sąsiad skrywający niemałą tajemnicę, potyczki z prawem, handel końmi i nielegalne przemyty.
Ciekawie napisana, polecam, na pewno sięgnę po kolejne części.

Ciekawie napisana, polecam, na pewno...

Sięgnęłam po tę książkę ze względu na tematykę końską, która, bądź co bądź, żadko występuje w powieściach.

Broszka jest osiemnastoletnią dziewczyną, która niedługo zacznie studia. Z tego właśnie powodu zmartwiła mnie lekko różnica wieku pomiędzy Broszką a Filipem - weterynarzem pod trzydziestkę.

Jazdy konnej jest tu tyle co kot napłakał. Sama bohaterka potrzafi jeździć konno, jednak w powieści siedzi w siodle może z dwa razy. Tematyka bardziej skupia się na rozwikłaniu zagadki zniknięcia klaczy.

Książka dobra, ale czy coś więcej? Akcja dzieje się w roku 2001 i różni się od historii pisanych współcześnie (co nie jest złe). Zasługuje również na plus, za inteligencję Broszki, która miała głowę na karku. Nie oczekującym za wiele, ale jednocześnie chcącym zabawić się przy lekturze, polecam przeczytanie.

Jazdy konnej jest tu tyle co kot napłakał. Sama bohaterka potrzafi jeździć...

Broszka to zdrobnienie od Bronisławy. Bohaterka spędza wakacje u dziadków na Podlasiu (okolice Terespola). Broszka jest studentką. Broszka ma starszego kochanka Filipa (weterynarz). Jej pasją są konie. Broszka spędza każdą wolną chwilę w stadninie Wujka (prawdziwy wujek Filipa). Ktoś porywa Lolitę (klacz Wujka). Filip coś ukrywa. Broszka chce odkryć, kto ukradł konia. Każdy jest podejrzany i każdy coś ukrywa.
Opisy przyrody wychodzą autorce bardzo fajne.

Słaba.

Słaba.

Ciekawa książka.

Ciekawa książka.

Cudowna książka

Cudowna książka

Hejka
Gdy tylko zaczęłam czytać polubiłam ją.
Ktoś lubi konie , tak jak ja przyczytaj nie będziesz żałować.📚😄
Książka opowiada o dziewczynie która wyjechała do wujka, ale gdy tylko znikł koń wszystko powoli sie wyjaśniało.
Najbardziej złe wiadomości.💕
Polecam .

Hejka
Gdy tylko zaczęłam czytać polubiłam ją.
Ktoś lubi konie , tak jak ja przyczytaj nie będziesz żałować.📚😄
Najbardziej złe wiadomości.💕
Polecam .

Książka, napisana lekko, ale z ciekawą akcją.
Może troszkę trzyma w napięciu ;-)
Dla wielbicieli zagadek, koni polecam ;-)

Książka, napisana lekko, ale z ciekawą akcją.
Może troszkę trzyma w napięciu ;-)
Dla wielbicieli zagadek, koni polecam ;-)

Na półkach: , , , , , ,

DALSZE LOSY W POWIEŚCI DUBLERKA Powieść dla dziewcząt z wątkiem sensacyjnym i miłosnym Broszka, świeżo upieczona studentka, spędza wakacje w domu dziadków pod Terespolem. Z Filipem, początkującym weterynarzem, którego darzy pierwszym uczuciem, łączy ją wspólna pasja - konie. Gdy pewnej nocy znika klacz, która miała być wystawiona do konkursu o czempionat, dziewczyna, nie bacząc na niebezpieczeństwo, rozpoczyna śledztwo...

Książka dla tych, którzy kochają konie. Jest tutaj wszystkiego po trochu, wątek obyczajowy, miesza się z kryminalnym i romantycznym. Myślę, że Broszka spodoba się też nastolatkom, bo to książka wakacyjna, lekka i przyjemna w odbiorze, czyta się dosyć szybko i z zainteresowaniem. Polecam.

• Konie
  • Domowa biblioteczka