Zwyczajna przysługa

2018-10-03
2017-03-21
Jan Kraśko
Świat Książki
debiut literacki dziecko ekranizacja film homoseksualizm poszukiwanie prawdy przestępstwo samotność thriller ucieczka ucieczka od życia ucieczka z domu zemsta
Simple favour
kryminał, sensacja, thriller
2018-10-03
Jan Kraśko

Nie jest to najlepsza książka jaką przeczytałam. Olaboga, nie znajdzie się nawet w pierwszych 50% z ostatnio przeczytanych. Nie będę Wam jej zatem polecać, cóż, ale swoimi spostrzeżeniami podzielę się na wypadek, gdybyś i tak ją rozważał/a 🙂

Choć książkę przeczytałam szybko to po części było to spowodowane tym, że chciałam ją zwyczajnie mieć za sobą (nie lubię nie kończyć...

Najpierw film później trafiła mi się w ręce książka zresztą bardzo fajna i podobna do ekranizacji.

Książka dobra, z aspiracjami na lepszą, ciekawszą. Czuć troszkę inspirację "Zaginioną dziewczyną", ale ja bym tych dwóch pozycji nie porównywała, bo "Zwyczajna przysługa" ewidentnie wiele by na takim porównaniu straciła. Jako osobny twór, dla osób nie znających "Zaginionej dziewczyny" - dość ciekawy koncept, plan na fabułę, akcja jest, jednak w trakcie drugiej części...

Nie jest to zla książka. Fabula ciekawa, ale odniosłam wrażenie, że można z niej wycisnąć więcej. Pozostaje pewien niedosyt. Jakby autorka nie do końca umiała ubrać w słowa, to co chciała przekazać. Pisana dość chaotycznie. Mimo to, zdaje się nie zasługiwać na tak wiele negatywnych opinii.

Jestem zaskoczona że aż tak słabe oceny ma ta książka. Bawiłam się na niej całkiem dobrze. Chętnie obejrzałabym film na jej podstawie. To była książka na dwa wieczory. NIe zachwyciła mnie i nie wbiła w fotel ale też nie znudziła. Co do języka, stylu nie mam żadnych konkretnych uwag Dodam że nie czytałam Zaginionej dziewczyny ani Dziewczyny z pociągu żeby móc ocenić na ile...

Jak dla mnie przeciętna, niczym nie wyróżniającą się historia. Według mnie jest sporo nieścisłości a samo zakończenie jest dość otwarte. Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby Emily wszystko tak łatwo było odpuszczane.

Nic wciągającego, ledwo doszłam do końca.

Dawno się tak nie męczyłem czytając książkę, nawet kilka razy wylądowała z powrotem na półce. Ciężko było dotrwać do końca.
Trzej główni bohaterowie, którzy prowadzą narrację są irytujący i mało realni.
Naprawdę bardzo kiepska pozycja.

Na samym początku książka mocno znużyła, na tyle że po przeczytaniu kilku stron chciałam ją razu ją zakończyć i odłożyć. Niespodziewanie akcja mnie tak zaskoczyła, że przeczytałam ją z zaciekawieniem. Być może fabuła przewidywalna ale z każdą stroną książka stała się ciekawsza. Teraz chętnie obejrzę film nakręcony na podstawie książki.

Lektura na wieczór. Czasem przewidywalna, a czasem zaskakująca. Fabuła sama w sobie całkiem ciekawa i wciągająca. Akcja nie dłuży się, co dla mnie jest ogromnym plusem. Są elementy napięcia, trochę grozy. Słowem, szybko i przyjemnie się czyta.
Przyczepię się jednak do rozdziałów imitujących wpisy na blogu głównej bohaterki Stephanie. Było ich zdecydowanie za dużo, przy...

Dyskusje

• 2018