Zwyczajna przysługa

2018-10-03
2017-03-21
Jan Kraśko
Świat Książki
debiut literacki dziecko ekranizacja film homoseksualizm poszukiwanie prawdy przestępstwo samotność thriller ucieczka ucieczka od życia ucieczka z domu zemsta
Simple favour
kryminał, sensacja, thriller
2018-10-03
Jan Kraśko

Nie spodziewałam się, że ta historia zaskoczy mnie jakoś szczególnie. W końcu byłam w kinie na ekranizacji, a fabuła mocno utkwiła mi w pamięci. Książka leżała kilka miesięcy na półce. Przyznaję, że zapomniałam o niej. Czytała ją moja siostra, a mi zdarzało się ją ewentualnie przełożyć w inne miejsce... Aż do początku tego miesiąca. Sięgnęłam i zostałam porwana.

Stephanie...

To jedna z tych rzadkich sytuacji, gdy film podobał mi się bardziej niż książka.

Kolejna ze szczęśliwych mężatek, mieszkających w pięknym domu na przedmieściach, jeżdżących do pracy pociągiem i znikających pewnego dnia bez śladu. Idealna żona, troskliwa matka i prawdziwa przyjaciółka – chyba że ktoś zacznie wścibiać nos w nie swoje sprawy. Brzmi znajomo? “Zwyczajna przysługa” to czasem przewidywalny, często niecny, a w ogólnym rozrachunku całkiem dobry...

Niesamowicie wkurzajaca i wciagajaca opowiesc w jednym, i na tym wlasnie polega jej urok.

Przyjaciółki- synowie rówieśnicy. Jedna jest samotną matką z dziwaczną tajemnicą. Druga robiąca świetną karierę upozorowała swoją śmierć żeby uzyskać odszkodowanie z ubezpieczenia. Tak naprawdę to była jej siostra bliźniaczka, o której nikt nie wiedział. W tym czasie jej mąż nawiązuje romans z przyjaciółką gdy pomaga zajmować się synem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobrze mi się czytało choć widziałam najpierw film i o dziwo (bo zazwyczaj to książka jednak jest lepsza) ekranizacja podobała mi się bardziej.

O dziwo film chyba bardziej mi się podobał. Może gdybym najpierw przeczytała książkę, a potem obejrzała ekranizację, miałabym inne zdanie.
Ale i tak bardzo dobra, szybko się czyta, akcja wciąga. Polecam.

Książka przeczytana i muszę przyznać, że zakończenie było świetne. A najlepsze to to, że czytając z łatwością można sobie wyobrazić Blake i Annę jako Emily i Stephanie.
Ciekawe postacie, ciekawa przysługa i tajemnica.
Tajemnica to najważniejsze co jest i istnieje. Gdyby nie tajemnica wszystko byłoby prostsze i nie byłoby tej książki a tym bardziej konsekwencji...

Rozczarowująca. Dosyć szybko można się zorientować, jak będzie poprowadzona fabuła - i tak też jest prowadzona. Żadnego zaskoczenia, żadnej wolty na koniec. Gdybym wiedziała, że jest to tylko historia o tym, jak wredni potrafią być niektórzy ludzie, to odpuściłabym sobie czytanie w momencie, gdy zorientowałam się jak będzie rozwijać się akcja. Zaczęło się dobrze, a...

Kupiłem przez przypadek, ale nie żałuję. Nie można się nudzić. Akcja rozwija się aż do samego końca, często nas zaskakując.

Dyskusje

• 2019