Już bez bicia? Spór o klapsa

Okładka książki Już bez bicia? Spór o klapsa Anna Golus
Okładka książki Już bez bicia? Spór o klapsa
Anna Golus Wydawnictwo: E-bookowo poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
E-bookowo
2012-05-04
2012-05-04
rodzina wychowanie przemoc w rodzinie prawa dziecka

Wyjątkowo ważna i cenna książka, tak samo jak wiele innych publikacji Autorki. Już sam spis treści, przekonuje, że temat został potraktowany poważnie. Przykre jest natomiast, że poruszane w niej tematy wciąż znajdują się gdzieś na marginesie świadomości naszego społeczeństwa.
A przecież to jak traktowane są dzieci, jest najważniejsze.

Przeczytałam wiele książek i artykułów o przemocy wobec dzieci, o molestowaniu w jego perwersyjnych formach, zapoznałam się z teorią seksualności dziecka, jego rozwoju psychoseksualnego, rozwojem fetyszy i perwersji, historią perwersji i współczesnymi perwersyjnymi upodobaniami dorosłych. Niestety wśród tych upodobań znajduje się również pedofilia, w najbardziej perwersyjnych i okrutnych formach.

Zapoznałam się również z książkami wydawanymi przez wydawnictwo związane z kościołem... w których zalecane jest bicie dzieci. W swojej książce Anna Golus odnosi się do tych właśnie publikacji.
Nie potrafię pojąć totalnej ignorancji ich autorów jak i wydawców odnośnie pewnego bardzo wstydliwego w naszym społeczeństwie tematu. Pewnego aspektu związanego z biciem dzieci, o którym już od wieków pisali lekarze i seksuolodzy.

Temat ten niejednokrotnie traktowany jest z ironią, pogardą, deprecjonowaniem krzywdy dzieci i intencji sprawców. Problem seksualnych aspektów przemocy wobec dzieci opisany przez Autorkę spotyka się niejednokrotnie z niedowierzaniem. Przeważnie jednak jest totalnie przemilczany.

Niestety ta wstydliwość, milczenie, tabu rodzi ofiary.
Jako mała dziewczynka zostałam taka ofiarą i potwierdzam, wszystko to, o czym Anna Golus pisze w podrozdziale "klaps jak gwałt" - jest prawdą.

Po 35 latach, korzystając z rad seksuologa, dziecięcej psycholożki, pastora, policjanta i przyjaciół napisałam o tym książkę.
Zadanie nie było proste, włożyłam w nie wiele wysiłku i serca. Po to by milczenie zostało przerwane, by chronić dzieci.

Moja książka to historia żywego dziecka. Opowiedziana z perspektywy ofiary. To jakby unaocznienie problemów, o których pisze Anna Golus.
Jestem pewna, że takie historie powinny być opowiedziane jako przestroga przed katolickimi poradnikami bicia dzieci.

Polecam również najnowsza książkę Anny Golus "Dzieciństwo w cieniu rózgi"..

A przecież to jak traktowane są dzieci, jest najważniejsze.

Przeczytałam wiele książek i...

• EmpikGo
  • Najwyższa półka