Podwójne życie

Antje Vollmer Wydawnictwo: Sonia Draga literatura faktu
Doppelleben. Heinrich und Gottliebe von Lehndorff im Widerstand gegen Hitler und von Ribbentrop
Daria Kuczyńska-Szymala, Dariusz Guzik
Sonia Draga
Daria Szymala Dariusz Guzik
literatura faktu
Daria Kuczyńska-Szymala, Dariusz Guzik
Daria Szymala Dariusz Guzik

Bardzo dobrze się ją czyta. Coś dla miłośników historii i Prus wschodnich. Ciekawe informacje o pałacu i życiu w dawnym Sztynorcie.

Wspaniała książka! Wszystko co lubię. Wielka historia opisana w taki sposób, że czyta się jak najbardziej wciągającą powieść. Polecam!

II wojna światowa, największy koszmar w dziejach ludzkości. Winni zagładzie milionów byli oczywiście Niemcy. Część wykonywała rozkazy, z początku może nieświadoma tego, w czym tak naprawdę uczestniczą. Gro to jednak byli ludzi, którzy działali z premedytacją.
Rzadko kiedy wspomina się o dobrych Niemcach, o tych, którzy pomagali czy to aliantom, czy ludziom uciekającym...

Dyskusje

• 2019
  • Rok 2018
  • Wyzwanie LC 2020
  • 2021
  • 2009 Nabytki
  • Trzecia Rzesza

Dodaj cytat z książki Podwójne życie