Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 32.50 zł

W ciemnościach strachu

Maxime Chattam Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Trylogia zła (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
In Tenebris
kryminał, sensacja, thriller
2018-03-21
Joanna Kluza
literatura francuska Joanna Kluza

Strasznie, strasznie, coraz straszniej... Nie mnożeniem przymiotników tworzy się atmosferę zagrożenia. Również nie przez opisy wymyślnych tortur. A do tego opisy takie jak ten: "Twarz Annabel olśniewała urodą (...) włosy zaś opadały niczym kielich kwiatu", albo to "Unosząca się znad gorącego napoju para przykryła jej twarz perłowym czarczafem" Poezja to, czy grafomania ?...

Na półkach: , , , , ,

Świetna!

Tożsamości mordercy zaczęłam się domyślać dosyć wcześnie, ale miałam nadzieję że to celowy zabieg i zakończenie mnie zaskoczy. Pomimo ze dwa razy autor próbował zasugerować że ktoś inny jednak jest tym złym, ostatecznie jednak moje przewidywania były trafne. Mimo wszystko wciągający thriller. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podobała mi się ta książka ale ... Początek świetny, środek i koniec trochę słabszy. Niestety przydługie opisy spowodowały, że czytało mi się ją długo. Wkradało się zniechęcenie. Trzecia część trylogii o wiele bardziej mnie wciągnęła.

Postanowiłam dać Chattamowi jeszcze jedną szansę. No i znowu - pierwszą połowę książki przeczytałam w mgnieniu oka z ogromnym zainteresowaniem. Spodobała mi się Anabell i jej współpraca z Brolinem. Jednak z każdą kolejną kartką mój entuzjazm niestety powoli przygasał i ustępował miejsca znudzeniu. Tożsamość mordercy przewidywalna, w ogóle mnie nie zaskoczyła. Domyśliłam się...

Mega trzyma w napięciu cały czas, dużo się dzieje, dla osób o mocnych nerwach. polecam.

Nie mogę w nocy spać przez książki Maxima Chattama. Zbrodnie w niej są przerażające i odrażające. Wyobraźnia działa na wysokich obrotach, wszystkie te okropności migają mi nagle przed oczami. Napawają strachem..
Drugi tom "Trylogii zła" jest lepiej napisany, nie uświadczymy w niej rozległych, powtarzających się opisów i słabych wątków romantycznych. Stylistycznie jest...

Straszna

Zawiodła mnie druga część
Schematyczna książka. Dużo krwi i bestialstwa a śledztwo prowadzone jak w przedszkolu. Odkrywamy prosty łańcuch zbrodni i tylko na końcu autor wprowadził małe zaskoczenie

Mocna lektura dla odpornych.

2 030
    1 315