Dziewczyny, których pożądał

Okładka książki Dziewczyny, których pożądał Jonathan Nasaw
Okładka książki Dziewczyny, których pożądał
Jonathan Nasaw Wydawnictwo: Replika Cykl: Agent Pender (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Agent Pender (tom 1)
The Girls He Adored
Replika
2011-06-13
2011-06-13
Maksymilian Tumidajewicz
FBI dochodzenie morderstwa ofiary

Rewelacyjny thriller psychologiczny pozwalający nam wejść w głowę, myśli i potrzeby seryjnego mordercy. Historia o prawdziwej walce o przetrwanie. Polecam.

2028

Zwykła kontrola drogowa zatrzymuje UlyssesaMaxwella, obok którego podrózuje piękna nastoletnia truskawkowa blondynka. Policjant z przerażeniem dostrzega, że dziewczyna jest wypatroszona. Aby ocenić stan psychiczny zatrzymanego, który chełpi się swoimi zbrodniami, wezwano psycholog dr Irene Cogan. Ani ona, ani prowadzący śledztwo w sprawie morderstw truskawkowych blondynek porucznik nie zdają sobie sprawy że przyszło im zmierzyć se z niewyobrażalnym złem. Szybko Irene odkrywa, że Ulysses ma rozszczepienie osobowości, jest w nim i mały chłopiec Lissy, i morderczy Max, aLICEY ORAZ WCIELONE ZŁO MORDERCA.........
zwyrodnialec podejmuje z nieświadomymi niczego funkcjonariuszami wyrafinowaną gr. Zabija strazników, wypuszcza innych osadzonych i wyrusza by dopaść Irene oraz nadal mordować kobiety.
Gdy porywa lekarkę, zgadza sie by porozmawiała z poszczególnymi osobowościami, a ta musi prześwietlić jego przeszłośc. Udają się tez w podróz do jego rodzinnego domu. Wstrząsająco brutalne sceny, krwawe opisy odrażających czynów psychopaty oraz niepokojąca podróż do zakamarków jego umysłu. Kto był pierwszą ofiarą i dlaczego? Co wyzwoliło w nim mordercze zapędy? Czy sorawiedliwość i prawo zatriumfują? pełnokrwisty- że się tak wyrażę- dreszczowiec z wątkiem psychologicznym ( poznajemy różne dostępne testy osobowościowe i ich implikacje).

Niestety znowu trafiłam na bardzo brutalną pozycję. Gdyby nie to, ocena byłaby jeszcze wyższa. Bardzo spodobał mi się wątek psychologiczny. Polecam osobom o stalowych nerwach.

Jednych może zachwycić kontekst psychologiczny, innych zwyczajnie obrzydzą niektóre opisy. Akcja toczy się bardzo szybko i czytelnik ciekawy jest końca .

Bardzo ciekawy pomysl na książkę. Jednak w trakcie nie do konca poszko chyba tak jak powinno. Nie mówię, ze jest zla, ale caly czas czegoś mi brakowało. Czasami autor trochę za bardzo puszczal wodze fantazji. Calosc oceniam na taki sredni kryminal, do przeczytania. Sprawdzę, jak poradzil sobie z następną powieścią.

Zaciekawiła mnie opisem i pozytywnymi opiniami.
Niestety, totalnie się rozczarowałam!
Sadystyczna i seksualna przemoc przytłacza w tej książce.
Odrażające sceny są miejscami trudne do zniesienia.
To nie był mrożący krew w żyłach psycho-thriller.
To był psycho-bełkot z główną rolą dewianta, psychopaty, maniakalnego mordercy o wielu osobowościach. Za dużo było tych osobowości!
Początek mnie zaciekawił, później było coraz gorzej.
Nie chcę takich książek czytać!

Zaciekawiła mnie opisem i pozytywnymi opiniami.
Niestety, totalnie się rozczarowałam!
Sadystyczna i seksualna przemoc przytłacza w tej książce.
Odrażające sceny są miejscami trudne do zniesienia.
To nie był mrożący krew w żyłach psycho-thriller.

Bardzo pokręcona, musialam się bardzo skupić, tyle osobowości w jednej, wow. Podobała mi się!

Bardzo dobry thriller, trzyma w napięciu, bardzo ciekawie opisana choroba psychiczna głównego bohatera. Książka momentami dość przerażająca i brutalna.

Pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Nie miałam zbyt wygórowanych oczekiwań(może to przez okładkę niczym w horrorze B klasy, może przez niezachęcający tytuł ) a tu taka miła niespodzianka. Osobowość wielokrotna przedstawiona w mistrzowski sposób,zaskakujące jak jeden bohater potrafi wzbudzać tyle emocji(Lyssemu i Alicii szczerze współczułam, Christopher wydawał się w porządku natomiast Kinch zaskakiwał swoją bezsensowną agresją)Polecam, temat intrygujący(aż mam ochotę bardziej się w niego zagłębić)

Wielokrotna osobowosc jest tematem fascynujacym i w sumie rzadko spotykanym w prozie. Jonathan Nasaw w intrygujacy sposob przedstawil historie seryjnego mordercy cierpiacego na ta przypadlosc. Ksiazka dobra, choc niektore rozdzialy troche mnie nudzily.

• Thriller/sensacja/kryminał