Wiatr

Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
2017-11-22
2014-03-17
Warbook
Jakub Tyszkiewicz (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2017-11-22

Swietnie skontruowa na powiesc z watkami militarnymi i politycznymi bardzo sprawnie wpisana w polskoe Tatry i warunki zimowe.

Jedynym mankamentem dla mnie jest to, że ja zupełnie nie wiem jakie kompetencje mają te różne służbyt w Polsce. Nie wiem kto kogo gonił, ae słuchało się dobrze.

1907

Jest Sylwester, szykuje się przednia zabawa dla dwóch policjantów i jednego anonima, który wykorzystuje tę imprezę na szczycie z dala od gwaru do ucieczki i wysłuchania własnego sumienia - on też jest z formacji mundurowej i ścigają go super wytrenowani i wyszkoleni kolesie z jeszcze innych służb ....... i tak mniej więcej po kilku godzinach całkiem fajnej zabawy laska...

„Wiatr”, podobnie jak inne książki Marcina Ciszewskiego, jest dobrze napisany, a audiobook bezbłędnie i z wyczuciem interpretowany przez Krzysztofa Banaszyka. Ale...

O tym, kto kogo gonił i zabijał, i dlaczego, dowiadujemy się z ostatniego rozdziału. Niewiele więcej można więc na ten temat napisać, może poza tym, że racje uczestników sylwestrowej zakopiańskiej makabry są...

Nie jest zła, tylko narracja jest trochę za bardzo rwana. Plus za zimowy klimat w prequelu książki "Mróz".

W związku z premierą piątego tomu serii z Jakubem Tyszkiewiczem "Deszcz", postanowiłem nadrobić zaległości i przeczytać "Wiatr". Wyczytałem, że wedle chronologii jest to pierwsza powieść w cyklu i od niej powinno się zaczynać czytanie. Poprzednie tomy czytałem prawie dwa lata temu, więc zupełnie mi to nie przeszkadzało, gdyż ledwo pamiętałem wydarzenia z tamtych części.
Co...

Nieco słabsza książka niż poprzednie z tej serii, mimo wszystko warto przeczytać. Akcja jak w poprzednich książkach trzyma w napięciu, ale czegoś tu jednak brakowało. Warto przeczytać w wolnej chwili.

Sensacja przez duże S. Akcja najwyższej próby. Do tego wszytko dzieje się w Sylwestra na Kasprowym Wierchu przy huraganowym wietrze. Tempo duże, całość spójna. Tylko jednak uczestnicy zupełnie niewrażliwi na warunki atmosferyczne...ale po porcji księzycówki widać tak już jest.

Wspaniała książka mojego ulubionego autora. To jest to, czego oczekuję od dobrej książki. Szybka i wartka akcja. Czyta się szybko i przyjemnie. Oby więcej takich pozycji naszych rodzimych autorów.
Polecam

Seria "Jakub Tyszkiewicz" jest według mnie dobra, ale przy każdej części czuję pewien niedosyt. Autor porusza ważne kwestie, wprowadza nas w poważny sensacyjny wątek, rozbudowuje napięcie, a następnie nie mając pomysłu na tak rozdymany temat, po prostu spuszcza powietrze i z zapowiadającej się rewelacji, mamy zwykłą historię bez pomysłu na utrzymanie na odpowiednio wysokim...

Dyskusje

1 525