Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

Wiatr

Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jakub Tyszkiewicz (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Znak Literanova
literatura polska
Jakub Tyszkiewicz (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Jakub Tyszkiewicz wraca do gry

Link do recenzji

Jest to trzecia część serii i w stosunku do poprzednich najsłabsza.
Wydaje mi się, że pisana na siłę, pomysł i wątek średni.
Daje 7 z racji kontynuacji serii.

Kolejna świetna książka z jednym, jak dla mnie sporym minusem, a mianowicie mimo, że to tom trzeci to według chronologii powinien być pierwszy, w związku z czym znamy losy bohaterów i wiemy czy ktoś zginie w akcji czy się uratuje.

Ciekawa pozycja dla lubiących książki ze służbami specjalnymi w tle, trzecia część troszeczkę gorsza od poprzednich.

Bardzo lekko się czyta, fajna historia nie przesadzone akcje, niestety została mi już tylko ostania część.

Trzecia??? A może powinna być pierwsza? W każdym razie w stosunku do "Upału" wypadło to blado.

Nieco gorsza od Upału czy Mrozu, ale watro przeczytać.

Po dłuższej przerwie postanowiłem znów powrócić do książki Marcina Cieszewskiego. Drugi tom serii o Jakubie Tyszkiewiczu "Upał" przesłuchałem w 2014, aż wierzyć mi się nie chce, że to było już tak dawno. Jednak nadal miałem w pamięci książki Cieszewskiego i stąd pojawiła się myśl, aby powrócić do twórczości tego pisarza.
Na Kasprowym Wierchy jeszcze nigdy nie byłem i słabo...

Seria cały czas trzyma niezły poziom, bo to taka lekka i bezstresowa odmiana kina akcji.
Tradycyjnie same wydarzenia toczą się (poza dość niemrawym i irytującym za sprawą używania gwary początkiem) w tempie dość ekspresowym gdzie nie brakuje zwrotów akcji i ciężko się zatrzymać na dłużej w jakimś miejscu.
Tym razem dostajemy ciut inną konstrukcję w stosunku do poprzednich...

Swietnie skontruowa na powiesc z watkami militarnymi i politycznymi bardzo sprawnie wpisana w polskoe Tatry i warunki zimowe.

Jedynym mankamentem dla mnie jest to, że ja zupełnie nie wiem jakie kompetencje mają te różne służbyt w Polsce. Nie wiem kto kogo gonił, ae słuchało się dobrze.

1 649
  • 2014