Z pełną mocą i skutkiem

Okładka książki Z pełną mocą i skutkiem
Tom ClancyMark Greaney Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Cykl: Jack Ryan (tom 18) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jan Stanisław Zaus
wywiad wojna polityka Korea Północna Tom Clancy

Okładka książki Władza i imperium Marc Cameron, Tom Clancy
Ocena 7,7
Władza i imperium Marc Cameron, Tom C...
Okładka książki Code of Honor Marc Cameron, Tom Clancy
Ocena 7,8
Code of Honor Marc Cameron, Tom C...

Okładka książki Przeciw wszystkim wrogom Tom Clancy, Peter Telep
Ocena 6,8
Przeciw wszyst... Tom Clancy, Peter T...
Okładka książki Tryumf postprawdy Tom Clancy, Mark Greaney
Ocena 7,3
Tryumf postprawdy Tom Clancy, Mark Gr...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jestem fanką tego autora i nie zawiodłam się ani razu. Wielowątkowość powieści, nie daje ani chwili wytchnienia. Trzeba być mistrzem, żeby tak sprawnie i z taką precyzją, połączyć tak finezyjnie wszystkie wątki, które tworzą tak emocjonalną całość. Ani chwili wytchnienia.

Świat dziś walczy z koronawirusem.A oni wysyłają rakietę.Może chcą rakietą zabić wirusa.
Szkoda,szkoda.Że tom Clancy gdzieś indziej piszę te swoje mądre i pełne dobrych pomysłów książki.
A tak sobie wchodzę,do księgarni i widzę.O za 12 zł jest.
To myślę,a kupię co mi tam.
No i czytam.Jakiś spec z USA,zabity w Sajgonie.
Akcja w Pradze,Korei Pn.
Jest owszem Ryan.Młody i stary,.
Nie ma co,żałować pieniędzy.
Cieszę się i ,myślę.
Jednej rzecz mi tu nie pasuję.
A gdzie sympatia między ludzka,dlaczego oni gadają ze sobą.
Jakby byli robotami.

Gwiazdek przez to,dwa odpuszczam.

A tak sobie wchodzę,do księgarni i widzę.O za 12 zł jest.
To myślę,a kupię co mi tam.
No i czytam.Jakiś spec z USA,zabity w Sajgonie.
Akcja w Pradze,Korei Pn.
Jest owszem Ryan.Młody i...

Szybki przyjemnie się czyta. Tym razem na tapecie jest Korea Północna oraz próba zamachu na prezydenta Ryana.

Druga książka Marka Greaney`a napisana już bez Toma Clancy`ego i druga książka, w której Greaney totalnie sobie poradził :) Jak w przypadku poprzedniego tomu, nie da się odróżnić stylu Marka od stylu Toma, a fabularnie jest tak samo dobrze. Tym razem autor na tapetę bierze totalitarny reżim Korei Północnej, nie zostawiając na Kim Dzong Unie suchej nitki. Książkowy dyktator oczywiście otrzymuje imię Choi Ji-hoon, ale wiadomo o kogo chodzi, tym bardziej, że jego ojciec i dziadek też są wspominani (oczywiste odniesienia do Kim Dzong Ila oraz Kim Ir Sena). Podobnie jak poprzednio, książka łączy wszystkie najlepsze cechy przygód Jacka Ryana i Kampusu. Bawiłem się świetnie. Teraz zaczynam czytać tomy, które nie wyszły jeszcze w języku polskim i trochę boję się o ich jakość, bo słyszałem, że Grant Blackwood już tak dobrze sobie nie poradził z tematem jak Greaney:(

Temat bardzo na czasie jeśli chodzi o dzisiejsze zagrożenia dlatego też książkę bardzo chętnie się czyta

Książka, chociaż firmowana nazwiskiem Toma Clancy napisana została już po jego śmierci przez Marka Greaney'a. Na kartach powieści spotykamy Jacka Ryan'a, jego syna, Johna Clarka i Domingo Chaveza. I chociaż nie czyta się źle, to jak dla mnie brakuje tutaj finezji znanej z poprzednich książek Clancego. Brak napięcia, wielowątkowości i tego polotu znanego chociażby z Polowania na Czerwony Październik czy Sumy wszystkich strachów. Tego mi brakowało.

W moim przypadku jest to druga, po Czerwonym Sztormie, książka Toma Clancyego. Wspólny mianownik dla obu z nich to wielowątkowa fabuła, która w kluczowym momencie książki znajduje punkt wspólny. W sposób bardzo dogłębny ukazane są kulisy sprawowania globalnej polityki oraz gry wywiadowczej. Książkę dobrze się czyta przede wszystkim dzięki dzięki wartkiej akcji. To co moim zdaniem jest drobnym minusem książki to fakt, że niektóre elementy fabuły są nieco naciągane. Zbiegi okoliczności i szczęśliwe zrządzenia losu zbyt często zdają się pomagać głównym bohaterom w sposób zanadto nierealistyczny. Oczywiście książka utrzymana w tonie pochwalnym dla Stanów Zjednoczonych, mocarstwa ratującego świat od globalnego zagrożenia, ukazująca główne postaci amerykańskiego świata polityki jako odważne, szlachetne i honorowe. Dlatego też, moim zdaniem bohaterowie książki ukazani zostali w sposób zbyt jednowymiarowy. Nie zmienia to jednak faktu, że książkę czyta się bardzo dobrze.

ebook + audiobook, narrator: Scott Brick

Jak to możliwe, że Korea Północna, kraj, którego mieszkańcy umierają z głodu, zdobywa środki na zaawansowane technologie i fachowców do ich wdrażania, aby zrealizować najważniejszy cel wielkiego wodza?

Nie powiodły się prób skonstruowania własnymi siłami ICBM, pocisków międzykontynentalnych, które dolecą do Ameryki. Choi Ji-hoon, od niedawna panujący młody Dae Wonsu, czyli Wielki Wódz, daje szefowi armii i tajnych służb, generałowi Ri Tai-jinowi, trzy lata na pokonanie tej bariery. Na wolnym zglobalizowanym rynku wszystko można przecież kupić. Jest to tylko kwestia ceny. KRLD ma czym handlować. Posiada bogate złoża metali ziem rzadkich, na wydobycie których, mimo obowiązujacych sankcji, na pewno znajdą się amatorzy. Ri, razem z inżynierem Hwan Min-ho, dyrektorem od naturalnych bogactw i kopalnictwa, natychmiast przystępują do akcji. Czas nagli, a oni nie chcą, aby spotkał ich i ich rodziny los poprzedników. Chętnych do robienia interesów z Koreańczykami nie brakuje, na wszystkich kontynentach. Są wśród nich pazerni inwestorzy, gangsterzy i terroryści, użyteczni idioci, także z tytułami naukowymi, czy wreszcie byli tajni funkcjonariusze, którzy pracę dla własnych krajów zamienili na służbę mamonie.

W Stanach rządzi prezydent Jack Ryan. Nad bezpieceństwem kraju czuwa wywiad i kontrwywiad, szesnaście różnych formacji, na czele z supertajnym Campusem, w którym działają m.in. syn prezydenta, jego kuzyn oraz inni bliscy współpracownicy Jacka. To właśnie agenci Campusu trafiają na ślad nowych przedsięwzięć Koreańczyków. Gra toczy się o wszystko, nie tylko o los jednego państwa lecz o przyszłość całej planety.

Tak to wygląda w książce Marka Greaneya, opublikowanej w roku 2014. Jak wszystkie sensacyjne powieści opisujące świat wykreowany przez Toma Clancy’ego, także ten opasły tom (678 stron) obfituje w szczegółowe relacje z kolejnych akcji i kontrakcji, przeprowadzanych przez złych i dobrych facetów, działających w różnych krajach. Greaney jest nie tyko godnym i utalentowanym następcą patrona, ale wykazuje się niezłym wyczuciem w doborze tematów. Political fiction w jego powieściach niebezpiecznie zbliża się do zagrożeń w świecie realnym XXI wieku. Oczywiście nietrudno jest odkryć czysto fikcyjne elementy fabuły, czy to w opisie sytuacji wewnątrz KRLD, czy w przedstawianiu mechanizmów inwigilacji bądź niezwykłych umiejętności bohaterów, nie tylko tych z Campusu. Jednak ta literacka wizja groźnego konfliktu już w dużym stopniu okazała się prorocza, a wygląda w książce na tyle wiarygodnie, że strach się bać.

U Marka Greaneya, wiernego tradycji patrona, głównym rozgrywającym w polityce jest Jack Ryan senior, człowiek mądry i szlachetny, choć cały czas zagrożony przez knowania wrogów. Jak długo jednak rządzi on Ameryką i wpływa na losy świata, możemy spać spokojnie

No cóż, nie jest to przecież powieść katastroficzna. Takich na ogół unikam. Wystarczy mi własna wyobraźnia.

ebook + audiobook, narrator: Scott Brick

Witam
Książka ciekawa wielowątkowa czyta się szybko . Trzyma w napięciu odnoszę wrażenie że autor miał ochotę pisać książkę do momentu zakończenia które w mojej ocenie jest napisane tak jakby już autorowi nie chciało się wysilać. Polecam Tomek

Witam

Książkę tą mogę polecić młodym czytelnikom. Jest to pięknie napisany thiller szpiegowski , który bardzo miło się czyta.

Dodaj cytat z książki Z pełną mocą i skutkiem