rozwiń zwiń

Kaukaski płomień

Okładka książki Kaukaski płomień
Jakub Pawełek Wydawnictwo: Warbook Cykl: Przymierze (tom 3) Seria: WarBook kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Przymierze (tom 3)
WarBook
Warbook
2015-08-26
2015-08-26

W 25BKP jest szwadron nie kompania, dywizjon nie batalion. Od 99 7 batalion kawalerii to 7 Dywizjon Ułanów Lubelskich. Niby szczegół a jednak trochę razi😉

Kolejna dobra powieść z cyklu o Przymierzu. Political fiction jak się patrzy. Jest kilka niedociągnięć warsztatowych, jak powtarzające się zwroty, ale idzie na to przymknąć oko. Jedyne co można zarzucić autorowi, to pewne znużenie w okolicach połowy książki. Część narad poszczególnych rządów można by było spokojnie pominąć, co z pewnością pozytywnie wpłynęłoby na akcję. Od strony militarnej, jak dla mnie jako laika, w 100% do zaakceptowania. Opisy walk na duży plus. Na pewno niedługo sięgnę po kolejny tom.
Polecam fanom gatunku.

Udalo mi sie przebrnac do konca tej książki lecz klimat i styl mi nie odpowiada mimo iz czytałem wiele książek o tej tematyce.

super

super

autor znowu nie uniknął kilku znaczących błędów logiczny, jednakże zdecydowanie lepsza od poprzednich części

W porównaniu do poprzednich części czegoś mi tu brakowało. Dodatkowo irytowały mnie powtarzające się zwroty np:

- noc jest zawsze czarna jak kir
- słowa są zawsze wtłaczane do gardła
- żołnierze przeważnie znikają w krwawej mgiełce
- czasu nie mierzymy w minutach tylko w uderzeniach serca

Fajne, oryginalne, budujące klimat ale jak się powtarza co trzecią stronę to już tak nie zachwyca.

Koniec marudzenia.. Pierścień Ognia czeka...

- noc jest zawsze czarna jak kir
- słowa są zawsze wtłaczane do gardła
- żołnierze przeważnie znikają w krwawej mgiełce
- czasu nie mierzymy w minutach tylko w uderzeniach serca

Kolejna książka Jakbua Pawełka jest dobra ale nie porywa. Sposób przedstawienia konfliktu powodował, ze momentami gubiłam się i nie byłem pewny z perspektywy której ze stron jest on opisywany.
Książkę bez wątpienia warto przeczytać, nie jestem jednak przekonany czy do niej wrócę.

Bardzo fajnie się czyta.

Bardzo fajnie się czyta.

Moja recenzja pod linkiem --> http://trzynasty-schron.net/ie_ksiazki_kaukaski_plomien.htm

Trzecia pozycja z cyklu Przymierze. Podobnie jak dwie pozostałe, charakteryzuje się dosyć szybką akcją, szczegółowymi i ciekawymi opisami, a po chwilowym zastanowieniu, nawet realnym scenariuszem zdarzeń.
Zakończenie książki daje dużą nadzieję na dalszy rozwój zdarzeń i to ciekawy rozwój.

Dodaj cytat z książki Kaukaski płomień