Kaukaski płomień

Jakub Pawełek Cykl: Przymierze (tom 3) kryminał, sensacja, thriller 544 str.
WarBook
Warbook
kryminał, sensacja, thriller

WarBook
Warbook
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

super

autor znowu nie uniknął kilku znaczących błędów logiczny, jednakże zdecydowanie lepsza od poprzednich części

W porównaniu do poprzednich części czegoś mi tu brakowało. Dodatkowo irytowały mnie powtarzające się zwroty np:

- noc jest zawsze czarna jak kir
- słowa są zawsze wtłaczane do gardła
- żołnierze przeważnie znikają w krwawej mgiełce
- czasu nie mierzymy w minutach tylko w uderzeniach serca

Fajne, oryginalne, budujące klimat ale jak się powtarza co trzecią stronę to już tak...

Kolejna książka Jakbua Pawełka jest dobra ale nie porywa. Sposób przedstawienia konfliktu powodował, ze momentami gubiłam się i nie byłem pewny z perspektywy której ze stron jest on opisywany.
Książkę bez wątpienia warto przeczytać, nie jestem jednak przekonany czy do niej wrócę.

Bardzo fajnie się czyta.

Trzecia pozycja z cyklu Przymierze. Podobnie jak dwie pozostałe, charakteryzuje się dosyć szybką akcją, szczegółowymi i ciekawymi opisami, a po chwilowym zastanowieniu, nawet realnym scenariuszem zdarzeń.
Zakończenie książki daje dużą nadzieję na dalszy rozwój zdarzeń i to ciekawy rozwój.

Rok 2020. Po zakończonej wojnie w Afganistanie i klęsce Amerykanów, rozpoczyna się kolejna gra o władzę. Tym razem celem stają się wpływy na Kaukazie i zasoby Morza Kaspijskiego. W konflikt zamieszane jest nie tylko rosnące w siłę Przymierze, ale również Stany Zjednoczone, które starają się odzyskać znaczenie na arenie międzynarodowej.

W Azerbejdżanie ginie prezydent...

Nie wiem doprawdy dlaczego ta książka ma tak wysoką ogólną ocenę, bo moim zdaniem na taką nie zasługuje.
Owszem, wykreowany układ sił, całkiem nowe sojusze, przymierza inne od tych, które znamy są interesujące, ale obawiam się, że na tym się kończą zalety tej książki.
Minusów jest niestety dużo więcej.
Po pierwsze więc opisy gierek, jakie się toczą w gabinetach polityków,...

Przykre ale prawdziwe - autor wspiął się na swój szczyt w drugiej części cyklu. O ile pierwsza część była monotonną klepaniną, druga dawał już posmak dobrej literatury tego nurtu i nadzieję na przyszłość, trzecia okazała się bliższa pierwszej. Wszystko sztampowe i bez polotu. Intryga rozmyta ale nie w niejasności a w miałkości. Opisy starć nie są porywające. Ja wiem, ze w...

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Poczekalnia
  • Fantastyka
  • Beletrystyka
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Kaukaski płomień