Zgodnie z planem

Okładka książki Zgodnie z planem Lee Child Patronat LC
Okładka książki Zgodnie z planem
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 24) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2020-02-12
Data 1. wydania:
2019-10-29
Jan Kraśko
literatura angielska mafia manipulacja niebezpieczeństwo oszustwo powieść sensacyjna szantaż śledztwo thriller zabójstwo

Patronaty LC

Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Ocena 10,0
Bez planu B Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Lepiej już umrzeć Andrew Child, Lee Child
Ocena 6,4
Lepiej już umrzeć Andrew Child, Lee C...

Mogą Ciebie zainteresować

Powieść z cyklu przygód Jacka Reacher’a.
Pierwsza, którą przeczytałem zachęcony dwoma niezłymi filmami nakręconymi na podstawie tego cyklu z Tomem Cruisem w roli głównej. W obu filmach fabuła była ciekawa i trzymająca w napięciu. W tej powieści - wprost przeciwnie : banalna, przewidywalna i totalnie nieprawdopodobna. Nawet bardziej nieprawdopodobna niż przygody porucznika MacLane w Szklanej Pułapce. Tu tez mamy jednego bohatera, który sam mierzy się z niezliczoną ilością czarnych charakterów i oczywiście ostatecznie wygrywa. Ale Reacher nie robi tego w obronie własnej, jest niczym przypadkowy Robin Hood pomagający staruszkowi przejść przez ulice (dosłownie) i w imieniu jego i jego żony walczy z całą mafią w mieście i to do tego zorganizowaną w dwa gangi - albański i ukraiński. Jedynym interesującym wątkiem, którego można sie doszukać w powieści jest ciekawie zarysowany obraz problemów społecznych w USA. Firma, która nie płaci składek zdrowotnych pracownikom ostatecznie bankrutuje, a oni zostają w potrzebie zmuszeni do opłacania drogich zabiegów i operacji z własnej kieszeni. To prowadzi do wejścia w nieskończoną spiralę zadłużenia u szemranych typów i w konsekwencji ich życie wisi na włosku. Szkoda tylko, że ten ciekawy społecznie wątek nie został pogłębiony, a zamiast niego dostajemy krwawą jatkę z której bohater wychodzi praktycznie bez szwanku. Totalnie nieprawdopodobne, a do tego słabe logicznie. Szkoda czasu. 1 punkt za interesujące tło społeczne.

Powieść z cyklu przygód Jacka Reacher’a.

To moja szósta książka z Jackiem Reacherem. Zaczynam coraz bardziej lubić tego bohatera. No i oczywiście autora. Zasłużył na oklaski 👏 Stworzył świetną serię książek, których nie trzeba czytać po kolei, i w których znajdziemy ciekawe wątki, wartką akcję oraz dużo różnorodnych emocji.
Jack Reacher nigdy nie odpuszcza.
Jack Reacher ostatni sprawiedliwy.
Jack Reacher superbohater.

No i to jego motto: Licz na najlepsze, przygotuj się na najgorsze. Super. Warto zastosować w swoim życiu.

W tej części nasz bohater walczy z mafią. A właściwie z dwiema mafiami.
Jak się w to wplątał?
Oczywiście przypadkiem.
Wysiadł z autobusu, by pomóc pewnemu staruszkowi.
Bardzo dużo tu trupów. Oj, bardzo.
Ale miłośnikom kryminałów i thrillerów to chyba nie przeszkadza. Zresztą, giną tylko ci źli, więc ich nam nie szkoda.
Polecam.

Jack Reacher nigdy nie odpuszcza.
Jack Reacher ostatni sprawiedliwy.
Jack Reacher...

Taki lekki kolejny „kryminał” z postacią Reachera. Dobrze się czytało, końcówka nieco za kolorowa i odrealniona jak na mój gust ale całości to nie popsuło. Jeżeli ktoś już czytał książkę z tej serii to wie czego się spodziewać.

Nudzą i śmieszą a najczęściej irytują swą infantylnością filmy z Segalem itp. a ta książka z głównym bohaterem jest jakby scenariuszem takich gniotów. Jak dla mnie strata czasu.

,, Zgodnie z planem'' to już 24 tom z Reacherem.

Czego można się spodziewać po tej części? Napewno ostrego mordobicia i wszystkiego w ten deseń. Jack nieodpuszcza swoim wrogom...
Książka warta przeczytania. Polecam.

,, Zgodnie z planem'' to już 24 tom z Reacherem.

Książka warta przeczytania. Polecam.

Kolejna książka z serii o Jacku Reacherze moim zdaniem ani najlepsza ani najgorsza. Taki sobie średniaczek. Trochę śmieszą mnie zarzuty, że działania Recheara są nierealne i niemożliwe do wykonania w realu, czy kiedykolwiek takie były? Trzeba po prostu pogodzić się z pewnymi założeniami serii i je zaakceptować, ciesząc się dobrze poprowadzoną akcją.

Czas już wysłać Rechera na emeryturę ;-)
Czyta się łatwo, jak zawsze, ale pomysły już się chyba autorowi kończą.

Czas już wysłać Rechera na emeryturę ;-)
Czyta się łatwo, jak zawsze, ale pomysły już się chyba autorowi kończą.

Niestety, nie do końca moje klimaty ...
Miastem rządzą dwa gangi Albańczycy i Ukraińcy, gdy pojawia się Jack Reacher jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim i wszystkich pokonać ....

Niestety, nie do końca moje klimaty ...

Co tu dużo powiedzieć o tym tomie? Typowy Jack Reacher. Nic dodać, nic ująć. Cytując oryginalną wersję utartego hasła z książek: Reacher said nothing. Bo nic więcej powiedzieć się nie da. Klasyczna rozwałka w stylu filmu "Ostatni sprawiedliwy".

To nie było to. Książkę przeczytałem "na siłę". Odniosłem wrażenie, że książka powstała tylko po to, aby autor zasilił swoje konto. Zdecydowanie odstaje od poprzednich części. Odradzam.