Zgodnie z planem

Patronat LC
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 24) kryminał, sensacja, thriller
Blue moon
Data 1. wydania:
2019-10-29
Jan Kraśko
Albatros
literatura angielska mafia manipulacja niebezpieczeństwo oszustwo powieść sensacyjna szantaż śledztwo thriller zabójstwo
Blue moon
Jack Reacher (tom 24)
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko

Dobry pomysł na książkę, dobra realizacja i zakończenie. Dosłownie "Zgodnie z planem".

Poza tym, jak większość Pań, mam słabość do Jacka Reachera. Siła, wysokie morale, poczucie sprawiedliwości, kultura osobista i inteligencja czyni go bowiem ucieleśnieniem marzeń każdej kobiety.

Gdybym kiedyś znalazła się w sytuacji zagrożenia, chciałabym, aby to właśnie on...

Bardzo dobra. Jak zawsze. Chociaż tym razem Jack ratuje świat inaczej.

nie, żeby zaraz literacki nobel, ale bardzo dobre czytadło. Szczególnie ujęło mnie, że autor, jak to często bywa w powieściach seryjnych, nie wypełnia połowy książki cytatami z poprzednich -jak np. Martin.

Na półkach: , , , ,

Lee Child i jego bohater Jack Reacher nie zawodzą. Lubię książki, które „same się czytają”. Nie wiesz kiedy, a to już połowa, a za chwilę koniec. Tego typu książki mają dostarczyć mi rozrywki i relaksu, a to się w pełni udało.
Plusy:
- ciekawy pomysł na fabułę, walka o wpływy dwóch konkurencyjnych gangów;
- bezwzględność gangsterów: lichwa, haracze i wymuszenia;
- bohater...

"Wszedł do autobusu człowiek z liściem na głowie" ;) Ja wchodzę za każdym razem do autobus, pociągu, samochodu z Jackiem i mimo że Child gra wciąż tę samą znaną mi melodię, to nie mogę przestać jej słuchać... przepraszam, czytać :) Po prostu, lubię to!

Niestety, to jest chyba najgorsza książka z tej serii. Czytając miałam wrażenie, że akcja jest jakaś taka sztuczna i na siłę, a do tego brakowało wyrazistych postaci drugoplanowych.

jak w gwiazdach: rewelacyjna. Napisać, że nie za bardzo skomplikowana, to nic nie napisać. Tym razem Jack w roli Chucka Norrisa, trupy ścielą się gęsto jak pod ostrzałem Schwarzeneggera-Komando. Rambo-Reacher rozwala ściany i mury. Wszystko na pełnym luzie. Doskonała, aczkolwiek nieco za długa komedia, jak te z Jacke Chanem.
Dlatego tylko siedem gwiazdek. W skali...

Zbyt dużo akcji w stylu rambo a względnie mniej pracy analitycznej. Poprzednie z tej serii były lepsze. Ale wciąż przyzwoicie.

Najnowsze przygody Reachera z 2019 roku opowiedziane są w książce z wyjątkowym rozmachem.
Dwa obleśne, ohydne, obrzydliwe gangi i nasz Jack. Szkoda, że w rzeczywistości scenariusz wydarzeń wymyślony przez autora jest nierealny. Jednak karmi on wredne instynkty w takich czytelnikach, jak ja.
Książka, jak poprzednie tomy o Reacherze, ukazuje całkowicie teoretyczne państwo,...

Reacher, nie do odrzucenia. Fantazja autora kreuje niesamowite historie a mimo to wszystko wydaje się całkiem naturalnie możliwe...

Dyskusje

• 2020