Dolores Claiborne

Stephen King Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy kryminał, sensacja, thriller
Tomasz Mirkowicz
Albatros, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka
kryminał, sensacja, thriller
Tomasz Mirkowicz
Kolekcja Mistrza Grozy

Napisać książkę w formie monologu, w taki sposób, aby czytelnik czuł, że jest świadkiem tych wydarzeń to naprawdę sztuka. Kingowi się udało. Główna bohaterka opowiada policjantom o swoim życiu. Bardzo dobrze oddana atmosfera małego miasteczka, patologicznej rodziny, zamkniętej społeczności. No i sama bohaterka jest dobrze napisana. Mimo, że to monolog, to możemy ją bardzo...

Rewelacja. Przez 1/3 książki śmiałam się jak opętana. Psychika wystawiona na próby przy opiece nad seniorami to dla mnie nic nowego. Przez kolejną 1/3 wkurzałam się na męża Dolores i jego postępowanie. Z zapartym tchem śledząc tę drugą zbrodnię. A w ostatniej mało nie wykorkowałam, czekając jak to się wszystko rozwiąże. Mało która książka Mistrza Grozy wsadziła mnie na...

Koleżanka chciała mnie przekonać do twórczości Kinga, niestety nie przekonała 😕

Dla mnie najlepsza Kinga. Bez klaunów w kanale, kosmitów wychodzących z dupy i innych rzeczy nie z tej ziemi. Można połączyć z Grą geralda, ale samo też działa

Co to była za książka! Czytając ją dosłownie czułem jakbym był w tej historii i obserwował wszystko gdzieś obok. Jeżeli jeszcze nie czytaliście to naprawdę warto!

Jedna z najlepszych książek tego autora. Wspaniała powieść, a taka forma prowadzenia fabuły to dodatkowe wyzwanie, z którym King uporał się mistrzowsko. Nie wiem, jak on to robi, że doskonale wydaje się odwzorowywać kobiece postacie i ich wewnętrzne rozterki. Must have.

Doskonała! Powieść-monolog. Przesłuchanie,które jest zarazem spowiedzią starszej, doświadczonej,mądrej i silnej kobiety. O byciu jędzą,o byciu matką, o miłości i czynach,które są nią motywowane, o mrocznych kłębach kurzu,które nigdy nie znikają, o tej jednej najtrudniejszej decyzji i jej konsekwencjach, o sile i o uczuciu bezsilności,o stracie,o kłamstwie i prawdzie,którą...

Po ciężkim początku po którym myślałem że odpuszczę temat Mistrz zrobił swoje... Fajne nawiązania do Gry Geralda.

Mała wyspa, na której wszyscy, o wszystkich wiedzą wszystko. Śmierć pewnej bogatej, jędzowatej wdowy. Podejrzenie pada na jej opiekunkę – Dolores Claiborne. Ta zgłasza się na policję i przyznaje się do zamordowania nie podopiecznej, ale swojego męża, o czym wiedzieli wszyscy.

Rozpoczyna się przesłuchanie, podczas którego Dolores snuje opowieść o swoim życiu, o tym, co...

Po przeczytaniu utwierdzam się jeszcze mocniej w przekonaniu, że pieniądze szczęścia nie dają

8 599
    3 339