Ofiara

Okładka książki Ofiara Max Czornyj Patronat LC
Okładka książki Ofiara
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Eryk Deryło (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2018-04-04
2018-04-04
literatura polska obsesja polski kryminał porwanie profiler śmierć psychopata seryjny zabójca śledztwo

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Ocena 0,0
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Rozdzieliła nas wojna Max Czornyj, Joanna Jax, Agnieszka Lis, Maria Paszyńska, Sylwia Winnik, Barbara Wysoczańska, Bogna Ziembicka
Ocena 7,7
Rozdzieliła na... Max Czornyj, Joanna...

Okładka książki Zabójczy pocisk Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Marta Guzowska, Jakub Małecki, Robert Małecki, Marta Matyszczak, Remigiusz Mróz, Joanna Opiat-Bojarska, Łukasz Orbitowski, Katarzyna Puzyńska, Małgorzata Rogala, Olga Rudnicka, Tomasz Sekielski, Bartosz Szczygielski
Ocena 6,3
Zabójczy pocisk Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Zabójczy pocisk. Polska krew Krzysztof Bochus, Max Czornyj, Marta Guzowska, Grzegorz Kalinowski, Tomasz Konatkowski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Marta Matyszczak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jacek Ostrowski, Alek Rogoziński, Maciej Siembieda, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,4
Zabójczy pocis... Krzysztof Bochus, M...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Raz, dwa, trzy, ofiarą będziesz Ty

181 2 48

Drugi tom zaczynamy od razu po zakończeniu poprzedniego. Ta sama sprawa kryminalna jest kontynuowana dalej. I było to zaskakująco świeże doświadczenie, gdyż tak dużo serii skupia się na różnych przestępstwach z każdym kolejnym tomem. Więc podoba mi się rozbudowanie tego. Całość też trzyma ten sam poziom brutalności zatem ilość ofiar rośnie.
Mam tylko mieszane uczucia odnośnie hipnozy. Nie bardzo więżę w to, że można takie rzeczy wmówić komuś i to tak szybko. Dobrze więc, że nie było to zbyt ważne.
Ostatecznie zakończenie sprawiło, że pragnę sięgnąć po tom trzeci i poznać prawdę.

Mam tylko mieszane uczucia...

Jakoś specjalnie mnie nie porwała seria książek o Eryku i 4xie. Za dużo tu jatki i bebechów. Dobry kryminał może być nawet bez kropli krwi. Litry ludzkiej posoki i smród wnętrzności nie podnoszą jakości fabuły. Nie mam ochoty na kolejne części, nie wciągnęła mnie ta historia.

Pierwszy tom nie wywołał we mnie większych emocji jednak nie zniechęcił, a zakończenie wręcz nie pozwoliło zrobić inaczej jak tylko sięgnąć po część drugą.

Oj i tu już wsiąknęłam. Akcja od samego początku trzyma nas na najwyższych obrotach. Autor serwuje bardzo obrazowe doznania, momentami nawet zapachowe - i nie są to przyjemne aromaty. Jest brutalnie, jest wciągająco i jest zaskakująco. Otacza nas mrok, który sączy się wprost z szaleństwa, oblepia i pozostawia w dziwny sposób brudnymi.

W tym tomie cały czas coś się dzieje. Nie mamy czasu na nabranie oddechu, na zastanowieniu się kto co i dlaczego. Są momenty kiedy sytuacja jest opisana tak obrazowo, że nie ma możliwości nie skrzywić się z fantomowego bólu i zgrozy.

I ponownie zakończenie uderza w nas kolejnymi niewiadomymi. Co można zrobić? Jedyne wyjście - nie zwlekać, sięgać po tom trzeci.

Na półkach: , , , ,

Po bardzo udanym debiucie Maxa Czornyja, jakim był "Grzech", szybko sięgnęłam po jej kontynuację, jaką jest "Ofiara". Seria zapowiada się ciekawie, serwując niezwykle dynamiczną akcję i pomysłową fabułę.

Lubelscy policjanci zrobili zasadzkę na seryjnego mordercę. Niestety, ta akcja się nie powiodła. Giną kolejne osoby. Policjanci zastanawiają się kto tym razem terroryzuje miasto, czy jest to znany z poprzedniej części mężczyzna występujący pod pseudonimem Cztery Iks, czy jego naśladowca chodzący w sutannie i podający się za księdza? Porywacz jest bardzo brutalny i morduje swoje ofiary poprzez obdzieranie ich ze skóry, parząc, wcześniej, ich ciała wrzątkiem. Pościg nabiera tempa, w momencie, kiedy przyłączył się do niego komisarz Eryk Deryło. Śledczy nie miał wyjścia, gdyż w niebezpieczeństwie była jego rodzina. Nie zważając na konsekwencje, podjął wyzwanie, licząc się z tym, że sam może zginąć z rąk szaleńca.

Po przeczytaniu pierwszego tomu nabrałam apetytu na więcej. Byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy komisarza oraz co autor ma do zaoferowania czytelnikom w kolejnej części. Okazało się, że Pan Max nie próżnował, a jego wyobraźnia nie zna granic. Zapewniam Was, że z tą lekturą nie sposób się nudzić. Tempo jest zawrotne, a emocje nie maleją. Strach, niepokój i niepewność to uczucia, jakie towarzyszą podczas czytania.

Oba tomy łączy nie tylko kontynuacja fabuły, ale również postać komisarza, Eryk i morderca. Rzadko spotykane połączenie i muszę przyznać, że wolę, kiedy historia zaczyna się i kończy w jednym tomie, a cykl łączą bohaterowie i ich życie prywatne lub zawodowe.

Pomimo iż "Ofiara" mi się podobała, to jednak uważam, że była trochę gorsza od poprzedniego tomu. Jednak ta różnica jest bardzo niewielka, bo autor udźwignie ciężar debiutu.

Zakończenie mnie nie zaskoczyło, ale mimo to nie odebrało mi przyjemności czytania. Jest niezwykle emocjonalne, a napięcie również mi się udzieliło.

Autor ma lekkie pióro i bogatą wyobraźnię. To połączenie czyni cuda i owocuje powieściami charakterystycznymi dla gatunku. To, czego mi zabrakło, to odrobina realizmu i wiarygodności. Tak wiem, że jest to fikcja literacka i mocny thriller, a ten gatunek często odbiega od prawdy, ale mimo wszystko.

Ciekawa jestem czym autor zaskoczy w kolejnym tomie. Z pewnością, za jakiś czas po niego sięgnę.

Kilka razy podchodziłam do prozy Pana Maxa i jakoś nie mogłam się wciągnąć w lekturę. Przez przypadek w bibliotece zaplątała mi się " Ofiara". I dobrze. Nareszcie współpraca zaskoczyła. Tym razem całkiem dobrze czytało mi się książkę autora. Ogromnym plusem jest oczywiście lokalizacja akcji. Może nie codziennie ale czasami chodzę tymi ulicami i łatwiej mi wczuć się w atmosferę. Książka wciągnęła mnie i zaciekawiła na tyle, że teraz z premedytacją poszukam kolejnego tomu z cyklu. I podoba mi się, że Eryk Deryło nie jest standardowym pijusem czy narkomanem, czy innym pokręconym policjantem. I jeszcze bardzo ciekawe zakończenie. Może jednak z autorem będzie mi po drodze.

Przeczytałam nie mając świadomości,że to jakaś część serii. Nie sądzę,że coś straciłam. Owszem historia wciągnęła,czytało się szybko ale te opisy zabijania, gnicia ciała ...ble jak dla mnie zbyt sugestywne i nie potrzebne. Fabuła niewiele lub nic nie zyskała. Historia mam wrażenie napisana żeby zszokować i żeby zostało to okropieństwo w głowie. Nie sądzę,że coś jeszcze przeczytam choć lubię kryminały.

Dokładnie dwa lata zwlekałam z sięgnięciem po kontynuację i nie wiem dlaczego tak długo.Na szczęście po pierwszych stronach skojarzyłam fabułę i bez większego problemu wciągnęłam się w treść.Pędzące tempo akcji, klimatyczne opisy , świetnie wykreowani bohaterowie i sama fabuła nie pozwalała na odłożenie książki a to ogromny atut.Dodatkowo sporo scen kończyło się w takim momencie , że nie sposób było nie kontynuować ale i nie było powodu.
Komisarz Deryło ze względów osobistych z determinacją podejmuje wyzwanie mordercy.Śledztwo postępuje zgodnie z planem ale zabójcy.Ma się wrażenie, że jest tuż obok , o krok od śledczych i za chwilę wszystko się skończy i trach, ślepy zaułek.Do tego mocne opisy zbrodni pobudzają wyobraźnię czytelnika do granic możliwości, osoby mocno wrażliwe mogą tego nie przeskoczyć.Cały czas coś się dzieje, nie ma nudy a wręcz przeciwnie emocje ,dreszcze i lęk co się jeszcze wydarzy i choć końcowe wydarzenia przynoszą chwilę oddechu i satysfakcję ale zakończenie jest otwarte i dobrze jest mieć kolejny tom pod ręką.Polecam, rewelacyjny kryminał.

Po książkę sięgnąłem w ramach akcji #czytamMaxaCzornyja organizowanej przez @szpaczek_czyta Jest to drugi tom kryminalnej serii z komisarzem Deryłą i zgodnie z zapowiedzią jaką dałem pode recenzją tomu pierwszego – dość szybko po nią sięgnąłem. No i tutaj już zaiskrzyło bardzo…

„Ofiara”, bo o tej książce jest mowa, wypożyczyłem z mojej osiedlowej biblioteki – filii WiMBP w Gdańsku . To kryminał, w którym ponownie spotykamy się z seryjnym mordercą – równie przebiegłym i sadystycznym naśladowcą (a być może nie?) – koniecznie musicie to sprawdzić! Akcja toczy się w Lublinie, a do sprawy wciągnięty zostaje nie kto inny jak komisarz Deryło – „uwikłany w okrutną grę i zagrożony dyscyplinarną zsyłką, stara się uprzedzić seryjnego mordercę”. Co z tego wyniknie to już musisz sam/a sprawdzić sięgając po tę książkę.

„- Słyszałem, jak każdy cios gruchocze kości, i sprawiało mi to największą ulgę. Nie wyobrażacie sobie, jaka to pierdolona ulga! Krew, która rozbryzgiwała się wokół, tylko mnie nakręcała. I nie, nie żałuję”.

Autor wciągnął mnie w tę mroczną, pełną niewiarygodnego bestialstwa opowieść. Szczegółowe opisy, monologi zabójcy z ofiarami, to „zajrzenie” w chory umysł psychopatycznego mordercy – wszystko to sprawiło, że moje zaciekawienie kolejnym tomem wzrosło jeszcze bardziej (i książka już czeka na mojej półce).

„Podszedł do niego i głęboko wciągnął powietrze. Przypalona skóra miała niepowtarzalny zapach, natomiast poparzenia najwyraźniej nie wyzwalały żadnego aromatu. Czuł jedynie woń parującej wody, odór moczu i kału. Żałosny chłystek nie upilnował zwieraczy”.

Nie wiem jak to się udało Autorowi, ale czytając tę książkę czułem ten odór, w moich nozdrzach umościł sobie wygodne legowisko i przez cały czas czytania książki przypominał mi o tym ogromnym bestialstwie mordercy i cierpieniu ofiary. Czułem ciężar tego doświadczania. Moje myśli krążyły wokół przekonania, że w ten sposób ten sadysta kontrolował moje emocje, że czuwa nade mną, że chwyta za gardło i pozbawia tchu. Krerw buzowała w moich żyłach. Emocje rozpalały. A mój umysł „szedł” dalej – wchodził bez jakichkolwiek zahamowań w tę mroczną opowieść. Do zobaczenia w części III.

Max Czornyj
"Ofiara"

* "Nic, co ludzie, nie jest wieczne. Nic, co wieczne, nie jest ani dobre, ani złe."

Ałć, kurcze ałć. Kiedy myślisz, że to początek książki i pewnie będzie się rozkręcać, kurcze! Nic bardziej mylnego Pan Czornyj potrafi zaskoczyć od pierwszych stron, ale wiecie co? To było dobre, wręcz genialne i aż mnie zabolało 🙈

Książki od @maxczornyj wciągają na całego, jak już zaczniesz czytać, i historia Cię wciągnie bez reszty, to przepadasz i czytasz, bo nie potrafisz przerwać i nic Ci nie przeszkadza podczas czytania nic. 😍

Zacznijmy od początku.

[ Serię okrutnych zabójstw dokonanych w Lublinie przerwała policyjna iblawa. Nie na długo. W mieście prawdopodobnie pojawił się naśladowca, równie przebiegły i sadystyczny. Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że zabójca pozostał na wolności.
Porwana zostaje kolejna kobieta. Sprawca najwyraźniej próbuje wciągnąć do swojej upiornej rozgrywki Eryka Deryłę. Impulsywny komisarz nie waha się podjąć wyzwania. Jednocześnie musi jednak zadbać o bezpieczeństwo własnej rodziny, i to bez względu na koszty. Uwikłany w okrutną grę i zagrożony dyscyplinarną zsyłką, stara się uprzedzić seryjnego mordercę.] - opis

Akcja książki rozpoczyna się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończył się poprzedni tom. Już na samym początku otrzymujemy bardzo mocne uderzenie, po którym wrażliwsi czytelnicy odłożą książkę na półkę. Ale o tym już wspomniałam wyżej. 🙈

Jednak w dalszej części jest zdecydowanie mniej makabrycznie, a powieść zmienia się w porządny thriller psychologiczny, taki po którym będziecie uważnie przyglądali się osobą, których nie znacie.

Opisy w tej części są bardziej smaczne i szybko można powiedzieć, że boli, ponieważ autor ubrał wszystko w słowa tak, że czytając widzimy to, a uwierzcie mi nie wszystko chcielibyście zobaczyć czy poczuć.

👉Autor stworzył straszne obrazy opisywane przez człowieka w masce, a obok znanych nam już śledczych czy profilera Tracza, którego było w tej części zdecydowanie więcej co bardzo przypadło mi do gustu, ponieważ jestem ciekawa jak to wszystko wygląda od strony złożenia głowy, że tak powiem. Poznamy również nowych bohaterów, którzy będą z nami na dłużej, bądź też nie, lecz jedno jest pewne, zapłatą za grzech jest śmierć.

Rozdziały mamy krótkie, które kończą się w takich momentach, że nie sposób jest przestać czytać.

Emocji tutaj nie zabraknie, tego możecie być pewni, ja czułam się jak na rollercosterze. Raz czułam strach, miałam ciarki na plecach, a innym razem nie czułam nic, bo nie chciałam czuć.

A zakończenie! Nie pozostaje mi nic innego jak wieczorem już się zabrać za kolejną część! Pochłonęła mnie seria bez reszty 🤭

Max Czornyj
"Ofiara"

Książki od @maxczornyj wciągają na...

Najlepsza książka...od tej książki zaczęła się moja przygoda z książkami tego autora :) Naprawdę polecam, nie ma nic lepszego