rozwińzwiń

Ofiara

Okładka książki Ofiara Max Czornyj Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Ofiara
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Eryk Deryło (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2018-04-04
2018-04-04
literatura polska obsesja polski kryminał porwanie profiler śmierć psychopata seryjny zabójca śledztwo

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Raz, dwa, trzy, ofiarą będziesz Ty

181 2 48

Równie dobra jak pierwsza część, zakończenie zaskakujące, aż chce się natychmiast sięgnąć po kolejną.

Na półkach: , , , , ,

Trzyma poziom...... druga część daje rade. Przeczytałam na dwa posiedzenia, bardzo dobra kontynuacja. Zakonczenie mega zaskakujące....... takie książki chce się czytac:-)

Książka do przeczytania jednym tchem! Na drugi nie ma czasu!

Książka do przeczytania jednym tchem! Na drugi nie ma czasu!

Ta część podobała mi się nieco mniej, ale muszę przyznać, że kilka ostatnich zdań wbiło mnie w fotel.

"Ofiara" to kontynuacja pierwszej części serii. O ile "Grzech" wziął mnie z zaskoczenia tak w drugim tomie to właśnie tego zaskoczenia mi zabrakło stąd jedna gwiazdka mniej. Morderca jest tak samo sadystyczny co wcześniej i coraz bardziej wciąga Eryka Deryło w swoją chorą grę, chroniąc go tym samym przed zsyłką do Opola Lubelskiego. Lubelska ekipa śledcza depcze Cztery Iksowi po piętach i z zebranych dowodów wyłania się coraz jaśniejszy obraz. W tym tomie poznajemy bliżej rodzinę Eryka i życie prywatne pozostałych śledczych co dodaje temu tomowi niewielką namiastkę normalności i dostajemy możliwość nabrania oddechu przed pogonią za mordercą. Ciągle jestem wciągnięta w fabułę, lecz pamiętam, że również wcześniej ten tom podobał mi się nieco mniej niż pozostałe tomy, gdzie głównym antagonistą był Cztery Iks.

Nie przepadam za seriami, ponieważ w kolejnych częściach, albo autor powtarza kwestie już nam doskonale znane( celowe wydłużenie tekstu) albo robimy wielkie oczy bo autor stawia nas przed faktem dokonanym nie tłumacząc nic, że niby doskonale wiemy o co chodzi. Ma to jakiś sens z perspektywy autora, aby sięgać po wcześniejsze jego książki, ale niekoniecznie z punktu widzenia osoby, która akurat sięgnęła po drugą czy trzecią część, bo tak się złożyło, albo po prostu z czystej ciekawości.

Jedna i druga forma całkowicie w moim przypadku upada. Lubię serie, które rozwijają się bez większych nawiązań do poprzednich, które czyta się z zapartym tchem bez zastanawiania się co było wcześniej.

"Ofiara" mocno nawiązuje do poprzedniej, więc jak ktoś nie jest zorientowany może się pogubić, aczkolwiek akcja nabiera tempa no i to zakończenie... preludium kolejnego tomu.

Książkę czyta się szybko, manipulacja, sterowanie ludźmi, wpływanie na ich emocje i wspomnienia, porwanie, komisarz Deryło i jego demony.

Może być, ale nic więcej z mojej strony.

Kontynuacja „Grzechu” przebiła pierwszą część tej serii a jej zakończenie sprawiło, że chce się sięgnąć po kolejną.

Bardzo udana kontynalacja z komisarzem , czyta sie bardzo bardzo szybko , nie bede zdradzac zakonczenia ale powiem tak siegam po 3 czesc must read

„Grzech” już był więc czas na „Ofiarę”. Zaskakujący koniec poprzedniej części ? Początek następnej jeszcze bardziej. Gdy komisarzowi Deryło za poprzednią sprawę grozi dyscyplinarka, myśli ze jego kariera jest już skreślona. Wszystko wisi na włosku i wtedy dzieje się to.... kolejna sprawa, kolejna ofiara. Morderstwo wygląda niczym powtórka z minionych Świąt. Czy w mieście pojawił się naśladowca? Takie myśli nasuwają się nie tylko policji, ale i mieszkańcom, którzy wiedzą ze poprzedni morderca wciąż żyje na wolność. Oprócz podobieństwa w przestępstwach, morderca ma tez inny plan. Wciągnąć do gry komisarza Deryło. Postanawia on podjąć tą dziwna rozgrywkę, pamiętając o bezpieczeństwie swojej rodziny. Żeby dorwać mordercę musi być krok przed nim, ale na razie jest całkiem inaczej to on jest krok przed Deryłą. Czy końcu uda się go złapać ? Czy może jednak dojdzie do kolejnego zabójstwa ? Warto zajrzeć do książki i dowiedzieć się samemu 😁

Polecam bardzo, bo przygoda dopiero się rozpoczyna 😅 Poczuj się jak komisarz Deryło i pomóż mu rozwiązać śledztwa.

Trzyma dalej bardzo dobry poziom

Trzyma dalej bardzo dobry poziom