Noc Ósma

2017-03-14
Barbara Tarnas, Krzysztof Żak

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

"... Wyobraź sobie, że wolno Ci bezkarnie zabić jednego człowieka, kogo byś wybrał?"

Mógłbyś dokonać zbrodni wiedząc, że nie poniesiesz żadnych konsekwencji? Przez jedną noc, a dokładnie dwanaście godzin będąc wyjętym spod prawa?
Dodatkowo otrzymasz nagrodę w wysokości dziesięciu milionów euro.
Wystarczy, że zgłosisz się do loterii łowieckiej Nocy Ósmej wpłacając wpisowe w wysokości 10euro i wyznaczyć jedno nazwisko.
Co zrobisz, gdy wylosowano Twoje nazwisko?
Życie Bena to pasmo porażek. Brak pracy, nie udane małżeństwo oraz wyrzuty sumienia nie pozwalają mu normalnie żyć. Gdy kolejna tragedia dotyka jego rodzinę, wydaje się że gorzej już być nie może. I właśnie wtedy w każdym programie, na każdym bilbordzie pojawia się jego twarz. To właśnie on został wylosowany podczas Nocy Ósmej.
Rozpoczyna się polowanie...

Sięgając po książki Fitzka wiem, że mogę się spodziewać nieoczekiwanego. To gwarancja doskonałej zabawy i zarwanej nocki. Tu nie ma czasu na nudę, akcja goni akcje. Tym razem inspiracją był film, który uwielbiam "Noc Oczyszczenia".
Brałam pod uwagę różne zakończenia, jednak nawet najbardziej fantastyczne scenariusze w mojej głowie okazały się błędne. Fitzek tradycyjnie zaskakuje grając na naszych emocjach.

Jeśli macie odwagę wsiąść do rozpędzonej kolejki z zardzewiałymi hamulcami to polecam.

Dodatkowo otrzymasz nagrodę w wysokości dziesięciu milionów euro.

Pochłonęłam ją dość szybko, ale nie porwała mnie jakoś mocno. Fajny temat i fajne zakończenie, ale ogólnie nic innowacyjnego.

Jest ósmy dzień ósmego miesiąca roku. Ósma wieczor. Masz cały kraj wrogów. Czy przeżyjesz Noc Ósmą?
Wyobraź sobie internetową loterię,w której każdy może zgłosić najbardziej znienawidzoną osobę. Ósmego sierpnia zostanie wylosowany jeden człowiek .
Przez całą noc będzie on wyjęty spod prawa. Każdy może go bezkarnie zabić . I dostanie nagrodę- dziesięć milionów euro...

Biorąc książkę Fitzek ,bierzemy udział w losowaniu...wytypowano wbrew założeniom dwie osoby: studentkę psychologi,oraz mężczyznę(niespełnionego muzyka)-ojca niepełnosprawnej córki (według wszystkich winnego kalectwa dziewczyny). Pierwsze wrażenie fabuła podobna do powieści "Uciekinier" S. Kinga... Pomysł na fabułę ciekawy ale jak na tego autora za mało emocji...niestety nie poczułam napięcia i efektu "wow", czytało się szybko ,ale tak jak stwierdzam bez tego efektu klasyfikuje tę pozycję do przeciętnych (inne pozycje zrobiły na mnie większe wrażenie!) . Za mało akcji dotyczącej pościgu ,banalne sytuacje (po takich obrażeniach ,żyć i uciekać ...) Główny bohater zostaje szantażowany ,podziwiam go za podjęcie ostatecznej decyzji- w końcu czego nie robi się dla dziecka...

Nie wciągneła mnie tak, żebym nie mogła się oderwać, ale zakończenie ciekawe i fajnie napisane.

książka do połknięcia, na szybko. Dobrze się czyta, ale nic odkrywczego. Internet, niepokojące możliwości wykorzystania sieci.

Jeśli ktoś oglądał "Noc oczyszczenia" to będzie trochę rozczarowany albo wręcz zirytowany. Na ostatnich stronach Autor sam przyznał się do zaczerpnięcia pomysłu z tego i jeszcze jednego filmu. Jednak dla mnie to trochę podkradanie pomysłu i podpisywanie się pod nim swoim nazwiskiem. Mimo tego, że książka jest naprawdę bardzo wciągająca, wręcz czyta się ją jednym tchem, to wiem, że Autora byłoby stać na coś bardziej "swojego".

Świetny pomysł i wręcz niepokojący.
W dobie internetu wszystko jest teraz możliwe

Świetny pomysł i wręcz niepokojący.
W dobie internetu wszystko jest teraz możliwe

Wciągająca i bardzo sprawnie napisana.
Nie wiem czy historia jest wtórna i przerobiona (widzie sporo uwag na ten temat). Nie do końca jest to tematyka, która jest mi znajoma.
Mi się podobało.
Cała fabuła jest oczywiście totalnie absurdalna, ale kto powiedział , że ma być nie absurdalna? Na pewno książka napisana jest tak , że czyta się ją jednym tchem i mimo , że sytuacja bohaterów nie jest wesoła to czyta się z wielką przyjemnością. Końcówka książki była dodatkowym plusem, tzn zaskoczyła mnie totalnie.
Fajna , ciekawa pozycja.

Wciągająca i bardzo sprawnie napisana.
Mi się podobało.

Książka z serii: "ale to już było" :) na wolną chwilę idealne.

Książka z serii: "ale to już było" :) na wolną chwilę idealne.

Nie wiem kto zaakceptował tak tandetną okładkę, poza tym historia naprawde wciągająca. Szczególne polecam fanom "Nocy oczyszczenia "

Sebastian Fitzek Noc Ósma Zobacz więcej