Noc Ósma

Amber
AchtNacht
kryminał, sensacja, thriller
Barbara Tarnas, Krzysztof Żak

Noc ósma była książka mega mi polecaną jako coś, co wryje mi się w pamięć i będzie chodziło za mną dniami i nocami. O samym autorze także słyszałam wiele dobrego i od dłuższego czasu znajduje się on na moich listach do przeczytania. Jak więc wypadło moje pierwsze spotkanie?

Podejrzewam, że moja zryta bania nie odnotowuje niektórych faktów tak, jak powinna i choć mamy tutaj...

Szkoda że p. S. Fitzek podjął się napisania tej książki . Nie polecam . Dla mnie to straa czasu .

Na półkach: , , , ,

"Z problemami jest tak samo jak z sukcesami. Jedno i drugie przysparza fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów".

Przeczytanie „Nocy ósmej” w moim przypadku było decyzją dość spontaniczną. Czytałam o niej kiedyś, parę razy przewinęła mi się tu i ówdzie, ale nigdy bardzo zapalona na nią nie byłam. Ot, uważałam ją za potencjalną ciekawą książkę z intrygującym pomysłem na...

Hmm. Ciekawa fabuła jak również zakończenie. Aczkolwiek chwilami za bardzo rozwlekłe.

Wtórna, absurdalna fabułka zakończona groteskowym finałem. Przyznać trzeba, że umie chłop pisać tak, że człowiek ma ochotę pędzić na złamanie karku prze te książki, natomiast w porównianiu do starszych pozycji całość wydaje się siłowa i wymuszona. Troszkę taki fanowski hołd Fitzka dla Fitzka. O ile starsze pozycje miały jakieś ciekawe, realne inspiracje tak tu mamy do...

Ciekawy i oryginalny pomysł na książkę, od początku trzyma w napięciu. Trochę rozczarowało mnie tylko zakończenie.

A teraz wyobraź sobie, że znalazłaś/eś stronę w internecie, gdzie proponują ci wygraną 10 mln euro za zabójstwo człowieka. Osoba ta jest przez kilkanaście godzin wyjęta spod prawa i każdy, bez żadnych obciążeń może ją zabić. Teraz wyobraź sobie-że to TY.

Pomysł może nie genialny, ale z pewnością bardzo dobry. Wykonanie natomiast... no cóż. Mogłoby być lepsze, łagodnie mówiąc.

Ktoś ucieka, ktoś ściga. Kibicujemy tym dobrym, to oczywiste. Ale czy naprawdę stawiamy na właściwą kartę? Kto pierwszy rzuci kamieniem? Ile trzeba, by wyzbyć się ludzkich odruchów i dać dojść do głosu tym zwierzęcym?

Zakończenie tak banalne, że aż...

Bardzo dobra powieść kryminalna.Czułem silne emocję przy czytaniu.Coś takiego innego,bez seryjnego mordercy.
Świat internetu wydaję wyrok.Na zwykłego człowieka.Zaczyna się nagonka.
Książka jest może trochę dziwna w odbiorze.Ale ma sens.
I ja ten sens załapałem.
Język jest czasem trudny,bohaterowie.Wyraziści i realni.
Czuć zagrożenie dla życia ich.
Autor piszę w naprawdę...

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem, który miałem nadzieję że mnie zachwyci. Niestety było zupełnie inaczej, pomysł fajny znany z kina, ale niestety nie było tak dobrze. Główny bohater wyprawia cuda niczym Rambo, a ostatnie 4-5 stron to totalna katastrofa. Finał też mało ciekawy, nie porwał wcale. Czytając pozostałe komentarze postanowie dać autorowi jeszcze jedną szansę,...

Dyskusje

• 2018