Ameryka po kaWałku

Marek Wałkuski
literatura piękna 256 str.
2014-12-02

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Optymizm made in the USA

23 Link do recenzji

,,Ameryka po kawałku" pokazuje tylko pozytywne ,,kawałki" tego kraju. Zresztą autor sam przyznaje, że nie pisze o bolączkach Ameryki a jedynie o rzeczach, które w Stanach najbardziej lubi, podziwia i nad którymi nie może wyjść z zachwytu. Mamy więc bardzo korzystny obraz USA przedstawiony za pomocą wynalazków Made in the USA, mamy słynną polityczną poprawność, życie bez...

dal fanów Trójki i ameryki ;)
Mój pierwszy ebook na urodzinowym kindlu :)

Zobaczyłam ciekawy tytuł w bibliotece, przeglądnęłam i po kilku hasłach pomyślałam " oho, to będzie dobre ". I faktycznie jest.
O autorze słyszę pierwszy raz, ale porusza różne tematy, dochodzi do błyskotliwych obserwacji i w reportażu nie jest stronniczy - po prostu opisuje jak jest. Chwali amerykańską mentalność, ich osiągnięcia, ale i pobłażliwie obśmiewa kretyńskie...

Ameryka w pigułce okiem Marka Wałkuskiego.
Ciekawy zbiór typowo amerykańskich zwyczajów, świąt, podejścia do życia, kultury.
Każdy z tematów przedstawiony wraz z historią, przykładami z życia, zajmujący 4-5 stron książki.
Interesująco, konkretnie i z pasją :-)

Lektura obowiązkowa dla osób, które wyjeżdżają do USA.
Ukazanie Ameryki jaka jest tak prawdziwa nie ta filmowa.

Książka przyjemna w czytaniu, zawiera dużo ciekawostek z życia Amerykanów. Zdjęcia są dużym plusem. Podobał mi się styl pisania autora, jest lekki i łatwy w odbiorze. Więcej napisałam na blogu https://jawizjonerka.blogspot.com/2018/08/recenzja-ksiazki-m-wakuski-ameryka-po.html

Świetnie napisane, mnóstwo ciekawostek anegdot, przedstawiona Ameryka jest radosna, przyjacielska, dziwna, zaskakująca. Nie są poruszane żadne amerykańskie problemy, bolączki. Bardzo pozytywny przekaz. Aż chce się wyjechać do USA :)

Nigdy nie byłam w USA, ale zawsze byłam Ameryki ciekawa ;) Może dlatego pochłonęłam tę książkę z taką przyjemnością.

Z czym kojarzą Wam się Stany? Z Hollywood i Oscarami? A może z Route 66 i motocyklami Harley-Davidson?

Marek Wałkuski - korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie, wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Zabiera czytelnika w podróż przez całe Stany, ukazując ich piękne, ale czasami i groźne oblicze. Autor przybliża nam historię, kulturę oraz...

Wspaniałe źródło ciekawostek o Stanach Zjednoczonych. Pozycja obowiązkowa dla miłośników tego kraju! Co ciekawe, właśnie dzięki książkom Marka Wałkuskiego poczułem, że sam chcę wyjechać do USA, żeby zobaczyć wszystko to, co autor opisał, na własne oczy. Udało się! Pozdrawiam z serca Filadelfii!

Dyskusje

1 303
  • Chcę w prezencie
  • Reportaż
  • 2015
  • 2015
  • USA

Dodaj cytat z książki Ameryka po kaWałku