Kup teraz - 22 oferty w cenie od 12.90 zł do 39.90 zł

Wałkowanie Ameryki

Marek Wałkuski Wydawnictwo: Editio literatura faktu
Editio
literatura polska reportaż Ameryka Stany Zjednoczone Marek Wałkuski podróże Trójka radio dziennikarz
literatura faktu
2012-09-17

Sporo informacji i ciekawostek - dostałam od tej książki właśnie to, czego od niej oczekiwałam.

Stany Zjednoczone „Ameryka” to ogromny kraj, który jest bardzo różnorodny i złożony, ale często posługujemy się skrótami i stereotypami, gdy o nim myślimy czy rozmawiamy. Z perspektywy Europejczyka, państwo jest pewnym tworem jednorodnym i posiada jakiś zespół wspólnych cech, dlatego postrzegamy USA tak jak każde inne państwo i tak je oceniamy. A to jednak #NieTakieProste,...

Marek Wałkuski przedstawia Stany Zjednoczone z punktu widzenia emigranta, który wraz z całą rodziną przeniósł się za ocean w celach zarobkowych.

Autor jest reporterem jednego z polskich czasopism.

Podejmuje ciekawe tematy, jak bardzo USA różni się od krajów europejskich, np. religia, patriotyzm, język narodowy czy edukacja.

Instagram: @ksiazkowe_opowiesci

🖤 "Wałkowanie Ameryki" to reportaż dziennikarza Marka Wałkuskiego, korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie.

🖤 Nie mogłam sobie wymarzyć lepszej lektury; książka napisana jest przyjemnym, przystępnym językiem, porusza takie tematy, które pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć Amerykę i mieszkających tam ludzi. Jak dla mnie świetny...

Dobra, treściwa książka. Trochę zaskoczyła mnie małą czcionką. Dużo spostrzeżeń dotyczących USA i ich kultury. Na plus przemawiają fragmenty dotyczące osobistych doświadczeń autora. Minusem jest próba zawarcia w książce wszystkiego, przez co momentami przypomina ona cytowanie statystyk.

Fajna książka, dużo ciekawostek, dla osób ciekawych USA na pewno warta przeczytania.

Swojego rodzaju encyklopedia USA. Dość wszechstronny obraz tego kraju oczami przybysza zza oceanu, wsparty statystyką.

Wiele ciekawostek w dużej mierze przedstawianych z perspektywy doświadczeń autora i wciągający sposób narracji składają się na niezłą książkę opisującą codzienność w USA,.

Ksiazka jest okej, na początku czytałam z fascynowaniem, jednak im dalej tym trudniej było mi przebrnąć. Czuć mocno sympatię autora do kraju, książka nie jest subiektywna i rozdział odnośnie wyzwań napisany jest pobieżnie i wciąż usprawiedliwiająco dla Stanów, co sprawia, że czytelnik nie do końca ufa osadom autora. Książka ciekawa, jednak myślę, że znajdę inne lepsze...

Dostałem na urodziny od kobiety, która zapamiętała, że w oczekiwaniu na pracę, chodziłem do Empiku by poczytać sobie coś "lekkiego" (nie było wtedy w domu internetu, więc musiałem zabić czas :D). Nie udało mi się dokończyć jej w salonie, więc kupiła mi ją na urodziny. Lektura bardzo przyjemna i ukazuje kawałek świata w USA okiem dziennikarza mieszkającego tam na co dzień....

3 329
    1 516