Śpiew kukułki

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Podmienione życie

5 Link do recenzji

Na półkach: , , , , ,

Niezbyt przepadam za książkami, w których bohaterami są dzieci, ale dałam tej książce szanse i nie żałuję.
Lubię klimaty tajemnic, zagadek, mrocznych intryg i tego, że nic nie jest takie, jak się wydaję.
Ta książka to w sobie miała, miała tajemnice, miała zagadki, które trzeba było rozwiązać, Nie mogłam się od niej oderwać.
Bohaterowie nie są schematyczni, każdy zaskakuje,...

Nie sądziłam, że książka z gatunku powieści młodzieżowych zrobi na mnie aż takie wrażenie. To była naprawdę dobra lektura, fabuła zaskakuje, jest mroczna i przesycona tajemniczymi wydarzeniami. Naprawdę polecam.

Przez pierwsze strony miałam skojarzenia z klimatem "Koraliny" N. Gaimana, przy czym ta ostatnia wydawała się teraz lekka, prosta i pogodna. Cały czas się zastanawiałam, czy "Śpiew kukułki" może przeczytać dziecko?
Bohaterka wie, że miała jakiś wypadek nad jeziorem Grimmer, nie pamięta, co się stało. Rodzice o nią dbają, pakują do łóżka, okazują troskliwość i uczucia....

Bardzo dobra książka. Trochę mroczna, trochę przerażająca, ale wszystko jest tu wyważone. Bardzo ciekawa kreacja bohaterów, bardzo dobry pomysł na fabułę. Plus za nieprzewidywalność kolejnych zdarzeń. Warta uwagi. Powinna przypaść do gustu zarówno młodzieży jak i dorosłym. To nie jest sielankowa bajka, to jej mroczna, osnuta tajemnicą siostra.

Dobra młodzieżowa książka czasami lekko przerażająca czasami wzruszająca a na pewno zawierająca niezwykłą fantastykę oraz dająca do myślenia czasami nawet na te tematy które nigdy przedtem nie przyszłyby nam do głowy. Napisana prostym nie skomplikowanym językiem z niezwykłymi bohaterami.

Czasem mam problem z rozpoczęciem książki i wciągnieciem się w nią. Zaczynam raz, drugi, trzeci, a gdy już zacznę, to okazuje się, że książka jest świetna i po kilku stronach nie mogę się od niej oderwać. Tak było i tym razem. "Śpiew kukułki" to z pewnością opowieść, która porywa.
Nigdy jeszcze nie spotkałam się z taką historią. Jest to zdecydowanie nie tylko oryginalny...

To było inne niż się spodziewałam. Retro-urban fantasy osadzone w latach 20., nawiązujące do folkloru (przede wszystkim do opowieści o podmieńcach), utrzymane mocno w klimacie "Nigdziebądź" Gaimana. Dużo akcji, sporo analizy zmian społecznych i obyczajowych po I Wojnie Światowej i tego, jak modernizacja społeczeństwa odbiła się na świecie nadprzyrodzonym. Co oznacza tabu...

Lubię poznawać historie nieoczywiste.Czasami mam ochotę odpłynąć w świat nierealny, czasem przerażający,obcy,chłodny i smutny.Przynajmniej tak mi się wydawało do momentu,kiedy poznałam twórczość Frances Hardinge.Zaintrygowana zapowiedzią innowacyjności na mojej półeczce,ochoczo zabrałam się do czytania.Po przeczytaniu pierwszych rozdziałów, poczułam się jak we śnie. Nie był...

Ze strzępków
Wiek 15+

Mariaż horroru, realizmu magicznego i fantasy to opowieść o poszukiwaniu tożsamości, duchowym kryzysie Zachodu po I wojnie światowej i toksycznych relacjach rodzinnych. Nowa książka Frances Hardinge wymyka się łatwym klasyfikacjom – pomyślana jako opowieść dla starszych nastolatków nie zostawi obojętnymi również dorosłych.

Czytaj dalej:...

Fantastyczno oniryczny świat Oboczniakow kierowanych przez Architekta. Kim są istoty zamieszkujace przestrzeń pod jednym z mostów miasta? Jaki związek ma z nimi mała dziewczynka Tess? Która z córek słynnego projektanta jest prawdziwa? Pasjonująca opowieść na granicy snu z dreszczykiem. Polecam.

Dyskusje

• 2018