Sięgam po odwagę. Kurs pozytywnego myślenia

Okładka książki Sięgam po odwagę. Kurs pozytywnego myślenia Beata Pawlikowska
Okładka książki Sięgam po odwagę. Kurs pozytywnego myślenia
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kurs pozytywnego myślenia (tom 6) poradniki
poradniki
Kurs pozytywnego myślenia (tom 6)
Edipresse
2017-07-05
2017-07-05
pozytywne myślenie szczęście optymizm odwaga

Część numer 6 trzyma poziom. Ważne jest też, że odnosi się do tytułu. Nic się nie zmienia czyli nadal jest sporo miejsca na notatki i przemyślenia własne. Teksty w tej części są raczej dłuższe niż w poprzednich pięciu. Pojawia się tez konik p.Pawlikowskiej czyli zdrowe jedzenie. Cóż tu więcej pisać: sympatykom polecam, przeciwnikom odradzam.

„ … Odwaga jest pierwszą z ludzkich cnót,
warunkuje bowiem utrzymanie wszystkich pozostałych …”
(Winston Churchill)

To kolejna książka z cyklu „Kurs pozytywnego myślenia”. Dziennikarka Beata Pawlikowska stała się specjalistką i pomaga czytelnikowi dostrzec plusy i minusy otaczającego świata i życia. Subiektywnie przyznam, że cała seria książek przypadła mi do gustu.

Tym razem zostaje poruszony temat odwagi, czyli definitywnego przeciwieństwa strachu. To jasne stanowisko i nazywanie rzeczy po imieniu. Czy odwagi można się nauczyć? Moim zdaniem TAK! Bo ile ciosów otrzymamy od wrednych i mało życzliwych osób, to wtedy stajemy się silniejsi i pragniemy pokazać swoje stanowisko.

Świadomość swojego wewnętrznego ja – podkreślana jest przez autorkę na kilkunastu interesujących przykładach z życia codziennego. A może strachu należy się pozbyć używając takiej specjalnej ściereczki do kurzu, która co rano zbiera osad z negatywnego myślenia?

Według mnie, odważnym można być w kwestii polityki i życia prywatnego. Romanse i uczucia też wymagają oddzielnej interpretacji. Postąpienie w inny sposób niż zdanie opinii publicznej, to nie lada wyzwanie. Rozwód, zrzucenie sutanny, czy małżeństwo z dużą różnicą wieku, to ofiara – bo coś poświęcamy, ale i odwaga, bo wiele ryzykujemy.
Najważniejsza jest jednak siła, by zdobyć się na krok. I wcale nie chodzi o to, by dać komuś w twarz, chociaż czasami by się przydało ;-)

Kolejnym krokiem, którego Pawlikowska się trzyma, to artystyczna wolność interpretacji. Zarówno w kwestii interpunkcji, jak i indywidualnego zdania każdego czytelnika. Pani Beata podkreśla zdrowy styl życia. Wybiera tylko to, co jest wartościowe do jedzenia, picia, oglądania, słuchania i czytania oczywiście. ;-)

Książka jest produktem, ale to od Ciebie i ode mnie zależy, czy idziesz o krok dalej, cofasz się, czy zostajesz w miejscu. I to jest według mnie najlepsze. Kwestia wyboru i prawa do własnego szczęścia.

Gorąco polecam i życzę nam wszystkim, by sięgać po odwagę, jak najczęściej!

Katarzyna Żarska
(www.redaktor21.bloog.pl)

Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: twarda
Liczba stron: 232
Projekt okładki: Beata Pawlikowska i Maciej Szymanowicz

„ … Odwaga jest pierwszą z ludzkich cnót,
warunkuje bowiem utrzymanie wszystkich pozostałych …”
(Winston Churchill)

Tym...