Instrukcja obsługi kobiety

Zwierciadło
2017-02-28
2017-02-28
9788381320054

Okładka książki Daj się pokochać dziewczyno. Poznaj sekret udanych relacji Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk
Daj się pokoch... Katarzyna Miller, J...
Okładka książki Być synową i nie zwariować Anna Bimer, Katarzyna Miller
Być synową i n... Anna Bimer, Katarzy...

Sądząc po tytule miałem wrażenie , że jest to pozycja skierowana do mężczyzn, po lekturze stwierdzam, że jednak bardziej dla kobiet. Dla mnie słabiutka. Może dla kobiet jest ciekawsza.

Książka nic nie wniosła do mojego życia, nieuporządkowana i chaotyczna.

Książka nic nie wniosła do mojego życia, nieuporządkowana i chaotyczna.

Instrukcja obsługi faceta była przeznaczona dla kobiet i miała pomóc kobietom rozumieć mężczyzn. Ta książka też chyba jest przeznaczona dla kobiet. Niestety za dużo się z niej nie dowiedziałam.

Fenomenalna. Dosłownie instrukcja obsługi. Wiedziałem, że nie rozumiem kobiet, teraz mogę mówić inaczej.
Jeśli myślisz, że coś z Tobą nie tak, kiedy dziewczyna daje Ci kosza, najpierw przeczytaj, a zrozumiesz, że nie zawsze wina leży po twojej stronie.

Wiele dziewcząt i kobiet odbiera szczerość inaczej, ale tylko silna i niezależna pani woli gorzką prawdę niż słodkie kłamstwo.

Sam miałem kilka nieudanych relacji, zastanawiałem się, gdzie popełniłem błąd? Niekoniecznie to musiałem Ja coś zepsuć, jeśli jest się córeczką tatusia, to taka zawsze będzie wybredna i będzie uparcie szukała księcia, jaki wręcz nie istnieje. Natomiast chłopaka, który stara się ze wszystkich sił, i jest dla niej dobry, będzie uważany za prostaka, chama zupełnie jak ten z powieści Orzeszkowej. W istocie nie jest chamem, po prostu trafił na dziewczynę defektem. Dama zawsze zostaje sama.

Pani Kasia i pani Suzan mówią, na siłę nie szukaj wybranki, pojawi się sama, gdy przyjdzie czas. No i nie zaprzątaj sobie myśli tą, która nie ma ani grama szacunku do Ciebie.

Polecam.

Jedna z moich pierwszych książek Miller, jaką przeczytałam - wartościowy poradnik, ale niestety nic z niego w tym momencie nie pamiętam.

Idąc za ciosem tuż po przeczytaniu Instrukcji obsługi mężczyzny postanowiłam sięgnąć po Instrukcję obsługi kobiety i tu autorki przygotowały się o wiele lepiej.

Pojawiło się więcej komentarzy oraz wyjaśnień a mniej rad rodem z kącika porad Bravo Girl. Ale.... to jest zaledwie lepiej, a nie dobrze! O ile instrukcja obsługi mężczyzny była kierowana typowo do kobiet, o tyle Instrukcja obsługi kobiety wcale nie jest kierowana do mężczyzn a do kobiet. To zbiór wielu pytań i odpowiedzi w większości o problemy pojawiające się w związku i w kontaktach z mężczyznami.

W skrócie każde pytanie otrzymuje odpowiedź, dlaczego może tak się dziać, ale najlepiej, aby z takim problemem udać się do psychologa ;) I to jest dobra porada. Jeśli coś Was męczy, nie marnujcie czasu na książkę tylko zapiszcie się na terapię.

Z perspektywy mojej, faceta, po przeczytaniu niniejszej pozycji, odniosłem wrażenie, że autorki chwilami robią z kobiet ofiary losy, duże dzieci niezdolne do prezentowania własnego „ja”. Owszem z częścią zawartości książki się zgadzam, jednakże w mojej opinii spore fragmenty to jakieś pomówienie względem kobiet.
I książka to tylko jakieś luźne, wyssane z palca przemyślenia (poparte na pewno życiowym doświadczeniem i wiedzą),ale żaden poradnik czy instrukcja obsługi. Takie flaki z olejem mówiąc kolokwialnie

I książka to tylko jakieś luźne, wyssane z palca przemyślenia...

"Ciągle zasłaniamy się tym wiekiem i to w różnych sprawach. Jesteśmy albo za młodzi, albo za starzy. Może więc bądźmy w sam raz?"

Jak zrozumieć kobietę? I czy to w ogóle jest to możliwe? Po sukcesie książki Instrukcja obsługi faceta nadszedł czas, by dowiedzieć się więcej o „bardziej skomplikowanej” połowie ludzkości – kobiecie. Kolejny przewodnik po damsko-męskiej komunikacji Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, to także praktyczny podręcznik, jak wychodzić z trudnych konfliktowych sytuacji. Z książki Instrukcja obsługi kobiety nie tylko mężczyźni dowiedzą się więcej o kobietach. Same kobiety będą mogły poznać lepiej same siebie.

Przeczytałam już kilka książek duetu pań autorek tego wydawnictwa i powiem szczerze, że wiedziałam, czego się spodziewać. I miałam nadzieję spodziewać się tego, co mogłam podziwiać i czytać w poprzednich książkach. Nie zawiodłam się. Bardzo ciekawa forma - poszczególne kobiety opowiadają o swoich problemach, natomiast autorki "przegadują" temat, dają rady, czasami pocieszają. Czyta się to bardzo szybko i dobrze, język jest prosty i dosadny. Myślę, że jest to lektura, których każdy czytelnik wystawia własną analizę, zestawia z własnymi doświadczeniami i przemyśleniami oraz obserwacjami innych kobiet. Zawiera wiele porad i dużo ciekawych treści, momentami śmiesznych anegdot i opowiadań oraz przykładów autorek z życia prywatnego, które idealnie uzupełniają całość.

Powiem szczerze, że również ja dowiedziałam się kilku rzeczy o samej sobie - o swoim postępowaniu, reakcjach, nastrojach. Książka pozwala odnaleźć właściwe tory na drodze do zrozumienia życia kobiet. Życia, które nie jest proste, a nawet czasem bardzo skomplikowane, irytujące. Wiele mądrości, ale również kontrowersji. Duży przekrój tematów i problemów do rozwiązania - od braku okazywania emocji, zazdrości poprzez komplementowanie, samotność, brak zrozumienia, aż po zazdrość i seksualność.

W dzisiejszym świecie krąży pewien stereotyp kobiety - matka, oddana córka, kochana żona, czuwająca nad domowym ogniskiem. Została wbita w te ramy przez mężczyzn. Ale czy kobieta nie zasługuje na wybór swej życiowej drogi? Może po prostu chce zostać kobietą sukcesu - spełniać się w pracy. Może wystarczy pójść na kompromis i podzielić obowiązki pomiędzy obie płcie? By każda z nich miała satysfakcję ze swojego życia, by czuła się spełniona i szczęśliwa.

Poradniki pani Miller i pani Giżyńskiej cenię za lekkość i za różnorodność oraz za formę dyskusji - autorki dopuszczają do głosu swoje czytelniczki - kobiety, które są ważne i które mają czuć się ważne. Każda z autorek wypowiada się na dany temat, przez co poznajemy dwa różne poglądy i dwa spojrzenia na dane sytuacje życiowe.

Myślę, że ta książka jest tak samo dla kobiet jak i dla mężczyzn. Dla kobiet - by posłuchały rad innych mądrych pań-autorek, by podniosły swoją wartość oraz pewność siebie. Dla mężczyzn - by poznały zachowania kobiet i dzięki temu mogły je bardziej zrozumieć. Gorąco polecam każdemu.

"Także, Drogie Panie, róbcie to, na co macie ochotę! Jeśli macie dzieci, które mówią: "Mamusiu, nie wypada", dajcie im do zrozumienia, że owszem - nie wypada - marnować życia."

Kolejna książka obu pań. Czytało się bardzo dobrze, po poprzednich lekturach wiedziałam czego się spodziewać, nie ma zaskoczenia. Lektura jak wszystkie tego typu do własnej analizy, do zestawienia z własnymi przemyśleniami, doświadczeniami osobistymi i obserwacjami innych kobiet, związków. Czy kobiety są aż tak skomplikowane jak się wydaje niektórym mężczyznom? To jest pytanie na które częściowo można tutaj znaleźć odpowiedź. Myślę, ża jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie aż każda kobieta sama siebie zrozumie, z czego wynikają takie a nie inne reakcje, a co dopiero facet ma powiedzieć ;) Pół żartem, pół serio ;) Polecam, bo zawsze warto zgłębiać wiedzę o człowieku i jego psychice...i próbować zrozumieć człowieka: kobietę czy mężczyznę, whatever! ;)

Zawód. Skróty myślowe, uproszczenia, tania psychoanaliza.

Zawód. Skróty myślowe, uproszczenia, tania psychoanaliza.

• Psychologia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Instrukcja obsługi kobiety