Odpowiedni moment

2017-10-16
Aleksandra Żak

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książkę mam od już daawna, pożyczona od koleżanki.
Aż wstyd, że wzięłam się za nią tak późno 🙈
Dała mi dużo do myślenia, ciągle zastanawiałam się czy wydawnictwo może postąpić tak, a nie inaczej. A jak? Nie zdradzę - myślę, że warto sięgnąć po tę książkę ❤️

Książkę mam od już daawna, pożyczona od koleżanki.
Aż wstyd, że wzięłam się za nią tak późno 🙈

Wahałam się między 5 a 6 i wyszło na to , że oceniam tą książkę 50 na 50. Dla kogoś kto lubi taki temat będzie to książka świetna, rewelacyjna a nawet wybitna. Dla mnie jest to opis życia osoby na przełomie 20 lat, której w życiu się nic nie dzieje oprócz pisania książek. Autorka bardzo mocno podkreślała co kilka stron jaka Alex jest utalentowana, wspaniała i nic złego jej się nie dzieje, prócz tych kilka nietrafionych "miłości".
"Odpowiedni moment" nie jest moją tematyką, nie lubię książek ckliwych, nie lubię książek gdzie brakuje autorce czy autorowi pomysłu i opisuje podobne wydarzenie tylko w innym kontekście. Nie podobało mi się, że Alex ślepo wierzyła w to, że nie może pisać pod własnym nazwiskiem.
Nad książką się męczyłam, a że nie lubię zostawiać nie doczytanych książek więc ją skończyłam.

Alex nie maiała łatwego dzieciństwa, jednak z pomocą odpowiednich osób i niezwykłej determinacj, udało jej się osiągnąć to, do czego dążyła. Jednak zazdrość to jedno z najgorszych uczuć, którym mogą nas obdarzyć inni. Wszystko psuje, może zniszczyć przyjaźń, a nawet miłość. Jednak wciąż trzeba wierzyć, że w końcu zjawi się u boku ktoś, kto zamiast podcinać skrzydła, pomoże nam wzlecieć.

Kolejna cudowna powieść.
Polecam.

Kolejna cudowna powieść.
Polecam.

Po dłuższej przerwie spotkanie z Danielle Steel.

Wybierając tę książkę w ciemno, czułam, że się nie zawiodę. Dlaczego? Po pierwsze Steel, tworzy świetne historie, które lubię czytać, a po drugie, jeszcze się nie zawiodłam na tej autorce. Mogę przeczytać Steel w ciemno, a i tak będę zadowolona.

"Odpowiedni moment" to historia Alexandry Winslow, która nie miała łatwego dzieciństwa - jej rodzice się kłócili, matka wolała jeździć do Miami czy Las Vegas, ojciec poświęcał jej cały swój czas, rozwijając w niej pasję do kryminałów.

Jednakże w pewnym momencie w wypadku samochodowym ginie jej matka. Siedem lat później, umiera jej ojciec na Alzheimera. Prawnik jej ojca, zgodnie z radą żony, proponuje zakonnicom opiekę nad Alex. Tak więc, Alex zamieszkuje w klasztorze.

Przez kilka lat wychowują ją zakonnice, a Alex zostaje pisarką, tak jak kiedyś postanowiła. Pisze kryminały, ma do tego talent. Właśnie jej talent do pisania, powoduje, że mężczyźni się od niej oddalają. Po trzech nieudanych związkach, postanawia pogrążyć się w pisaniu.

Dwie jej książki, zostały sfilmowane. Pierwsza w Nowym Jorku, druga w Londynie. To właśnie w Londynie, spotyka Milesa, producenta, do którego czuje coś więcej. I to jemu wyjawia swoją tajemnicę.

Życie Alexandry powoli zaczyna się układać. Ma odpowiedniego mężczyznę, którego kocha, ale to nie trwa długo. Zostaje mężatką, matką i wdową. Nie pisze książek, stara się utrzymać farmę i zajmuje się córką.

I mogłoby tak pozostać, jednak Steel, wprowadza inne zakończenie...

Nie będę wszystkiego zdradzać, ale powiem jedno - książkę czyta się dość szybko, ciekawiły mnie dalsze przygody Alexandry, kibicowałam jej, i smuciłam się kiedy jej nie wychodziło. Moje odczucia do książki są pozytywne, a najbardziej podobało mi się ukazanie siedmioletniej Alexandry, która z biegiem lat, stała się dojrzałą kobietą. Wątek pisarki, zawsze jest na plus dla mnie, lubię czytać o pisarkach i o książkach, a najlepiej jedno i drugie. Zalety są takie: szybko się czyta, lekki i luźny styl, ciągle coś się dzieje, świetne zwroty akcji, ciekawie ukazany klasztor (może trochę przekoloryzowany, ale mi się podobał), minusem mogą być długie rozdziały, ale da się do tego przyzwyczaić. Kiedy skończyłam czytać, zorientowałam się dopiero po chwili.

Polecam książkę, bo Danielle Steel, po raz kolejny stanęła na wysokości zadania.

Po dłuższej przerwie spotkanie z Danielle Steel.

"Odpowiedni moment" to historia Alexandry Winslow, która nie miała łatwego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka dobra ale bez przesady. Liczyłam na lepsze zakończenie.

Książka dobra ale bez przesady. Liczyłam na lepsze zakończenie.

Jeżeli czegoś chcemy dostajemy niewidzialnych skrzydeł, żeby to osiągnąć. Tak było w przypadku młodej Alex, której marzeniem było napisanie książki. Miała nie tylko marzenia, ale i ogromny dar, z którego potrafiła korzystać, oddając się zawiłym historiom kryminalnym. Jej pasja okazała się też sposobem na zarobienie dużych pieniędzy. Jednak mimo tak dużego szczęścia, aby móc łączyć przyjemne z pożytecznym, miała trudną drogę do pokonania związana z odejściem rodziców.
W życiu są też dobrzy ludzie, którzy są chętni do pomocy i właśnie na takich trafiła nastoletnia Alex, co niewątpliwie pomogło jej pokonać traumę z dzieciństwa.
Idąc śladem taki pięknie napisanej historii, zaczyna się myśleć- w życiu wszystko jest możliwe, a po każdej burzy wychodzi słońce. Zachęcam do przeczytania tak wspaniałej książki. Chociaż czasami miałam odczucie, że kariera młodej pisarki zbyt dobrze się rozwija, ale autorka potrafi zaskoczyć czytelnika. Fabuła jest odmienna od poprzednich książek Danielle Steel, więc tym bardziej należy po nią sięgnąć.

Aleksandrę od najmłodszych lat interesują kryminały. Zachęcana przez ojca zaczyna pisać opowiadania już jako młoda dziewczynka. W jej życiu nadchodzą zamiany - najpierw matka zostawia ich dla innego a później umiera ojciec. Pozostawiona sierota schronienie znajduje u zakonnic. Jej talent pisarski szybko się rozwija. Nie może jednak nikomu wyjawić, że pisze pod pseudonimem. Niestety nie ma szczęścia do mężczyzn i stale szuka tego jedynego, który ma się pojawić w odpowiednim momencie jej życia.
Czy jej się to uda i czy będzie szczęśliwa?
Fajna książka, szybko się czyta, polecam.

Powiesc 109

Powiesc 109
The Right Time

Książkę czytałam jako przerywnik po sensacjach Becketta. Lekko napisana. Pomimo smutnych doświadczeń zakończenie optymistyczne. Polecam

Dodaj cytat z książki Odpowiedni moment