Odpowiedni moment

Znak
2017-10-16
2017-10-16
Aleksandra Żak

Oto po raz pierwszy na mojej półce z książkami stanęła powieść Daniele Steel. Bardzo byłam ciekawa, co oferuje autorka bestsellerów.
Alexandra Winslow po odejściu matki, w wieku siedmiu lat jest zdana tylko na ojca, z którym jest mocno związana. Mężczyzna pasjami zaczytuje się w kryminałach, co również zaczyna czynić i córka. Wkrótce sama pisze opowiadania, a jej talent literacki w tak młodym wieku zadziwia niejednego nauczyciela. Ojciec umiera, gdy jest nastoletnią dziewczyną. Dorasta pod opieką sióstr zakonnych, a one służą wsparciem w jej pisarskiej pasji.
Dziewczyna jest bardzo sumienna i niebawem znajduje wydawcę dla swojej pierwszej powieści. Decyduje się nie ujawniać tego, że jest kobietą, a na okładkach widnieje pseudonimem męskim, tak jak doradzał jej ojciec. Przychodzi sukces, a razem z nim i zazdrośnicy, tacy, którym się w tej branży nie udaje, a swoją frustrację wylewają na innych. Jak sobie poradzi z obłudą Hollywoodu i czy uda jej się dochować w tajemnicy swoją tożsamość. Prawda może zniszczyć jej karierę, marzenia i pasję.
Od razu powiem, że powieść bardzo mi się spodobała i czytałam z dużym zainteresowaniem. Fabuła przenika w świat pisarzy, do otoczenia wydawców, redaktorów, otwierają się przed nami tajniki pracy nad książką i w ten intrygujący świat, wpleciona jest historia o dziewczynie, spełniającą swoje marzenia, co osobiście mnie urzekło.
Młoda debiutantka wkracza w świat wydawców. Zastanawiam się, ile z tych ciekawostek autorka zaczerpnęła z własnych doświadczeń, bo zapewne wiele. Pojawia się cały wachlarz relacji międzyludzkich, pisarz – redaktor autor – wydawca, kobieta – mężczyzna, autor – autor i każda ciekawa, dogłębnie analizowana.
Jednym z poruszanych tematów, to zazdrość w świecie pisarzy, czasem przesadna. Nie da się komuś ukraść talentu, ale będą tacy, co zawsze spróbują. Kobieta i krwawy kryminał podobno to się nie udaje, bo męskie nazwiska na okładce tego gatunku, lepiej działają na czytelnika. Takie teorie odnajdziecie w powieści, czy słuszne? Sami musicie sobie na to odpowiedzieć.
Na szczęście w literackim świecie znajdziemy również osoby, które okażą wsparcie, które za skrzydła talentu wyciągną do góry, nie zabiegając tylko o pieniądze i benefity. Pomiędzy pracą, którą sumiennie wykonuje młoda bohaterka, przewijają się mężczyźni. Te relacje nie należą do najłatwiejszych, bo zazdrość o karierę przysłania to, co ważne. Czy one wpłyną na jej pracę, skruszą zapał do rozwoju?
Historia piękna, niekiedy bolesna, a zawirowania w życiu młodej bohaterki wzruszające, ale dające również siłę. Zakończenie zaskoczyło mnie, to dobrze, takie prawo autora. Bardzo płynnie się czyta, wielobarwne emocje i cudownie wykreowana główna bohaterka, z którą bardzo się zżyłam. Na kartach powieści znajdziemy ogrom determinacji, nauczymy się sumienności i pracowitości od Alexandry, odporności na otoczenie, nieprzyjemną krytykę. Jakie to trudne przetrwać w tym środowisku i nie zatracić własnych wartości, zasad. Dla mnie najcenniejsze przesłanie to takie, że ciężka praca i wytrwałość zawsze się obronią i znajdą drogę do spełnienia marzeń. Wspaniale się czyta, polecam.

Właściwa treśc to 150-200 stron. Myślę, że w tym przypadku autorce przydałby się "Bert" - na pewno wiele stron by przeredagował, a częśc usunął. Albo to sezon "ogórkowy" autorki, albo ma słabego zastępcę. Natomiast, jeśli pani Steel chciała pokazac jak wymagające jest pisanie książek, ile trzeba poświęcic oraz że trzeba miec wokół siebie bardzo wyrozumiałych ludzi to z pewnością to zrobiła. Książka ma raczej charakter harlequina a nie tomu o 400 stronach.

Kolejna świetna powieść od Danielle Steel. Polecam

Kolejna świetna powieść od Danielle Steel. Polecam

📖 Nie możesz bez końca kryć przed światem swojego blasku. 📖
Danielle Steel - Odpowiedni moment.
Alexandra Winslow nie miała w życiu lekko.
Opuszczona w dzieciństwie przez matkę, szukała pocieszenia w kryminałach, czytanych wspólnie z ukochanym ojcem. To on zaszczepił w niej miłość do literatury, wspierał w pierwszych literackich próbach, podarował ukochaną maszynę do pisania.
Po latach byłby z niej dumny, widząc jak wielki odniosła sukces.
Jednak, jak się okazuje, wszystko ma swoją cenę...
Czy może być coś lepszego od książki o książkach? Wydaje mi się, że nie. Moim zdaniem to idealny temat.
I mimo, że nie sięgam zbyt często po kryminały, a to właśnie w nich specjalizuje się bohaterka ukrywająca się pod pseudonimem Alexander Green, to lektura tej książki była dla mnie wspaniałą ucztą czytelniczą.
Mój wewnętrzny książkoholik był w pełni usatysfakcjonowany.
Wróciłam po dłuższej przerwie do czytania książek Danielle Steel i uważam, że była to słuszna decyzja.
Nie bez powodu autorka zaliczana jest grona tych najpoczytniejszych i najpopularniejszych.
Możecie teraz przekonać się o tym osobiście.
Może to właśnie jest odpowiedni moment, żeby sięgnąć po "Odpowiedni moment".
Gorąco polecam.

📖 Nie możesz bez końca kryć przed światem swojego blasku. 📖
Danielle Steel - Odpowiedni moment.
Alexandra Winslow nie miała w życiu lekko.

ODPOWIEDNI MOMENT" DANIELLE STEEL

Cudna literatura obyczajowa amerykańskiej pisarki, która ma już na swoim koncie ponad 100 wydanych książek.
Bardzo lekkie i plastyczne pióro, wyraziści bohaterowie i to coś co nie pozwala odłoży książki póki się jej nie doczyta do końca.

Świetna historia, ciekawa fabuła, niebanalni a zarazem tak ludzcy bohaterowie.
Jest dużo emocji, wzruszeń, poruszeń.
To również historia o tym, że zawsze warto podążać za swoimi marzeniami.
Ważne jest realizować swoje fantazje, wydobywać to co w nas, odkrywać i rozwijać talenty.

Poznamy historię Aleksandry.
Kobiety, która mając siedem lat została porzucona przez matkę.
Opiekował się nią kochający ojciec, który niestety szybko zmarł.
Aleksandra trafiła do klasztoru, gdzie zajęły się jej wychowaniem zakonnice.

W trudnych dla dziewczyny czasach odskocznią od codzienności były książki kryminalne, które uwielbiała czytać.
Z czasem sama zaczyna pisać i znajduje się ktoś, kto docenia jej talent.
Podczas studiów wydaje swoją pierwszą powieść i jest zachwycona.
Zgodnie z podpowiedzią zmarłego już ojca wydaje swoje dzieła pod męskim pseudonimem.
Wie, że nie może podpisywać się własnym nazwiskiem, ponieważ miałaby wielkie kłopoty.
O jej wielkiej tajemnicy wie tylko grono zaufanych osób.

Doświadcza kłamstw, manipulacji, zazdrości.
Czy przyjdzie odpowiedni moment, aby przyzna się, że to Ona pisze te cudowne powieści ?

Zachęcam Was do przeczytania tej powieści.

ODPOWIEDNI MOMENT" DANIELLE STEEL

Świetna historia, ciekawa fabuła, niebanalni a zarazem tak ludzcy bohaterowie.
Jest dużo emocji,...

Na wszytko w życiu jest odpowiedni moment. Nie warto przyspieszać i podejmować decyzji pod wpływem chwili, czasem taka decyzja okazuje się przedwczesna i gwarantuje porażkę. Zgadzacie się z tym?
I właśnie taki motyw poruszyła w swojej książce "Odpowiedni moment" Danielle Steel.
Każdy z nas ma jakieś pasje, które są dla niego ważne i gotowy jest wiele poświęcić by dalej je rozwijać.
Alexandra Winslow kocha pisać, mocne, mroczne kryminały. Już jako nastolatka pisała do szuflady aż w końcu znalazła wydawcę zachwyconego jej książką. Uważa jednak, że taki rodzaj książek lepiej wygląda gdy jest pisany przez mężczyznę i dlatego decyduje się na pseudonim....męski pseudonim. Kim jest autor poczytnych bestsellerów Alexander Green...tę wiedzę będą mieli tylko nieliczni. Dla innych to samotnik, mężczyzna unikający mediów. Czy da się utrzymać w tajemnicy tożsamość gwiazdy? Czy cena jaką zapłaci Alexandra będzie tego warta? Sprawdźcie.
Czytając tę książkę taka sobie myślałam jak to stereotypowo czasem myślimy. Skoro mocny, brutalny kryminał to jego autorem musi być facet, kobiety nie piszą tak "męskich" książek, nie potrafią, są za słabe.... Cóż mogę powiedzieć, czasem pozory mylą ale niekiedy nie jesteśmy gotowi na prawdę, bo burzy nasze spojrzenie na świat.
Świetnie mi się czytało tę historię, autorka dobrze ją skonstruowała. A bohaterowie, świat literacki, świat filmowy, są pokazane ze swojej dobrej i złej strony. Rozterki Alexandry są tak prawdziwe i wiarygodne, że sama się zastanawiam jak bym zareagowała, gdybym się dowiedziała, że mój ulubiony autor to ktoś zupełnie inny niż myślałam. Świetna historia. Naprawdę polecam.

Fajnie napisana i ciekawa

Fajnie napisana i ciekawa

Książkę czytałam jako przerywnik po sensacjach Becketta. Lekko napisana. Pomimo smutnych doświadczeń zakończenie optymistyczne. Polecam

Książkę mam od już daawna, pożyczona od koleżanki.
Aż wstyd, że wzięłam się za nią tak późno 🙈
Dała mi dużo do myślenia, ciągle zastanawiałam się czy wydawnictwo może postąpić tak, a nie inaczej. A jak? Nie zdradzę - myślę, że warto sięgnąć po tę książkę ❤️

Książkę mam od już daawna, pożyczona od koleżanki.
Aż wstyd, że wzięłam się za nią tak późno 🙈

Wahałam się między 5 a 6 i wyszło na to , że oceniam tą książkę 50 na 50. Dla kogoś kto lubi taki temat będzie to książka świetna, rewelacyjna a nawet wybitna. Dla mnie jest to opis życia osoby na przełomie 20 lat, której w życiu się nic nie dzieje oprócz pisania książek. Autorka bardzo mocno podkreślała co kilka stron jaka Alex jest utalentowana, wspaniała i nic złego jej się nie dzieje, prócz tych kilka nietrafionych "miłości".
"Odpowiedni moment" nie jest moją tematyką, nie lubię książek ckliwych, nie lubię książek gdzie brakuje autorce czy autorowi pomysłu i opisuje podobne wydarzenie tylko w innym kontekście. Nie podobało mi się, że Alex ślepo wierzyła w to, że nie może pisać pod własnym nazwiskiem.
Nad książką się męczyłam, a że nie lubię zostawiać nie doczytanych książek więc ją skończyłam.

• Danielle Steel
  • 2017
  • Biblioteka
  • Pożyczone od znajomych

Dodaj cytat z książki Odpowiedni moment