Posłuszeństwo wobec autorytetu. Eksperyment, który wystawił na próbę naturę ludzką

Okładka książki Posłuszeństwo wobec autorytetu. Eksperyment, który wystawił na próbę naturę ludzką Stanley Milgram
Okładka książki Posłuszeństwo wobec autorytetu. Eksperyment, który wystawił na próbę naturę ludzką
Stanley Milgram Wydawnictwo: Smak Słowa Seria: Mistrzowie Psychologii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seria:
Mistrzowie Psychologii
Tytuł oryginału:
Obedience to Authority
Wydawnictwo:
Smak Słowa
Data wydania:
2017-10-04
Data 1. wyd. pol.:
2008-01-01
Język:
polski
ISBN:
9788365731258
Tłumacz:
Małgorzata Hołda
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
35 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
118
41

Na półkach:

Świetna książka! Zachęcam każdego kto interesuje się tematyką władzy i posłuszeństwa. Szczególnie w dzisiejszej dobie i okolicznościach warto wiedzieć jak „władza” może nas wykorzystywać.

Świetna książka! Zachęcam każdego kto interesuje się tematyką władzy i posłuszeństwa. Szczególnie w dzisiejszej dobie i okolicznościach warto wiedzieć jak „władza” może nas wykorzystywać.

Pokaż mimo to

avatar
1350
858

Na półkach: ,

Książka, będąca kanonem literatury w dziedzinie psychologii. Stanley Milgram opisuje i omawia własny eksperyment, będący kamieniem milowym w branży i zajmujący umysły kolejnych roczników studentów na kierunkach społecznych.
W przypadku tej książki wartością jest sam poruszany temat. Eksperyment, który ze względów etycznych pewnie już nigdy nie da się powtórzyć. Milgram w kolejnych seriach operuje zmiennymi, a wynik wciąż ten sam – człowiek jest w zdecydowanej większości przypadków posłuszny autorytetowi. Nawet przekraczając własne granice etyczne i moralne. Milgram ujmuje to w zgrabnej teorii, odwołując się do podobnych zdarzeń, które faktycznie miały miejsce w historii.
Badania w podobnym zakresie były rozwijane przez Zimbardo, który zresztą napisał wstęp do tego wydania. Ale to już inna bajka, inna książka.
Książka, którą przeczytać po prostu warto. A czasem nawet trzeba.

Książka, będąca kanonem literatury w dziedzinie psychologii. Stanley Milgram opisuje i omawia własny eksperyment, będący kamieniem milowym w branży i zajmujący umysły kolejnych roczników studentów na kierunkach społecznych.
W przypadku tej książki wartością jest sam poruszany temat. Eksperyment, który ze względów etycznych pewnie już nigdy nie da się powtórzyć. Milgram w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
658
291

Na półkach:

Badanie, które, w dość okrojonej wersji, znane jest większości ludziom.
To opracowanie zdecydowanie przybliża mnogość wariacji, poszerza wiedzę na temat tego, jak badani zachowywali się i reagowali, a do tego okraszone jest teorią, która pozawala to wszystko poskładać do kupy i, poza wnioskami wysuniętymi w tej publikacji, móc wysunąć własne. Polecam wszystkim osobom, które interesują się psychologią, a zwłaszcza - psychologią społeczną.

Badanie, które, w dość okrojonej wersji, znane jest większości ludziom.
To opracowanie zdecydowanie przybliża mnogość wariacji, poszerza wiedzę na temat tego, jak badani zachowywali się i reagowali, a do tego okraszone jest teorią, która pozawala to wszystko poskładać do kupy i, poza wnioskami wysuniętymi w tej publikacji, móc wysunąć własne. Polecam wszystkim osobom,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
815
799

Na półkach:

[...]
Posłuszeństwo wobec autorytetu Stanleya Milgrama to zapis klasycznego już eksperymentu w psychologii, które po raz pierwszy wykonane zostało w 1961 roku, a później wielokrotnie powtarzane w różnych warunkach. Początkowo miało na celu próbę odpowiedzi na pytanie, jak to się dzieje, że w określonych warunkach ludzie są w stanie złamać własne zasady moralne i poddać się presji autorytetów, tłumacząc sobie między innymi, że tylko wykonują rozkazy. Częściowo było to pytanie zadawane w konsekwencji wydarzeń II wojny światowej i potrzeby zrozumienia, jak powstało do stworzenia całej machiny śmierci oraz motywów działania ludzi takich jak Adolf Eichmann, które Hannah Arendt określiła mianem “banalności zła”. Eksperyment Milgrama wychodził od rzeczy niesłychanie ważnych – ludobójstwa, przemocy, zinstytucjonalizowanego morderstwa. Być może nieadekwatne jest porównywanie koszmaru sprzed blisko osiemdziesięciu lat do wykonującego rozkazy i polecenia ochroniarza, ale w gruncie rzeczy mechanizm jest ten sam.

[...]
całość:
http://www.speculatio.pl/posluszenstwo-wobec-autorytetu/

[...]
Posłuszeństwo wobec autorytetu Stanleya Milgrama to zapis klasycznego już eksperymentu w psychologii, które po raz pierwszy wykonane zostało w 1961 roku, a później wielokrotnie powtarzane w różnych warunkach. Początkowo miało na celu próbę odpowiedzi na pytanie, jak to się dzieje, że w określonych warunkach ludzie są w stanie złamać własne zasady moralne i poddać się...

więcej Pokaż mimo to


Cytaty