Pudełko pełne kotów. Klinika zdrowego chomika

Okładka książki Pudełko pełne kotów. Klinika zdrowego chomika Barbara Gawryluk
Okładka książki Pudełko pełne kotów. Klinika zdrowego chomika
Barbara Gawryluk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Aleksandra Krzanowska, Paweł Skawiński
Podhale oraz O... Barbara Gawryluk, A...

Tym razem przygotowałem opis książki dla młodszych czytelników. Jest to zbiór kilku krótkich opowiadań o pomocy, opiece na zwierzętami domowymi czy spotkanymi w mieście lub podczas wędrówek przyrodniczych. Dowiemy się jak zaopiekować się porzuconymi zwierzątkami, z kim się kontaktować, żeby udzielić pomocy chorym lub poszkodowanym zwierzętom. Bardzo przyjemna książka, w szczególności dla miłośników zwierząt.

To drugi tom tej serii. Książka oparta jest na wydarzeniach, które oparte są na prawdziwych zdarzeniach. Bohaterowie doktor Wojtek i redaktor Grzegorz prowadzą razem popularny program o zwierzętach w Radio Kraków. W ich programie nie brakuje zaskakujących wydarzeń, jak pełzający po mikrofonie wąż lub swobodnie poruszające się po studiu psy i koty.
Historie są różne, ciekawe, wciągające i interesujące dla dzieci. Autorka ma dużą wprawę w pisaniu historii o zwierzętach. Ta pozycja też to potwierdza.

W książce opisane są różne przypadki, którym stara się pomóc doktor Grzegorz, oddany i pomocny lekarz weterynarii. Z rozdziałów dowiemy się jak doktor pomaga zwierzętom domowym i dzikim. Zdarzyło mu się na przykład uratować pustułkę, porzuconą świnkę morską, pomóc słoniowi wyczyścić oko, uspokoić rozwścieczoną papugę. Z jego gabinetu wychodziły czasem "skojarzone" przyjaźnie i/lub miłości, np dwóch kotów, kot i pies, itp.

Barbara Gawryluk stworzyła całą plejadę postaci bardzo pozytywnych, o empatycznym podejściu do zwierząt, pomagających i otwartych na pomoc. Przekaz jest jasny i jednoznaczny, zwierzęta potrzebują pomocy ludzi, a ci są im to winni jako gatunek wyższego rzędu. Dzieci zaś powinny uczyć się tego od dorosłych.
Zarówno doktor Wojtek jak i redaktor Grzegorz to osoby dające najlepszy przykład oddania swojej misji. To bardzo pozytywna lektura uzupełniona ilustracjami niezawodnej Joanny Rusinek.

Historie są różne,...

Sympatyczny zbiór krótkich opowiastek o zwierzętach - psach, kotach, ptakach, śwince morskiej a nawet słoniu z cyrku, które z różnych powodów trafiły pod opiekę weterynarza. Plus - świetne ilustracje Joanny Rusinek.

• Książki Tomeczka
  • Biblioteka 2019 Martyna