Kup teraz - 2 oferty w cenie od 23.19 zł do 35.00 zł

Cwana ciotuchna

David Walliams Wydawnictwo: Mała Kurka Seria: Na kurzej łapie literatura młodzieżowa
Awful Auntie
Data 1. wydania:
2012-11-27
Mała Kurka
Awful Auntie
literatura młodzieżowa
Na kurzej łapie
Karolina Zaremba

Przeczytałem tą książkę na prośbę swojej córki. ale z kartki na kartkę oczy robiły się wielkie, KIng dla najmłodszych.

Świetna książka jedna z moich ulubionych. Jest śmieszna, smutna i trochę nawet straszna. Polecam każdemu.

Superowa

Bardzo wciągający kryminał, opowiadający o cwanej i trochę ( no może bardzo) szalonej ciotce, która miała olbrzymią chęć władzy i szła do celu po trupach (dosłownie). Przyjemnie się czyta, polecam.

Smutna, straszna i wesoła książka. Dzieją się w niej rzeczy niesłychane. To był mój prezent walentynkowy, zakochałam się od pierwszej strony.

Najgorsza ciotka świata! Gdy Stella budzi się cała w bandażach, zupełnie nie wie co się stało. A kiedy opamiętuje się, spotyka kogoś nie z tej ziemi! Polecam, musisz to przeczytać!👍

Autor ma dziwne i zbzikowane poczucie dziecięcej wyobraźni. Książka jak i wiele innych jego dzieł skierowana jest dla dzieci, jednak pisana jest w stylu nieakceptowalnym dla nich. Dziecko słuchające dorosłego, który czyta mu taką opowieść ma łzy w oczach bo boi się co będzie dalej. Pełno w niej scen znęcania się nad dzieckiem (główną bohaterką), próby zabójstwa, tortury...

Książka zdecydowanie dla nieco starszych dzieci, ponieważ przygody Stelli miejscami wywołują lekką zgrozę.
Czyta się bardzo dobrze: duża czcionka, interlinia oraz mnóstwo ilustracji pozwalają na lepszy odbiór powieści.
Jest to moja druga lektura D. Walliamsa i po raz kolejny stwierdzam, że Autor ma "smykałkę" do umiejętnego wplatania życiowych wartości w przygody młodych...

Opinia moja będzie spoilerem, bo uważam, że rodzice powinni wiedzieć na co się decydują podsuwając tą lekturę swoim pociechom.
Zdecydowanie nie polecam czytania wrażliwym dzieciakom! U mnie skończyło się na łzach, gdy ciotuchna w bardzo obcesowy, pozbawiony empatii sposób, oznajmiła swojej bratanicy, że jej rodzice zginęli w wypadku. Nie dobrnęliśmy dalej, gdzie okazuje...

Na półkach: , , , , ,

To nie jest książka dla wrażliwych dzieci. Annie Wilkes (Misery - Stephen King) mogłaby się nauczyć kilku niezłych sztuczek od Cwanej Ciotuchny Alberty. HORROR, HORROR, HORROR!!! Horror goni grozę i makabrę. "Psychoza" w porównaniu z tą książką to komedia obyczajowa. "Egzorcysta" to ledwie dramat. "Piła" jedynie śmieszy. Freddy Krueger to czeladnik i rzemieślnik. Cwana...

• 2019
  • 🍂 Chcę mieć
  • ❤️ 🐼 MÓJ AUTOR David Walliams
  • Samodzielne
  • 🐼 Dziecka zeżre wszystko ( ;) Żeniac)
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Cwana ciotuchna