Igrając z ogniem

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Playing with Fire
Tess Gerritsen Anatomia zbrodni thriller
Inne
2033 ocen 289 opinii

2033 ocen

W trakcie czytania przejrzałam opinie o tej książce i nie rozumiem zachwytów - książka jest nudna, a ciekawie rozkręcający się wątek został „spalony” - może gdyby autorka nie próbowała pisać dwóch historii na raz, poszłoby lepiej. Zamiast tego, mamy kolejną książkę z holokaustem w tle (jak nie inkwizycja, to zagłada z II wojny, jakby historia z niczego innego się nie...

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą książką. Jest zagadkowa i intrygująca. Za wątkiem nut, które nabywa główna bohaterka stoi znacznie głębsza i straszniejsza opowieść niż mogłoby się z początku wydawać. Książka porusza też bardzo ważny aspekt historyczny jakim jest życie ludności żydowskiej w faszystowskich Włoszech, albo raczej jego szczątki. Na koniec książka mocno...

Ciekawa, świeża, zupełnie nowy watek z serii Tess Gerritsen. Taki inny. Z początku zastanawiałam się , czy to nie pomyłka, a potem mimo wszystko, tak niespodziewanie akcja się rozkręciła. Nie wiadomo komu ufać i gdzie jest zagrożenie. Prócz fantazji został wpleciony watek II Wojny Światowej oraz żydów z Włoch. I został on bardzo ładnie w tę historię wpleciony. Idealna...

I co ja mam napisać??
Po każdej kolejnej książce Tess Gerritsen piszę, że jest najlepsza z wszystkich przeczytanych. A "Igrając z ogniem" przebiła absolutnie wszystko, czym Tess mnie uwiodła, więc repertuar pochwał mi się wyczerpał.

Tym razem od fascynującego utworu muzycznego wygrzebanego z zapomnianej książki w rzymskim antykwariacie Tess prowadzi nas do przedwojennej...

Ciekawa książka. Pierwsze kilka stron nie wzbudziło mojego zainteresowania.... Jednak późniejsze opisy, przeplot czasowy dwóch różnych okresów jest interesujący.
Historia Żydów dodatkowo skłania do przemyśleń i refleksji.

Książka warta uwagi, porusza również temat, ktorego nie spodziewałam się, a jest również mocno związany z historią Polskii. Polecam 🤗

Dwa wątki: lepszy i gorszy, które niezręcznie się spotykają.

Wciągająca, ciekawa i co najważniejsze upamiętniająca pamięć tych którzy na to zasługują książka. Tess Gerritsen oddaje tą książką hołd, komu i dlaczego, dowiedz się sam, szczerze do tego zachęcam.

Hmm zdecydowanie inna od cyklu Anatomia Zbrodni. Ja jednak wolę Anatomię. Początkowo wciąga, potem troszke przynudza, bo zdaje się być oderwana od rzeczywistości, końcówka całkiem ok. Ciekawe są w niej odniesienia do historii, opis życia włoskich Żydów w czasach niemieckich obozów zagłady i tuz przed.

Bardzo lekko się czytało i super, że zostały wplecione wątki historyczne. Zaskakujący zwrot akcji wyjaśniający zachowanie Julii, nie domyślałam się.

Dyskusje

2 656