Igrając z ogniem

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
Playing with Fire
Andrzej Szulc
Albatros
II wojna światowa literatura amerykańska muzyka niebezpieczeństwo nienawiść obłęd obsesja tajemnica thriller
Playing with Fire
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Szulc
Inne

I co ja mam napisać??
Po każdej kolejnej książce Tess Gerritsen piszę, że jest najlepsza z wszystkich przeczytanych. A "Igrając z ogniem" przebiła absolutnie wszystko, czym Tess mnie uwiodła, więc repertuar pochwał mi się wyczerpał.

Tym razem od fascynującego utworu muzycznego wygrzebanego z zapomnianej książki w rzymskim antykwariacie Tess prowadzi nas do przedwojennej...

Ciekawa książka. Pierwsze kilka stron nie wzbudziło mojego zainteresowania.... Jednak późniejsze opisy, przeplot czasowy dwóch różnych okresów jest interesujący.
Historia Żydów dodatkowo skłania do przemyśleń i refleksji.

Książka warta uwagi, porusza również temat, ktorego nie spodziewałam się, a jest również mocno związany z historią Polskii. Polecam 🤗

Dwa wątki: lepszy i gorszy, które niezręcznie się spotykają.

Wciągająca, ciekawa i co najważniejsze upamiętniająca pamięć tych którzy na to zasługują książka. Tess Gerritsen oddaje tą książką hołd, komu i dlaczego, dowiedz się sam, szczerze do tego zachęcam.

Hmm zdecydowanie inna od cyklu Anatomia Zbrodni. Ja jednak wolę Anatomię. Początkowo wciąga, potem troszke przynudza, bo zdaje się być oderwana od rzeczywistości, końcówka całkiem ok. Ciekawe są w niej odniesienia do historii, opis życia włoskich Żydów w czasach niemieckich obozów zagłady i tuz przed.

Bardzo lekko się czytało i super, że zostały wplecione wątki historyczne. Zaskakujący zwrot akcji wyjaśniający zachowanie Julii, nie domyślałam się.

Tess Gerritsen w "Igrając z ogniem", prowadzi czytelnika po wątkach spod znaku thrillera, tajemnic oraz historycznych motyw ów dotykający II Wojny Światowej. Polecam.

Wczoraj przeczytałem inną książkę Gerritsen z serii "Anatomia zbrodni". Jak zawsze nie zawiodłem się i oceniłem ją bardzo wysoko.
I niejako idąc za ciosem postanowiłem przeczytać kolejną pozycję z tej kolekcji pt. "Igrając z ogniem". To ostatni 18 tom i szczerze powiedziawszy nie liczyłem na to, że będzie to jeszcze lepsza książka od poprzedniej. Bo przecież co jeszcze...

Niesamowita opowieść. Pełna niespodzianek. Polecam.

Dyskusje

2 625