Magiczny wieczór

Okładka książki Magiczny wieczór Agnieszka Krawczyk
Okładka książki Magiczny wieczór
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Czary codzienności (tom 4) literatura piękna
Czary codzienności (tom 4)
Filia
2022-10-05
2017-11-10
literatura polska Boże Narodzenie święta czary magia

Magia, to jedno ze słów, które najczęściej jest przez nas wypowiadane w trakcie świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie dzieją się cuda i niezwykłe rzeczy trudne to racjonalnego wytłumaczenia.
Agnieszka Krawczyk w książce "Magiczny wieczór" pragnie nam to pokazać.

W przykrytym przez śnieg Zmysłowie czuć już przedświąteczną atmosferę. Wielkimi krokami zbliża się również dzień ślubu Danieli, jednej z sióstr Niemirskich. Niestety na samym starcie przygotowań pojawiają się problemy.
Nieoczekiwanie w związku Agaty i Piotra coś zaczyna się psuć. Przyszła panna młoda wie, w jaki sposób można ten kryzys zażegnać.
Tomasz Halicki, przybrany brat Tosi stał się prawowitym właścicielem Słonecznej Przystani. Mężczyzna ma w planach kolejną inwestycję. W biznesie odnosi sukcesy, ale za to życie prywatne dalekie jest od idealnego.
W miasteczku pojawia się Blanka, nowa nauczycielka. Z powodu braku służbowego lokum zatrzymuje się w pensjonacie Tomasza.
Oj dzieje się w tym Zmysłowie...

"Magiczny wieczór" to czwarta i zarazem ostatnia część cyklu Czary Codzienności. Miałam szczęście, że było mi dane przeczytać wszystkie tomy, i to po kolei. Cała trójka przypadła mi do gustu, więc z ogromną dozą zainteresowania wybrałam się ponownie w czytelniczą podróż do Zmysłowa. W książce nie mogło zabraknąć pięknych krajobrazowych opisów. Autorka zadbała o to, żeby w jak najpiękniejszy sposób ukazać swoim czytelnikom wyjątkowość tego uroczego małego miasteczka. Moje serce podbił także świąteczny wystrój "Trzech sióstr i trzech kotów". Szczególnie spodobał mi się pomysł na lodowe lampiony.
Tytuł oraz szata graficzna sugeruje nam, że będziemy mieli do czynienia z powieścią świąteczną. Nie wiem czy tylko ja miałam takie odczucie, ale według mnie, całej tej tematyki około świątecznej było za mało. Trochę szkoda.
Agnieszka Krawczyk większość swojej uwagi poświęciła na przedstawieniu dalszych losów sióstr, po tym jak ich życie wywróciło się do góry nogami. Autorka nie zapomniała o bohaterach drugoplanowych, pojawiła się również nowa postać.
Na plus oceniam krótkie streszczenia z których z pewnością będą zadowolone osoby, które nie czytały wcześniejszych części cyklu.

O czym tak naprawdę jest ta książka? Święta są tylko tłem dla tej historii. Jak dla mnie jest to opowieść o rodzinie, relacjach z najbliższymi. Jak wiemy, czasami bywają one trudne i bardzo skomplikowane. Coś na ten temat z pewnością mógł powiedzieć Tomasz Halicki. Zaintrygowała mnie jego postać, a szczególnie to, jak bardzo się zmienił. Co ciekawe nie tylko on. Tą metamorfozą byli zaskoczeni wszyscy i nikt na początku nie brał jej na poważnie. Co niektórzy potrzebują więcej czasu, żeby zrozumieć co tak naprawdę powinno być w naszym życiu najważniejsze i stać na pierwszym miejscu.
Blanka, nowa bohaterka też wydała mi się bardzo ciekawą osobą. Cicha, nieśmiała dziewczyna, która za wszystko przeprasza. Jej sposób bycia, to w jaki sposób się zachowuje ma wiele wspólnego z bolesną przeszłością. Ten wątek był ciekawie przez autorkę poprowadzony i niósł ze sobą sporą dawkę emocji.

"Magiczny wieczór" to lekka opowiastka, która ma na celu nas zrelaksować i oderwać od szarości dnia. Chociaż nie brakuje w niej problemów i trosk. Rozwiązywane są jednak w znacznie szybszy sposób niż w prawdziwym życiu. Ta nierealność znacznie wpłynęły na moją ocenę. Zdaję sobie sprawę, że tego typu historie żądzą się swoimi prawami, ale chwilami było dla mnie zbyt słodko, wręcz mdło.
Myślałam, że coś zacznie się dziać gdy do głosu doszła matka Tomasza Halickiego, pomiesza trochę, ale niestety nic z tego.
Książka została napisana lekkim, przystępnym językiem, który sprawia, że czyta się ją dosyć szybko mimo kilku niedociągnięć.
Żeby nie było, nie jest to zła powieść, ale mnie aż tak bardzo nie urzekła jak wcześniejsze części cyklu. Co do zakończenia, inne być nie mogło. Fani historii kończących się happy endem będą z pewnością zadowoleni.
Czy polecam wam tę książkę? Oczywiście, że tak. Każdy zapewne znajdzie w niej coś dla siebie.

Agnieszka Krawczyk w książce "Magiczny wieczór" pragnie nam to pokazać.

Miałam ochotę na coś miłego, lekkiego i świątecznego. Faktycznie było lekkie i szybko się to czytało - raz na jakiś czas dobrze przeczytać taką uroczą bajeczkę dla dorosłych ;) Jednak mam problem z tym, że kilkakrotnie padły tam stwierdzenia, że rodzina liczy się najbardziej, bez względu na wszystko - nawet skrajnie toksyczne zachowania, o których mowa w książce. Jasne, drugie szanse i wybaczenie są możliwe, ale serio? Wybielanie toksycznych matek nie jest zdrowe. Do tego szok - minutowa rozmowa potrafiła w tej powieści rozwiązać wieloletnie problemy rodzinne, ba, nawet psychiczne. A wszyscy niby wykreowani na takich mądrych i służących samymi dobrymi radami. Oczywiście ksiądz okazuje się być najmądrzejszy z mądrych i jednym zdaniem potrafi uleczyć depresję ;) Także reasumując - czytałam lepsze lekkie i świąteczne pozycje.

197/2023 (E)
+"Sylwester w Zmysłowie" (epilog)

197/2023 (E)
+"Sylwester w Zmysłowie" (epilog)

Lekka dającą nadzieję a w tych pokreconych czasach czasem warto pomarzyć 😄

Lekka dającą nadzieję a w tych pokreconych czasach czasem warto pomarzyć 😄

Święta Bożego Narodzenia, za każdym razem zwiastują gorączkowe przygotowania. Tym razem w Zmysłowie zadzieje się o wiele więcej, ponieważ jedna z sióstr Niemierskich - Dganiela wychodzi za mąż. Świąteczny okres piękny i magiczny, ślub w tym czasie będzie jak z bajkowego snu. Tylko czy wszystko potoczy się zgodnie z planem ?

,, Magiczny wieczór,, jest czwartym tomem z cyklu Czary codzienności i, niestety, już ostatnim. Pani Agnieszka w przecudowny sposób zamknęła tę serię, Jest nie tyle, że magicznie, ale kolejny raz możemy przeczytać prawdziwą , a jednocześnie naturalną historię, która niesie za sobą nadzieję. Bo właśnie w okresie Świątecznym każdy człowiek czeka na cud. Pragnie, by choć tym razem, w tym wyjątkowym czasie, wszystko się ułożyło. Książka doskonale nam to odzwierciedla i pokazuje, że miłość zawsze odnajdzie właściwą drogę do
szczęścia i spokoju, a zło trafi tam, gdzie jego miejsce.

Sama okładka sugeruje już, że w tej powieści odnajdziemy magię prawdziwych Świąt i ciepło domowe, w którym unosi się zapach choinki. Że nieważne, co by się działo, rodzina powinna się wspierać i w tym czasie zapomnieć i wybaczyć sobie wszystko.

Jeśli lubicie prawdziwe historie o miłości, a przede wszystkim lekkie, niosące za sobą morał, to ta książka będzie dla was idealna. Zresztą takie książki, jak ta, są potrzebne w tym szczególnym okresie. Mają w nas wywołać refleksję, ale i sprawić, że w domowym zaciszu, w pogoni za gorączką świąteczną odnaleźć trochę czasu dla siebie i zrobić coś z myślą o sobie.

Autorka potrafi porwać czytelnika w głąb historii i wir wydarzeń, które idealnie wpasowują się w fabułę. Są to zawsze dość obszerne książki, ale gdy zaczniemy czytać, nie wiemy kiedy nagle przychodzi koniec.

,, Magiczny wieczór,, jest czwartym tomem z...

"Magiczny wieczór" spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Książka opowiada o dalszych losach bohaterów trylogii, spotykamy zatem dobrze znane postaci; trzy siostry: Agatę, Danielę i Tosię. Dużo się dzieje, wiele wątków kończy się szczęśliwym zakończeniem, niektórzy bohaterowie odnajdują w sobie chęci do zmiany. Akcja rozgrywa się w czasie około świątecznym. Autorka chce Nam przekazać że dobro, szacunek, empatia, miłość i przyjaźń są bezcenne. Autorka ma ogromny talent przenoszenia na papier szarości dnia codziennego i wyciągania z nich tego co najważniejsze.

„...szczęścia nie można szukać na zewnątrz, ono musi wypływać z wnętrza człowieka.”

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W Zmysłowie, dobrze nam znani z poprzednich części bohaterowie z zapałem i energią przygotowują się do nich. Już niebawem Daniela, jedna z sióstr Niemirskich stanie na ślubnym kobiercu, czas do tego wydarzenia wydaje się być idealny. Dochodzi do kolejnych nieprzewidzianych wydarzeń, do miasteczka wprowadza się nowa osoba. Siostry dalej niestrudzenie i pełne zapału prowadzą swoją herbaciarnię o wdzięcznej nazwie „3 siostry, 3 koty”. Wydaje się, że w końcu po licznych niepowodzeniach i przeciwnościach nastał w ich życiu czas spokoju i radości. Dokonały prawie niemożliwego, odmieniły nie tylko swoje losy, ale i innych.

Dobrze było ponownie się spotkać ze starymi dobrymi znajomymi. Z przyjemnością i ciekawością razem z nimi przemierzałam ich życiowe ścieżki. Wyraźnie odczuwamy atmosferę zbliżających się świąt. Małomiasteczkowa, specyficzna społeczność, sympatyczni i mniej życzliwi ludzie i ich tajemnice. Siła i piękno siostrzanej miłości. Codzienność przepełniona radością i smutkiem, chwilami pełnymi szczęścia, zwątpienia i niepokoju. Trudne uporanie się z własnymi wątpliwościami, upragniony spokój i miłość, która przychodzi dość niespodziewanie. Święta to czas przebaczenia i pojednania, czy i tak będzie u naszych bohaterów? W świątecznej atmosferze może zdarzyć się wszystko...

Ciepła, emocjonująca, wciągająca opowieść. O kobietach i dla kobiet, o zwykłym życiu i jego nieprzewidywalności, o spełnianiu marzeń, o braniu życia we własne ręce, a wszystko to otulone pięknym świątecznym klimatem. Powieść można swobodnie czytać bez znajomości poprzednich tomów. Serdecznie polecam całą serię!

Dzięki współpracy z @wydawnictwofilia mogłam przeczytać pierwszą świąteczną książkę w tym sezonie :)

''Magiczny Wieczór'' to 4, a zarazem ostatni tom serii Czary codzienności spod pióra Pani Agnieszki Krawczyk. Gdzie poprzednie części? Na legimi. Szybko nadrobiłam poprzednie tomy żeby zabrać się za tą część😅

To była to na prawdę piękna historia. Czytając tę serię czujemy ciepły klimat, świąteczną magię, a nawet piękne świąteczne zapachy ;)
Bardzo wciągnęłam się w tę serie i żałuję, że to już koniec. Żałuję również, że tak późno poznałam pióro Pani Agnieszki. Serdecznie polecam tę serię na miły wieczór. Gwarantuję, że poczujecie ciepło i magię⭐

Na pewno przeczytam więcej książek autorki, a szczególnie te świąteczne🤭

To była to na prawdę piękna historia. Czytając tę serię...

Serię „Czary codzienności” pokochałam od samego początku. Jak dla mnie jest to idealna literatura obyczajowa. Pełna ciepła, humoru, dobrych rad, ale również intryg.
„Magiczny wieczór” to już czwarte spotkanie z siostrami Niemirskimi.
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia oraz wyczekiwany przez wszystkich ślub Danieli i Jakuba. Dziewczyna chce, żeby wszystko było idealnie, dlatego większość przygotowań bierze na siebie. Agata i Piotr mają kryzys. Czyżby mężczyzna miał wątpliwości co do swoich uczuć, a może chodzi o męską dumę, która została urażona z powodu odejścia narzeczonej? Tosia cierpi z powodu zaginięcia ukochanego kotka. Nie zabraknie starych bohaterów, ale pojawią się również nowe postaci.
Święta to czas pojednania, ale również czas zadumy i nadziei. Dla jednych bohaterów będzie to czas rozliczenia się ze swoimi wątpliwościami, drudzy odnajdą szczęście i spokój duszy, a jeszcze inni doznają uczucia miłości i spełnienia.
Zakończenie to miód na serce czytelnika😊
Polecam

„Magiczny wieczór” to już czwarte spotkanie z siostrami Niemirskimi.

Hej kochani. Coraz bliżej do świąt, a ja uwielbiam ten magiczny czas. W związku z tym będę Wam dostarczała swoje opinie na temat nowości wydanych przez @wydawnictwofilia
Jeśli lubicie książki świąteczne to "Magiczny wieczór" przeniesie Was w klimat świąteczny. To bardzo ciepła i urokliwa historia.
"Magiczny wieczór" to kontynuacja serii "Czary codzienności". To już moje czwarte spotkanie z siostrami Niemirskimi.
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wśród świątecznej krzątaniny jedna z sióstr szykuje się do ślubu. Mieszkańcy Zmysłowa przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. To magiczny czas podczas którego warto pogodzić się i zaznać spokoju. Ciekawie wykreowani bohaterowie, którzy w ten cudowny i magiczny wieczór rozliczą się ze swoimi wątpliwościami, doznają spokoju i przekonają się, że nigdy nie jest za późno na szczęście i miłość.
Przeczytajcie tę książkę. Gwarantuję Wam, że będziecie zachwyceni i poczujecie magię świąt.
Autorka ma świetne i lekkie pióro, a przez jej książki płynie się. Nie odłożycie tej książki nawet przez chwilę.
Zakończenie całej serii jest niesamowicie wzruszające.
Jestem też bardzo zachwycona piękną okładką.
Gorąco polecam!

"Magiczny wieczór" to kontynuacja serii "Czary codzienności". To już...

• Świąteczne
  • Przeczytane w 2018