Ogród kości

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
The Bone Garden
2017-06-27
Jerzy Żebrowski
Anatomia zbrodni
Tess Gerritsen Anatomia zbrodni thriller medyczny

To moje pierwsze „spotkanie” z autorką.
„Ogród kości” przeplata dwie historie: „wspolczesna” oraz „1830”.
Moim zdaniem historia „współczesna” jest niedopracowana, napisana na pół gwizdka. Może taki był właśnie zamysł pani Tess? Jeżeli tak, to postacie typu Richard lub Vicky były według mnie zbędne.
Historia z 1830 była pierwszoplanowa i bardzo kibicowałam głównym...

Po prostu dobra. Nie jest jakoś niezwykle porywająca i super dynamiczna pod kątem przebiegu wydarzeń ale całkiem fajna i napisana z pomysłem. Jednak chirurg tej autorki jak dla mnie bije tę pozycję na łeb i szyję.

Pierwsza powieść autorki po którą sięgnąłem.
Po przeczytaniu morza kryminałów (od klasyki w stylu Conan Doyla aż po krwawą makabrę Chrisa Cartera), w moim odczuciu, "Ogród kości" plasuje się gdzieś pomiędzy kryminałami retro a Camillą Lackberg.
Akcja powieści dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych: w roku 1830 oraz współcześnie. O ile dziewiętnastowieczna fabuła jest...

Trudno było mi przebrnąć przez początek. Ale było warto. To coś zupełnie innego niż dotychczasowe książki tej autorki. Jak zwykle prócz kunsztu lekarskiego pojawia się wątek romantyczny, ale to coś zupełnie innego, nadzieja ..., potęga miłości. Bardzo się wzruszyłam.

Świetna. Zdecydowanie godna polecenia

Znam twórczość Tess Gerritsen od dawna. Biorąc książkę do ręki wiedziałem, że znajdę w niej morderstwo, krew i tajemnice, ale nie spodziewałem się romansu i rewelacyjnie opowiedzianej romantycznej historii. Bardzo dobra książka, polecam każdemu!

Cudooowna!!!!! Gdyby można było, dałabym 20 gwiazdek! 🤗 Nie często spotykam się z książką, po przeczytaniu której, ronię łzę i czuję żal, że to już koniec....Ta historia jest tak wspaniale napisana, że momentami "przenosiłam się" w ten 1830 rok 😉 Rozdziały współczesne są również fajne, ale te sprzed 200 lat niesamowite. POLECAM!!!!!!

Warto było poświęcić czas na zapoznanie się z treścią tej książki. Mimo niezbyt dobrego samopoczucia, przeczytanie jej zajęło mi zaledwie kilka dni, co świadczy o tym, że czytając chce się ciągle więcej.
Losy żyjącej na początku XIXw Rose Connolly, w niespodziewany sposób po ponad 100 latach wkraczają w życie Julii. Zagadka, jaką dla świeżo upieczonej rozwódki stanowią...

To lubię! Historia współczesna spleciona z dawnymi realiami medycyny. Dobre tempo, zgrabna intryga. Połykałem!

Książka trafiła do pewnie zupełnie przypadkowo, ale nie przypadkowo zostanie ze mną na dłużej.

Kryminały są czymś, co potrafi mnie pochłonąć całkowicie. "Ogród kości" nie był żadnym wyjątkiem. Historia pisana z dwóch perspektyw wydawała się nie do ogarnięcia, ale to tylko pozory. Tak naprawdę, bardziej wczułam się w historię bohaterów roku 1830 i żal było wracać do...

Dyskusje

5 513