Ogród kości

Okładka książki Ogród kości
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2007-01-01
Jerzy Żebrowski
Tess Gerritsen Anatomia zbrodni thriller medyczny

Bardzo ciekawa powieść splatająca historie bohaterów z czasów współczesnych i z XIX w.
Julia trafia na terenie swojej nowej posiadłości w ogrodzie na zakopane kości.
Okazuje się, że to kości sprzed prawie 200 lat. Julia próbuje dowiedzieć się czegoś o zamordowanej kobiecie.
W Bostonie, w roku 1832 Rose Connelly czuwa przy umierającej siostrze, która dopiero co urodziła...

Teraźniejszość przeplata się z przeszłością, przeszłość z teraźniejszością. Ogólnie historia jest ciekawa, ale nie aż tak porywająca. Akcja niby mknie do przodu i odkryta nowe tajemnice. Zakończenie było ciekawe, nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji.

Nawet dokładnie nie pamiętam kiedy przeczytałam te książkę. Za to doskonale pamiętam, że zawinęłam ją z półki mamie i tak się wciągnęłam , że przeczytałam ją w jedną noc. To był mój pierwszy taki kryminał, zawsze trzymałam się raczej lekkiego kobiecego obyczajowego klimatu, ewentualnie dramaty. Wyjście ze strefy komfortu mną zarazem wstrząsnęło i zafascynowało mnie na...

Pierwsza książka tej autorki, po która sięgnęłam i absolutnie nie żałuję.
Rozbudowane opisy, świetni bohaterowie i świat przedstawiony. Wszystko wciągające i zachęcające do przeczytania. Opowiedziana historia nawet mnie wzruszyła.
Jak najbardziej polecam.

Wow,świetna książka! Jaka inna jest ta powieść od standardowych pozycji autorki,pewnie dlatego ,że akcja dzieje się w XIX wieku i serio się nie domyśliłam kto zabijał .Bardzo było mi żal Norissa i Billego ,że musieli zginąć i nie było happy endu ale może przez to nie było ckliwie .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rzadko to robię , ale tym razem przeczytałem kilka opinii przed napisaniem swojej . Wcale nie zaskakuje mnie fakt , że są czytelnicy , którzy nie wiedzą czego spodziewać się biorąc książkę pani Gerritsen do ręki . A przecież to pisarka , która zaczęła od romansów , później wzbogaciła je o wątki kryminalne , a obecnie pisze kryminały z wątkami romansowymi (obyczajowymi)i...

Ja tu tylko z pytaniem, może ktoś mi odpowie, bo mam wrażenie, że umknął mi jakiś fragment. Kim w końcu jest Julia, skoro stwierdziła, że w Tomie widzi swojego "ukochanego Norriego"?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka dobra. Ale nie porywająca. Ale na pewno nie jest to powieść sensacyjna. Trochę obyczajowe, trochę romansidło i trochę ględzenia.

Przeczytałem jedną czwartą powieści i po rozpoczęciu kolejnego rozdziału stwierdzam, że to nie jest kryminał/sensacja/thriller jak tutaj podano, tylko powieść obyczajowa z wątkami historycznymi. Napisana może i przyzwoicie, ale nieporywająco, więc jako że to nie moje klimaty, przerywam lekturę.

Osobiście uważam, że to najsłabsza z powieści Tess, ale wchodzi tak jak pozostałe - szybko.

5 791
    2 794