Ogród kości

Jerzy Żebrowski
zwłoki zbrodnia znalezisko kości

Ciekawe połączenie teraźniejszości z odległa przeszłością

Ciekawe połączenie teraźniejszości z odległa przeszłością

Następna książka autorki która mnie zafascynowała. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się takiego zakończenia. Po prostu mistrzostwo 🙂

Ciekawy kryminał, ale nie do końce tego spodziewałem się po słynnej lekarce. Ponure realia Bostonu roku 1830 mocno odbiegały od tych z innych powieści. Zdecydowanie warto poczytać ze względu na doskonale oddane ówczesne warunki szpitalne, jak i szokujący opór przed aseptyką i antyseptyką prezentowany przez amerykańskich medyków.

Bardzo mi się podobała ta książka! Uwielbiam takie historie z pomieszanymi czasami i retrospekcjami. Jestem osobą która kocha stare listy, odkrywać kim były osoby które żyły wiele lat temu. Dla mnie bomba.

Napisała się autorka napisała, ale w sumie to chodziło o to by romans powstał. Poczułam się zawiedziona.

„Ogród kości” to książka, która naprawdę miała potencjał na intrygującą historię. Główna bohaterka po przeprowadzeniu się do starego domu odnalazła w swoim ogrodzie zakopane kości, co się potem okazało, osoba ta nie żyła już od dawna. W ten sposób Julia nawiązała znajomość ze starszym mężczyzną, który przechowywał sporo listów, z których można było dowiedzieć się, co się działo przed laty.

Wydarzenia mamy ukazywane współczesne, które przeplatają się z tymi sprzed wielu lat. Niestety mam wrażenie, że im dalej końca, gdy pojawił się wątek miłosny, tym było coraz gorzej. Zrobiło się z tej historii takie tanie romansidło i ta cała intryga, odkrycie kto jest, chociażby Aniołem Śmierci z West Endu, zeszła na dalszy plan. Jestem jeszcze w stanie przymknąć oko na tę relację miłosną ukazaną w przeszłości. Natomiast ta współczesna była po prostu pozbawiona sensu. Nie rozumiem tej końcowej sceny z Julią w roli głównej oraz pewnym mężczyzną.

Całość miejscami mnie nużyła i stwierdzam, że mnie to jednak najbardziej przekonuje seria z Rizzoli oraz Isles. Chociaż przyznaję, że autorka pod koniec mnie nieco zaskoczyła pewnymi wydarzeniami. W życiu bym nie przypuszczała, że tak to się zakończy. Nie jest to jakaś tragiczna pozycja, ale Tess Gerritsen ma na swoim koncie o wiele lepsze książki.

♥ Julia

Bardzo ciekawa powieść splatająca historie bohaterów z czasów współczesnych i z XIX w.
Julia trafia na terenie swojej nowej posiadłości w ogrodzie na zakopane kości.
Okazuje się, że to kości sprzed prawie 200 lat. Julia próbuje dowiedzieć się czegoś o zamordowanej kobiecie.
W Bostonie, w roku 1832 Rose Connelly czuwa przy umierającej siostrze, która dopiero co urodziła dziewczynkę. Rose mimo biedy i ciężkich warunków życia podejmuje się opieki nad siostrzenicą. W Bostonie zaczynają ginąć pielęgniarki i jeden lekarz, którzy opiekowali się siostrą Rose. Podejrzenia padają na studenta medycyny Norrisa Marshalla.
Historia mnie wciągnęła i oprócz ciekawie skonstruowanej intrygi bardzo ciekawe warunki medycyny w tamtym czasie.

Julia trafia na terenie swojej nowej posiadłości w ogrodzie na zakopane kości.

Teraźniejszość przeplata się z przeszłością, przeszłość z teraźniejszością. Ogólnie historia jest ciekawa, ale nie aż tak porywająca. Akcja niby mknie do przodu i odkryta nowe tajemnice. Zakończenie było ciekawe, nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji.

Nawet dokładnie nie pamiętam kiedy przeczytałam te książkę. Za to doskonale pamiętam, że zawinęłam ją z półki mamie i tak się wciągnęłam , że przeczytałam ją w jedną noc. To był mój pierwszy taki kryminał, zawsze trzymałam się raczej lekkiego kobiecego obyczajowego klimatu, ewentualnie dramaty. Wyjście ze strefy komfortu mną zarazem wstrząsnęło i zafascynowało mnie na tyle, że dziś śmiało mogę zaliczać się do miłośników gatunku. Książka szokuje, zaskakuje porusza wyobraźnię i jest w niej też zarys dawnej medycyny. Po prostu polecam!
Na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Pierwsza książka tej autorki, po która sięgnęłam i absolutnie nie żałuję.
Rozbudowane opisy, świetni bohaterowie i świat przedstawiony. Wszystko wciągające i zachęcające do przeczytania. Opowiedziana historia nawet mnie wzruszyła.
Jak najbardziej polecam.

Pierwsza książka tej autorki, po która sięgnęłam i absolutnie nie żałuję.
Jak najbardziej polecam.