Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo

Bernardinum
2017-01-01
2017-01-01
Krzysztof Stopa
Syria wojna pamiętnik franciszkanin Aleppo śmierć misjonarze pomoc literatura syryjska

Aleppo, tu nie ma spokojnej nocy ani spokojnego dnia, w oddali wciąż słychać wystrzeliwane pociski trafiające w miasto. W bombardowanych domach giną ludzie i dzieci, jest tysiące rannych. A ocaleni szukają pomocy.

Ojciec Ibrahim franciszkanin, napisał poruszający dziennik, przedstawiający najmroczniejsze chwile syryjskiego konfliktu. Książka, na długo pozostanie w mojej...

W Polsce nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o wojnie w Syrii. Cały świat obiegło drastyczne zdjęcie rannego chłopca w karetce. Fotografia oraz film z akcji ratunkowej, który opublikowała organizacja pozarządowa Aleppo Media Center (AMC) szybko stały się symbolem wojny w Syrii. Kto pamięta o tym dziś? Czy ktokolwiek z nas zrobił coś, by poznać bardzo trudną sytuację...

• Syria
  • Reportaże i literatura faktu
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Do zdobycia
  • Reportaż
  • 2020

Dodaj cytat z książki Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo