Romeo i Julia z KL Auschwitz

Ireneusz Wawrzaszek Wydawnictwo: Fundacja pamięć i duma biografia, autobiografia, pamiętnik
Fundacja pamięć i duma
biografia, autobiografia, pamiętnik
2017-10-20

Przepełniała ich moc miłości tak silna, jak koszmarna była otaczająca ich rzeczywistość.

Po przeczytaniu tej historii ogarnął mnie smutek,żal i myśl,że wszystkie słowa zabrzmią banalnie. Swego czasu czytałam mnóstwo wspomnień obozowych, jednak pomimo opisanych tam okrucieństw, nieludzkiego świata, w jakimś stopniu były optymistyczne, np. ze względu na uratowanie się bohatera.W "Romeo i Julii z KL Auschwitz" brakuje mi szczęśliwego zakończenia,a najbardziej...

Romansowanie w Auschwitz wydaje się być totalnym absurdem, ale jeśli to uczucie nas ratuje od depresji, szaleństwa i zatracenia, to jest tym, czego należy szukać w takiej kryzysowej sytuacji. Płakać się chce, książkę się osobiście przezywa.

kingaczyta.blogspot.com
Wojna, obozy koncentracyjne, Auschwitz - to słowa, które zdecydowanie nie kojarzą się z miłością. Kojarzą się za to z rozdzieleniem, cierpieniem i walką o przetrwanie w nieludzkich warunkach z wizją wyroku śmierci.

Chyba każdy z nas zna historię Romea i Julii, których miłość skończyła się tragicznie i niepozbawiona była trudności. Podobnie było z...

Dyskusje

• 2018