The Girlfriend

The Girlfriend
Pan Macmillan
2017-04-20
2017-04-20

Książka... dziwna. Choć okładka zapowiada trzymający w napięciu thriller, określiłabym go raczej jako dramat obyczajowy. Z kolei zapowiadany "zaskakujący zwrot akcji" na samym końcu okazuje się banalny do przewidzenia. Nie jest to to, czego się spodziewałam, jednak nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobało. Jeśli założymy, że książka miała być po prostu ciekawa i wciągająca, jak najbardziej zasługuje na 8 gwiazdek. Z kolei jeśli uprzemy się, że z założenia miał to być trzymający w napięciu thriller, nie dałabym mu więcej niż 5.
Postacie zbudowane w ciekawy sposób, ich charaktery są rozwinięte, dzięki czemu problematyka lektury pozwala na głębszą refleksję.
Ogromnym minusem jest tłumaczenie - bardzo często odnosiłam wrażenie, że ktoś wrzucił po prostu tekst w losowego internetowego tłumacza, a potem lekko go skorygował, niezauważając wielu błędów. Język wydaje się jakiś nienaturalny, czasem odnosi się wrażenie kalki z angielskiego. Chociaż da się zrozumieć sens zdania, nie brzmi to płynnie.
Mimo wszystko muszę przyznać, że lektura mnie wciągnęła i ciężko było się oderwać od każdego kolejnego rozdziału.

Dobrze, że to fikcja, warto przeczytać

Dobrze, że to fikcja, warto przeczytać

Jak dla mnie rewelacyjna książka. Co rozdział zmieniałam nastawienie do bohaterek. Raz lubiłam jedną nienawidziłam tej drugiej a po następnym rozdziale zmieniałam zdanie o 180 stopni. Ostatecznie trochę mi szkoda Cherry.

Nie rozumiem skąd tak niskie oceny tej książki, dla mnie to niemal arcydzieło. Bohaterowie wykreowani tak, że miałam szerokie pole do dyskusji z koleżanką, która również czytała tę książkę. Moje podejście do obydwu bohaterek zmieniało się z rozdziału na rozdział. Świetnie wykreowane postacie, bardzo przemyślana historia. Najlepsza książka jaką w tym roku przeoczyłam.

Książka, którą po kilku rozdziałach zaczęło mi się szybko czytać. Miałam wrażenie jak bym już podobną historię czytała. Nie jest zła, chodź też jakoś mnie porwała. Zbytnio nie trzymała w napięciu, może delikatnie pod koniec. Zakończenie bez szału i po zdarzeniu końcowym brak jakichkolwiek odczuć np. Daniela; tylko jeden krótki rozdział. Książka moją opinią nie należy do wybitnych thrillerów. Można sięgnąć dla zbicia czasu.

Spodziewałam się czegoś lepszego

Spodziewałam się czegoś lepszego

Spodziewałam się czegoś lepszego. Może to i thriller, ale jak dla mnie za mało akcji, za dużo opisów i pezemyśleń.

Niesamowicie irytujący bohaterowie, ale jak się tylko do nich przyzwyczaiłam to z dużym zainteresowaniem słuchałam. Po prostu solidna historia, którą można bardzo szybko przeczytać (na to przykładem akurat nie jestem 😅).

Z książki "przeżycie dnia z dzickiem wymagało nieustannych wybiegów psychologicznych i taktyki odwracania uwagi"

Nie polubiłam bohaterek książki.

Nie polubiłam bohaterek książki.

Historia mocno rozwleczona.

Historia mocno rozwleczona.